Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 24. června 2022 12:13

JanieB Všechno nejlepší!

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 24. června 2022 12:14

mnum já to taky dost důsledně dělala. Děti se to naučily, ačkoliv jsou jinak celkem bordelari. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 12:22

mnum doma bych to teda nesnesla. Pak se s tím vůbec nedá hrát. Kluci už to více méně zvládají, manžel samozřejmě taky V hernách mi to taky vadí, ještě tak někde u doktora,ale když je to vyloženě herna/baby friendly hotel...

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 24. června 2022 12:25

mnum taky kompletuju všechno, stavebnice, hry, puzzle. Jednou jsme dostali puzzle pro mrňata kde jeden dílek chyběl. Syn to pořád dokola skládal a pořád na to ukazoval, až jsem ho musela vyřadit

Zvlášť nekompletní hry mě drtí, po každém hraní v práci to přepočítám a roztřídím a urovnám do sáčků

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 24. června 2022 17:01

Končíme třetí týden v Chorvatsku, které jsem dětem naordinovala jako ozdravný pobyt. Vypadá to, že v průběhu prvních dvou dnů z nich vylezly všechny hleny a od té doby jsou úplně OK, tak doufam že to vydrží déle než do prvního dne ve školce.

A musím říct že jsem příjemně překvapená, jak hezky se k sobě celou dobu chovají. Sem tam konflikt o hračku, ale dost si jich i sami dokáží vyřešit,  chtějí spolu chodit za ruce,  pomáhají si, prostě jak reklama na sourozence.  Doufám že toto taky vydrží

Offline Gatita
Avatar
7130 příspěvků moje polička 24. června 2022 17:55

Sairon to je super, ze vam to sedlo! Z toho, co jsi tu psavala, jsem mela dojem, ze vydarenou dovolenou potrebujete jako sul. My meli jet ted, vsechno zaplacene a naplanovane, ale zhatily to synovy zdravotni problemy. Nakonec tedy vyrazi aspon muz se starsim synem, tak ucelu bude aspon napul dosazeno, ale ja si malovala, jak se tam budou spolu cakat a jak jim to prospeje. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 18:06

Sairon to zní parádně

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 24. června 2022 19:37

Kromě zatím těch zubů 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 24. června 2022 19:41

Sairon Ty jo super! A jak jste jeli? My o tom uvažujeme na podzim, ale nějak jsme řešili tu cestu autem no, že to bude dlouhé a to řídíme oba dva.  A manžel tam teda pracoval a v cajku jo?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 20:00

Karja a co se po cestě někde zastavit třeba na dvě noci? Takhle teď plánuje jet švagrová a přijde mi to jako dobrý plán.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 24. června 2022 20:18

Evaeva Taky jsem nad tím přemýšlela. Ale pak mi ta cesta přijde příliš dlouhá. Já bych to s dětma brala pořád jako cestu no;-(. Ale my na dovolené nějak extra netrvame, já jsem zmožená i bez ní:-D:-D. A děti se koupají každý teplý den. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 20:20

Karja jo, no já jsem typ na road trip, takže autem do Chorvatska jedině takhle já bych tu cestu nedala ani bez dětí. Ještě mi přijde fajn ten vlak, ale to zase nemůžeš vzít všechny krámy co do auta.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 24. června 2022 21:48

Karja Evaeva my jedeme zanedlouho do Italie. Cesta ma trvat celkem cca 12 hodin, takze pojedeme 2 dny, vzdy cca 3 hodiny cesty, 2-3 hod. odpocinek, zase 3 hod. cesty, prespani a na druhy den to same. Kdyz jezdivame za moji rodinou na vychod, tak to mame na tech zhruba 9 hodin cesty (posledne na Velikonoce to bylo 11 hodin tam a zas 11 zpatky, to uz bylo trochu narocnejsi), tak mi tyhle trihodinove useky prijdou uplne krasne zvladnutelne a tesim se Pro mne je ta dovolenkova zmena prostredi a to, ze budeme vsichni spolu, i kdyz s nejakym nepohodlim, porad lakavejsi nez zustat doma ale chapu, ze pro nekoho je cestovani s malymi detmi tak velky opruz, ze mu to za to nestoji

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 24. června 2022 21:48

Gatita Evaeva no ono to není zas až tak ideální. Muž v průběhu dost pracoval, takže většinu všedních dnů byli oba na mě a mám pocit že jsem nedělala nic jiného, než chystala věci, vybalovala věci,  mazala, oblekala atd. 4x denně. Nemám vůbec pocit že bych byla aspoň trochu odpočinutá a navíc mám z nich dost ponorku Takže jsem z toho taková trochu zpruzená, na jednu stranu jsem fakt vděčná, že jsme to děckam mohli dopřát a doufám že to k něčemu po té zdravotní stránce bude, ale na tu druhou jsme na to vyčerpali veškeré zdroje co jsme meli na dovolenou (i finance i mužovo volno) a vlastně se cítím že bych ještě nějakou potřebovala.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 24. června 2022 21:52

Karja jeli jsme autem na noc, cesta byla dost na prd, od Vídně až po Zadar byly hrozné bouřky,  nebylo vidět a jelo se 80. Řídil celou cestu muž,  sice jsme byli domluveni na střídání, ale nakonec mě za volant nepustil a dost ho obdivuji, že to v tom počasí zvládl.  Celkem jsme jeli 12hod. Děcka kvůli bouřce moc nespali, tak to bylo.cely takový blbý. 

Teď máme v plánu se trochu posunout přes polední spánek, abysme to mělo blíž a pak se ještě někde vykoupat a večer zas jet,snad bude cesta lepší. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 22:20

mnum ta změna prostředí je jasná, my taky doma nebudeme, to bych nevydržela. Ale to Chorvatsko mi přecejen přijde už docela daleko na jeden zátah, mně osobně by se do toho nechtělo děti neděti.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 24. června 2022 22:23

Gatita já si právě říkala,  že jsi řešila aby vám tu dovolenou nezkazily neštovice a nakonec ti do toho.hodilo vidle něco ještě "lepšího ". Je to blbý, ale tak aspoň pojedou ti dva, snad si taky v rámci péče o.maroda dokážeš udělat trochu volněji, když budeš mít na starost jen jeho.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 24. června 2022 22:33

Evaeva no jasne, vzdyt i v Cesku nebo nejakem blizsim zahranici se da udelat hezka dovolena i s koupanim a detem je to asi i jedno kde se vycvachtaji 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2022 22:37

mnum no my o nějaké extra čvachtání ani moc nestojíme, já si teda zaplavu ráda, ale třeba starší syn si teď u rybníka namočil jen kotníky Ale máš pravdu, že takhle malým dětem je to jedno, jsou nadšení, i když jedeme na chalupu

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 24. června 2022 23:51

mnum nekdy je to more fajn kvuli zdravi, starsimu vnukovi se tam hodne zlepsil ekzem. Byly mu tehdy 2 a ja byla s nima jako hlidaci posila. On tou dobou miloval hazet kaminky do vody, kdyz jsem ho mela u nas, vzdycky jsme chodili k potoku. A ted najednou prisel na plaz, a tam  spousta vody, spousty kaminku, to dite bylo blazeny! Snad hodinu lital, sbiral kaminky a hazel do more, nas vsechny nutil, at mu je sbirame do kybliku, no nadseni veliky. Nejaka Nemka me tam oslovila, ze uz na nej dobu kouka, jak je stastnej. Coz teda neznamena, ze by nebyl stejne stastnej u ceskyho rybnika, jen na tu kuzi mu to fakt pomohlo.