Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 26. června 2022 10:50

Mohučanka u nás se taky teď dost řeší čas:

Ríša: Já se tak těším na angličtinu! Bude už pozítří. Teda dnes je to pozítří. Zítra to bude zítra. A pozítří to bude dnes. A popozítří to bude včera. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 26. června 2022 10:51

A ještě:

Mami, řeknu ti, co se stalo ve školce. Ale nebylo to dnes, ale dávno. Teda jako v minulosti, víš? Jako když to, co je teď, jako jsme tady teď my dva a mluvíme, bylo teprve v budoucnosti.

(Co se teda stalo, jsem se ovšem nedozvěděla.)

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 26. června 2022 11:28

Plynutí času je téma i u nás, ale syn mi klade neustále otázky, na které se nedá správně odpovědět, takže z toho někdy šílím. Zvlášť to potřebuje probrat třeba když mám ruce v míse se syrovým masem nebo za deset minut má přijít návštěva.

Mami, už je pozdní odpoledne? Mami kdy končí podvečer a začíná večer? Mami ve dvě hodiny je noc nebo už ráno?

Případně

Mami, zítra začíná červenec? - ne, až v pátek, teď je ještě červen. - Co jsi řekla? - že je ještě červen - ne, to předtím. - že červenec začíná v pátek. - proč? - protože červen má 30 dní a tricateho června je ve čtvrtek - dnes je úterý? - ne, dnes je neděle. Včera byla přeci sobota, všichni jsme byli doma. - ne, včera byl pátek a zítra bude neděle, ono se to otočilo. - ne K., dneska je neděle, zítra pondělí, pak bude úterý, středa, čtvrtek, to je ještě školka, v pátek začínají prazdniny. - kdy? Co jsi řekla? - v pátek!!! Prázdniny!!!!!!

Někdy člověk o tom nadání dost pochybuje

Online dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:26

U nás je období "proč?" , ale modifikované na "co je XY?"

Takže modelový rozhovor:

Až nakoupíme, půjdeme domů.

Co je domů?

Tam,.kde bydlíme.

Co je bydlíme?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. června 2022 12:35

žluťásek

Ten cerven-cervenec, sobota-nedele, to je jak u nás.

Právě teď: zítra jdu do školky nebo ne? - Ano! Zítra je pondělí! - Cože?? - Zítra je pondělí! - A proč?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 13:04

U nás teď jede všechno zmíněné Dny v týdnu jsou pořád velký guláš, natož měsíce. Otázky na dnes je pozítří taky máme. A pak se pořád ptají, kdy přijde Mikuláš! A období A proč? máme tak od dvou a půl staršího. A nezajímá je skutečná odpověď, je to jen vyplňovka. Staršího už to pouští, ale zdatně to převzal mladší, takže ještě dva roky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 13:05

Mohučanka no to je přesně jak u nás, ten rozhovor

Online Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:20

U nas se stridaji jen dve faze. Prvni faze je stryc Pepin, druha faze je Mlceni. Pepin mele a mele, semele vsechny sve fantasticke stavebni vize s tim, co kde videl na youtoube, to je porad samy zvedak, propadliste, otocna plosina, pak tam bouchne ta bomba a ten zlodej spadne do kanalu...blablablablabla. mne z toho jde hlava kolem a nemam tucha, o cem to mluvi. Ale kdyz se vrati po tydnu ze skolky v prirode a ja napjata jako struna lacnim po informacich, tak nastava Mlceni a nedozvim se nic! 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:28

dzizisketa Mohučanka Evaeva co je, proč, kdy, všechno máme. Někdy je to sranda, jindy úplně k zbláznění.

Mami, proč nejsi vyrobená z peří? Mami, proč jsi se nenarodila v Africe? Mami, v Africe mají srpkovitou anémii, ty ji nemáš? 

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:32

Včera dcera potkala učitelku ze školky, začala řvát a schovávat se za mnou, držet se mých nohou. Tak my asi už začneme prázdniny. Víte jak jsem si malovala, jak budou ten poslední rok moji mateřské obě ve školce, tak já úplně vidím, jak budou obě dvě příští rok doma, než nastoupí na jaře i ta mladší. V pátek mrskla svačinou ve školce o zem, že bude jíst jen tu svačinu z domu. Byl to natolik energicky vylev, že o tom vyprávěly děti doma svým maminkám:-D. A ona se i na ty učitelky tak ošklivé kouká, ona to fakt umí, takovy pohled nenávistný. Po předání, když tam nejsme, tak je relativně v pohodě, jen nechce chodit s žádnými jinými dětmi za ruku. Se z toho picnu. 

