Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24481 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:30

Evaeva do třech let se s tebou na logopedii vůbec nebaví. Starší k logopedce chodí, říkala že ve 2,5 letech s tím ona ještě nic neudělá. Ale právě jak píšeš, všechny děti, o kterých vím, že začaly mluvit pozdě, tak třeba ještě v pěti mluví dost hrozně, většinou i ta slovní zásoba pokulhává. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:35

notna jaj aha, už som pochopila, čítam v rýchlosti a potom spletiem štyri príspevky dokopy

Edit: inak som si spomenula na jednu skúsenosť. Ako 18 ročná som nastúpila do prace a stretávala som jednu pani z druhej firmy, ktorá sídlila v tej istej budove. Normálne slušne, nahlas som ju zdravila niekoľko mesiacov a nikdy mi neodzdravila, tak som ju zdravit prestala. Potom sa bola sťažovať môjmu šéfovi, že ju nezdravim, tak som ju začala zdravit znova a to už mi začala odzdravovat. Jej dôvody som nikdy nezistila 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:37

Pinot Noir aha. No ségra na logo chodila od dvou, ale ona fyziologický problém, tak to je asi jiné. Ale ve dvou a půl má ještě čas, klidně se může rozmluvit za měsíc.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:38

Pinot Noir sestrenice housatka na tom byla stejně a ještě měli nějakou hlavu 22 typu podmíněni logopedie vysetrenim na neurologii a to nechtěli udělat driv než ve 3 letech. Nakonec se rozmluvila, ale rozumět ji taky není (teď ji jsou 4 a něco), na kogopedii chodí porad 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:52

Pinot Noir tak já se hlásím, že dcera nemluvila nejméně do 3 let (kromě mňau, ham atd.) a teď v necelých pěti mluví nonstop v celých větách a neovládá jen R a Ř. 

P. S. Ham znamenalo "krokodýl", nikoli že by chtěla jíst

Online Pinot Noir
Avatar
24481 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:55

Mohučanka tak to je super, budu tedy doufat.

Ham jako krokodýl

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:56

viktorka_od splavu mikulas je bozi

a MPLee to je hustej bizar, zlaty kaktusy

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:58

Mojej mame raz zalovala domovnicka, že ju nezdravim. Zdravíla som, ale ona zle počula.  A brat bol (a je) ignorant, ktory nikoho nepoznal a nevsimal si, a pozdravil len vtedy, keď som mu povedala, že zdravime,  lebo sú to susedia.  Tam výchova mojej mamy tým pádom zlyhala, lebo bez upozornenia nepozdravil. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 12:58

Já myslím, že budu dárky k Mikuláši taky dávat i třicetiletým, a rozladěné z toho nebudou. Ale samozřejmě oběma!

(Asi to @dzidzisketa myslela jako sdělení: ty jsi i ve 30 pořád nedospělej harant?)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:12

Nejmladsi bracha bracha zacal mluvit taky az pozde, na logopedii chodil dlouho, snad do 8 let, mozna jeste trochu dyl a stejne st R a Ř nema cisty (ale ve 22 uz to asi nevyresi)

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:20

My tady mame jednoho souseda co nezdravi, a me to trochu uráží. Prostě jsem mladá ženská od dvou dětí a má mi odpovědět když ne pozdravit sam, tykam si s jeho ženou, bavím se s jeho dětma,bydlím kousek, určitě ví, kdo jsem, když mě potká na známém miste. Já už ho pak zdravit prestala. A sambo říkal to vůbec, takže mu vytrvale říkal, ačkoliv si s ním nikdy nepotykal ,,ahoj Honzo,, a nečeká na nic. Takže po půl roce uspěl, a má odezvu. Ségra po x letech se do toho opřela taky, zacala ho pořádně zdravit a pak mu jednou nabídla tykání, podle mě trochu schválně, aby upadl do rozpaků. 

Prostě my to tady z těch lidí dostaneme tu slušnost!!!

