Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. června 2022 01:10

Tabea Taky si to tak pamatuju.

Třeba moji tcháni si vždycky brali všechna vnoučata najednou (teda nejraději, ne vždycky to vyšlo) a to mi přijde super. Ony ty děti bydlí i daleko od sebe, tak se aspoň pořádně potkali a i pro tchýni to bylo lepší. Samy se dost zabaví, ona vlastně jen zajišťuje byt a stravu a občas nějaké zpestření. :-)

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:15

Garfie my takhle byli často u babičky 4, jezdila s námi na výlety, hrála pexeso, karty a dostihy do noci, i když ráno musela fakt brzo vstavat a ještě jsme se na ni v noci lepili. U druhých prarodičů nás bylo i 5. 
Moji rodiče si berou moje děti taky rádi, i když to kvůli vzdálenosti nejde často. Mama vymýšlí program na každý den, pořád se něco děje. Ale mám mladé rodiče, nejsou v důchodu. Tcháni viděli dceru, když se narodila a pak po skoro peří letech. 

Online Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. června 2022 06:42

Tabea Jo, to je právě těžký i s věkem. Moje máma s neteří, které bude za rok 30 jezdila pořád na nějaké výlety, do lesa na houby, do Zoo. S mýma dětma si tak zahraje karty, nebo je posadí k pohádkám. :-) I u tchánů to tak bylo, i když ti jsou o deset let mladší, se strašími vnuky jezdili po výletech, psali prázdninovou kroniku...s našimi už je vidět, že je to trochu vyčerpává a nemají tu energii. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 07:36

Garfie To je nejen vekem, nekde. Rodice muze nejezdili na vylety ani pred temi skoro 20lety, kdy jsme spolu zacinali. Nebo nekam na dovolenou, trhy, jen tak obed... Tak ale snad bude s vnukem tchan treba opravovat traktor, vyrabet posed nebo neco podobneho. Nasi jsou akcnejsi, ale mama sama (v Praze zije) snad nikdy nebyla jen tak v centru, nebo kdekoli. Vzdycky musim aspon ja s ni, ona jde i rada, ale proste zadna iniativa. Ale obe babicky se muzou u vnuka pretrhnout, to zas nemuzu rict krive slovo. Zatim je mu jedno, jestli je u more nebo doma na piskovisti. 

Online Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:01

Jos to je u nas podobne. Ale nakonec je to fuk, hlavne ze maji nase deti radi a venuji se jim proste tak, jak jim to je prirozene. Muj tata treba syna nechava ruzne asistovat pri prezouvani aut, strikat auto hadici a tak. Ono zo syna dost bavi. Ale je skoda, ze nikam nejezdi, presne jak pises, nejdou ani na zadnou akci do mesta. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 08:02

Jos tchýně taky s dětmi na žádné výlety asi jezdit nebude, ale už teď klidně všechny čtyři děti (2,5 až 6) vezme najednou na hřiště, takže si myslím, že je časem klidně vezme k sobě na prázdniny a oni se zabaví spolu. Kdyby jí bylo o dvacet víc, už to neudělá. Naši na výlety jezdí hodně, ale obvykle berou malou ségru:) Mají s kluky spoustu plánů, ale nemají kdy je uskutečňovat. Ale jet s prarodiči k moři není nutné, s těmi se právě dělají ty zážitky jako opravování traktoru

Online Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:20

Já právě taky myslím, že nějaké výlety nejsou důležité, nakonec ty "prázdniny u babičky", kdy to voní senem, řekou, třešněmi a místní partou.... No jo, jenže kdo to dnes ještě zažije, že jo.  Opravy traktoru je prostě nejvíc! 

Online continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:23

Já doteď měla za to, že obě strany se o vnoučata starají a zajímají dost, ale na dovolenou je nikdo nevozil. Dokonce jednou byla máma se ségrou, aby ji tam týden pomohla a to myslím tehdy celé platila ségra. 

Na nějaké výlety jo, ale třeba naši holky vzali holky 2x na výlet a na pár dní na chatu, jinak jsou v paneláku a to je teď už tolik nebaví a máma se diví, že sedí celé dny u mobilu.

Letos mají domluvené bratrance, ale příští rok, nevím, nevím. Já bych všem babickam doporučila užít si ty děti jako malé, protože ve třinácti už jsou sice děti bezpracné, ale lepší program jež u babičky v bytovce si zařídí kdekoliv jinde. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 08:26

continuity no v bytovce je to naprd! I když ségra na chalupě stejně byla nejspokojenější, když si mohla celý den nerušeně číst

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:33

continuity no, tohle řešíme s jedněmi prarodičemi, zájem moc nebyl do předloni. Mně to nevadilo, z druhé strany zájem byl a já nemám ve zvyku se vnucovat. Teď zájem je, ale děti to zkusili jednou a nadšení z prázdnin u prarodičů vyprchalo po jednom lete. Letos už ani nechtěli. Chyba je samozřejmě u mně, že je tam nechci půjčit. 