Online dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:33

žluťásek 

Srpkovitá anémie, LOL, já se picnu

Gatita 

Strýc Pepin je můj tata! On nejenom, že je Hanzlikovi vizuálně dost podobný, ale fakt umí taky tak mlet a je taky tak uřvaný. Ale my jsme uřvaná celá rodina teda.

Offline MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 26. června 2022 13:53

Prosím vás, kdo jste víc zběhlé v nošení - co je lepší na malé miminko, možná už novorozence? Nosítko Storchenwiege, Caboo nebo Pittari Lucky wrap? Šátek nechci, budu na Vinted lovit něco z tohoto a pak až doroste, půjde do nosítka Moisha, ale dcera se tam vešla až kolem 3,4 měsíců... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. června 2022 14:20

žluťásek syn se takhle vůbec neptá, spíš má otázky ve stylu Proč je zítra pondělí? nebo když řeknu, že má dát pozor, ať nespadne zeptá se A proč?Těch otázek, kdy ho opravdu zajímá odpověď je pomálu

Gatita tohle vykládání nepřetržitého toku myšlenek máme taky, ale to není určené pro cizí uši. Takže když se zeptám co že, řekne Grr, to neříkám tobě Nejvíc si takhle povídá na záchodě a pak před spaním a při odpočinku. Už se u nás vžil pojem Velké kakání a malé povídání, to když někam spěcháme, on klidně sedí na záchodě půl hodiny

Online dzizisketa
Avatar
7437 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:34

MPLee 

Já mám tohle mei tai Love&Carry

Nakonec jsem se s ním naučila, je moc příjemné, takové mekkoucke. Nosila jsem ho jen asi měsíc, než se malá adaptovala na svět, hlavně doma večer, když jsem potřebovala na chvíli se věnovat Rostikovi. Teď už mi doma jen leží, takže kdybys chtěla, můžu ti ho předat.

Offline letfenixa
Avatar
7937 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:46

U nás je stále stryc Pepin, čo o 9 večer už hranici s hrdelnym zločinom, ale fáza mlčania je ešte horšia, lebo nastáva len v prípade fyzickej nepohody/choroby. 

A keďže neznáša horúčavy,  tak zajtra pôjde do škôlky posledný krát a len na doobedie,  lebo hlasia až do 37 stupňov v týždni, tak bude s babkou v chládku.  To zas bude komentárov nevyziadanych.  Nechápem, prečo je taká urputna,  vôbec si ten život nevie užiť. 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 26. června 2022 14:47

Tohle už nejspíš vymyslelo milion lidí přede mnou, ale mě to napadlo právě teď, takže se s vámi musím podělit. Jak naporcovat meloun dětem, držátka z tvořítek na nanuky z ikea. 

Online Zuzuli
Avatar
2144 příspěvků moje polička 26. června 2022 15:00

MPLee caboo a ten pittari jsou z elastického satku, takze se celkem brzo zacnou provesovat a musi se vazat ve trech vrstvach, aby dobre podeprely pater. Polovazaci nositko je fajn, z pevneho satku, takze se da lepe utahnout, vic vydrzi, pokud mladsi ditko bude mit prumernejsi rozmery Nejen storchenwiege, ale i didymos didyklick, manduca twist. Jsou i prezkova nositka vhodna pro novorozence, treba didymos didysnap, sestrice one, fidella fusion baby, rischino flexible, neko switch. Ja bych teda na mladsi dite s batoletem na krku brala to prezkove nositko, jako nejrychlejsi variantu

Offline letfenixa
Avatar
7937 příspěvků moje polička 26. června 2022 19:18

Jezismarja,  ked reve potom, ako dostane, to čo chce, to už je mimo moje nervy

Online DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 26. června 2022 19:31

žluťásek Hele na ty otázky, co se na ně nedá správně odpovědět odpovídám, že záleží na definici. Kupodivu se mě ještě dcera nezeptala, co je to definice ;o)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 26. června 2022 19:39

Hm, tak v zime som si naivne myslela, že to dieťa bude chodiť do škôlky aspoň v júni. Tak veľký omyl. Bola takmer dva týždne doma, potom bola v škôlke tri dni (a to zrovna prebiehali škôlkou ovčie kiahne), potom dva týždne doma, teraz bola v škôlke štyri dni a dnes teplota 39 stupňov. Poobede sa u svokrovcov uložila v obývačke na zem a už to bolo jasné. Som zvedavá, čo z toho vylezie, nechali si ju na noc u nich. Ešte stále to môžu byť aj tie kiahne.

Ani nemusím hovoriť, ako som sa upínala k tomu, že tieto štyri dni ešte do školky odchodí, keďže bude doma celé leto