Holky zdraví pěkně, mají to naposlouchane, ale podle mě přijde třeba takovej ten sprajc jak píše Potrefenáhusa , ale od dětí malých mi to nevadí, však je mužu podzravit první. Takoví dospělí mě vždycky hrozně štvali  když jsem byla mala:-D:-D 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:27

A keď už sme pri tom, ako odpovedáte na pozdrav (cudzím) deťom? Celkom ma prekvapilo, keď v tých príbehoch od "deti jsou taky lidi" , veľa ľudí písalo, že ich ako deti stvalo, keď dospelého pozdravili Dobrý deň a on im odpovedal Ahoj.

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:27

Ja rano hraju takovou hru s najemnikama od sousedu. Ona tam sidli nejaka firma a chlap rano stoji pred dverma a kouri. Ja to mam od nasich dveri k jejich tak 30 metru? Tak si vzdycky tipuju, jestli stihne dokourit a zmizet driv, nez dojdu, aby nemusel pozdravit. Mu to cigaro nemuze ani chutnat, jak se to snazi rychle vytahnout a zatipnout :)) nekdy nestihne a moc ho ten pozdrav boli :))

Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:29

betseyodpovidam stejne, tj pokud mi dite rekne dobry den, odpovim taky dobry den. Prijde mi to slusnejsi vuci tem starsim, treba od 10 let vejs. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:31

betsey Já automaticky odpovídám stejně, takže když dítě pozdraví dobrý den, tak já reaguju taky dobrý den. Připadá mi to slušnější.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:32

ja se teda priznavam, ze mivam se zdravenim problem

zvlast v praci, kdyz vejdu do vetsi kancelare, kde sedi treba 8 lidi, tak nevim, jestli mam halekat ode dveri na cele kolo nebo zdravit prubezne nekolikrat, jak prochazim nebo jen toho, ke komu prijdu ke stolu..., no a nekdy jsem zamyslena, premyslim nad tim, kvuli cemu tam jdu a nepozdravim nikoho :(

Minuly tyden jsem vedela neter (2. trida) do klaviru a ona zdravila kazdeho, koho jsme potkali, tak jsem se ji ptala, jestli zdravi kazdeho a ona mi bezelstne odpovedela, ze ne, ze kdyz jdou dva lidi spolu, tak je pozdravi jen jednou :)

Offline Len
Avatar
2213 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:34

betsey Jako dítěti mi to nevadilo, ale obvykle je zdravím dobrý den. Přijdu si někdy jak babka nad hrobem, v mém okolí tak děti zdravila jen moje profesorka, ke které jsem chodila na praxi (a už bohužel nežije). V okolí vždycky slyším od dospělých ahoj. Pokud je to malé dítě a znám ho, většinou zdravím ahoj+jméno.

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:34

betsey na dobry den odpovidam dobry den i detem

Taky kamaradum deti vykam tak nejak od cca stredni skoly, i sousedovic detem, ktery znam od mala, ale ted uz je malokdy vidam

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:35

711990 DruI ja som odpovedala ako mi prišlo na jazyk, bud dobrý deň alebo ahoj, ale odkedy som si to prečítala, tak si dávam pozor, aby som tiež zdravila len dobrý deň, ale dovtedy mi to nenapadlo

Ja som mala skôr opačnú traumu, keď ma niekto pozdravil dobrý deň, som sa zložila, že už som stará

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:35

betsey Já to taky neměla ráda! Takže to nedělám, ale občas mi to ujede, teda hlavně u známých dětí.

moora Hele, s tím tykáním kamarádům dětí, berou to v pohodě? Protože já to třeba v takovém tom období dospívání neměla ráda a pokud to šlo, poprosila jsem rodiče, aby mi tykali. No a nejhorší bylo, když jsem cca ve dvaceti přijela na chalupu ke kamarádce, kde mi její babička vykala, přitom jsme tam celej gympl jezdili pořád a vždycky mi tykala...tak to jsem si připadala pěkně stará! (a taky jsem jí to řekla )