Na druhé straně chuť je, ale tam už je nějaký věk, a vzhledem k alsim okolnostem, je lepší, když přijedou hlídat k nám. Aspoň si můžou odpočinout večer nebo o víkendu 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 28. června 2022 08:34

Garfie no přesně, pro mě bylo zásadní, že jsem u babičky (měla jsem strašně skvělou babičku) a v zásadě mi bylo jedno, jestli to bylo v pražském bytě nebo na chalupě (i když na chalupě to bylo samozřejmě ještě mnohem lepší). Spousta výletů, divadel, nevadilo jim, že se tam jelo třemi různými vlaky (z nichž ten poslední byla úzkololejka, no to nešlo, jet místo toho autobusem...). A taky si nemyslím, že to bylo věkem, moje babička byla úplně stejně stará, když jsem se narodila já, jako moje máma a tchyně, když se narodila moje starší dcera.. kterou babičky nevezmou ani do ZOO.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 08:41

Mohučanka ségra je o dvacet let mladší než já a ten věkový rozdíl vidět byl. Babička od táty si jí nebrala skoro vůbec, s námi chodila do divadel, děda do planetária,... Druhá babička jí hlídala dost, ale když byly na chalupě bez dědy, tak prostě byly jen tam, protože babička už se bála řídit sama.  V té vesnici nic není, ani autobus tam pořádně nejezdí. Poslední roky byla ráda, když jsem tam byla i já. Přitom na tom byla lépe než hodně lidí v jejím věku, ale holt 80 je 80.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:27

Prázdniny u babky sú moje najmilšie spomienky na detstvo, ja som tam chodila pomaly na celé prázdniny snáď do 14tich! Kŕmenie zajacov, zaháňanie husí na rieku, hranie sa s mačiatkami, oberanie ríbezlí, uhoriek, príprava žrádla pre sliepky, prasatá, neustály prísun ovocia zo záhrady, čerstvé rožky s maslom, skákanie do sena, dokonca som sa naučila kosiť trávu s kosou...

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:32

Tabea jj, hlídali, tak nějak počas roku, když byli nemocní atd. Taky mě to překvapilo. Ale ono je s těma dvěma teď celkem slušný saigon, já se jim ani nedivim:D a že by si tchani vzali vsechny 4 děti, no to ani náhodou. Naši to mají jednoduché v tom, že jsou hodně mladí, u bráchy to dlouho na děti ještě nevypadá, takže musím využít příležitosti dokud to jde:D

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 28. června 2022 09:47

betsey

Moje děti jsou teď taky natěšený na králíčky u prababičky. Minule tam obraceli seno. To je taky část toho programu, co u našich mají. Ne každý den výlet, ale každý den nějaká aktivita. Les, čekání večer na prasata na posedu (neklaplo kvůli hluku co produkovali ), inlajny, ...

Offline Mrakoplas
Avatar
8845 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:04

betsey vidis a nas to u babky na dedine nebavilo (ked sme boli uplne male asi hej ale to si uz moc nepamatam), lebo sa v kuse makalo, od jari do jesene vikend u babky znamenal robotu na poli alebo vo vinohrade. Oni mali tych pozemkov fakt hodne. 

Ale mala som rada ked boli prace kde sa stretla cela velmi siroka a rozcestovana rodina ako zabijacka, vinobranie. A ked este stala stara drevena susiaren a moržovala sa kukurica, susil sa tabak.. Vlastne to bolo super kym sme boli male deti ale ked uz sme mali vlastne zaujmy a kamarátov, tak nam to liezlo na nervy, ze nemozeme byt cez prazdniny a vikendy doma s kamaratmi. 

Offline dzizisketa
Avatar
7488 příspěvků moje polička 28. června 2022 10:29

No a my z vesnice zase byli natěšení na prázdniny u babičky ve městě I když to bylo takové maloměsto. A vlastně jsme půlku času trávily s dědou na chatě u vody. To je taky super, že se děda nebál se o nás dvě vnučky sám několik dní v kuse starat, babička na chatu nejezdila, nerybařila a neumí plavat

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:29

Mňa to tiež mrzí, že syn nezazije zážitky so starými rodičmi,  a vadí mi, že každý nás výlet, kedykoľvek a kdekoľvek, moja mama komentuje, že ježiš mária v tomto počasí (akomkoľvek), bola by najradšej, keby sme len doma sedeli, max na záhradku. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 12:43

letfenixa my máme toto so svokrovcami. Zobrať Alicu na výlet by im ani nenapadlo. Oni majú fajn záhradu, ale napriek tomu ju ani na tú záhradu pomaly nezoberú. Keď sme u nich a sme na zahrade, tak svokra vždy vyjde von a pod rôznymi zámienkami Alicu toľko prehovára, aby išla dovnútra až Alica nakoniec ide aj keď pôvodne vôbec nechcela a tam ju svokra posadí k telke dosť to neznášam

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 28. června 2022 17:46

betsey nechápem.