Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:38

betsey Aha, mně to právě říkal sambo obráceně, ze to dobry den od dospelych nesnášel. A ja to tady na vsi taky neměla ráda, všichni jsme se znali, přislo mi to tak neosobní, vím že jsem tyhlety ,,dobrý den typy,, nerada zdravila. Takže já říkám ,,ahoj,, skoro všem dětem i teenagerum, přijde mi to přátelštější a víc z pozice dospěly - dítě. A líbí se mi, když mi tady pár děti třeba i větších začalo samo týlykat, že mi říkají ahoj, ahoj teto. Jenom na základě toho, že znají třeba moje neteře či synovce. 

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:38
Reakce na MPLee:

Pustila jsem si online Každou minutu života. A teda Uff. Z rozhovorů mi to přišlo takové půl na půl, že je mi to možná i sympatický, ale z filmu je mi úzko. 

​Tak jsem to včera taky viděla... No, pocity před i po shlédnutí jsem měla přesně jako ty.

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:39
Reakce na betsey:

A keď už sme pri tom, ako odpovedáte na pozdrav (cudzím) deťom? Celkom ma prekvapilo, keď v tých príbehoch od "deti jsou taky lidi" , veľa ľudí písalo, že ich ako deti stvalo, keď dospelého pozdravili Dobrý deň a on im odpovedal Ahoj.

​Odpovídám stejně, dobrý den a pokud je to dítě známých a řekne mi ahoj, tak ahoj. Já v tom zdravení teda žádnej problém nevidím a koukám jak z jara, co si z toho kdo vyvozuje. Asi se opravdu svět v kravskou prdel obrací.

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:40

Tak teď snad člověk aby udělal průzkum mezi dětmi! Nechci je traumatizovat:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24481 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:41

Karja tak to mám úplně naopak, připadala bych si, že ty děti nějak snižuju, když na jejich Dobrý den odpovím Ahoj. A nemám ráda, když mi teto říkají děti, jejichž teta nejsem. I dětem kamarádů vždycky říkám, že jsem Eva, žádná teta.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:45

Pinot Noir mne teta nevadi, naopak mi to prijde mily, odjakziva jsme tak bezne rikali kamaradum rodicu (teto, strejdo)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:50

moora Taky mi teta nevadí. Na dobrý den dětem odpovím většinou stejně a pokud jsou malý, tak přidám ahoj, tak si můžou vybrat:)

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 13:55

Karja ja to mám ako ty. Keď som bola dieťa, takmer všetci dospelí odpovedali na pozdrav ahoj. Okrem našich. Prišlo mi to strašne traaaapne :)), neosobné a povýšenecke. Ja to mám vlastne tak, že komu vykam, toho zdravím dobrý deň a komu tykam, zdravím Ahoj :)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:00

Pinot Noir Oslovení teto taky nemám ráda. Ale ono je to pro ty děti jednodušší než si pamatovat jména všech dospělých. To teto používají i tak dvuleté děti. Vidím to v tom našem kroužku. Ač se jim představujeme jménem, někteří přejdou na teto a strejdo. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:01

My bydlíme kousek od školky a potkáváme je strašně často a jak vzdycky prozpěvujou to Dó-brýýý dééén, tak mám vzdyck chuť jim odpovídat stejně 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:09

Kouřícího souseda mám taky, ale naopak. Je to sousední ulice, takže nejsme úplně z jednoho vchodu nebo tak něco. Proste nejakej chlap stojí ve vchodu a kouří, asi mi trvalo půl roku, než jsem pochopila, ze je to pořad ten samej. Ale nezdravim ho, přijde mi, ze nemam důvod. No a on minule úplně jasne "dobrý den"! Jsem nadskocila a malém si nadelala do kalhot. Zrovna jsem něco vysvětlovala dítěti, na cestě do školky si vždycky povídáme + jsem měla kapucu ... no ani nevím, jestli jsem odpověděla a jo, doufám, ze už ho nepotkam

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:10

Pinot Noir Já na tetování taky nikdy nebyla, ale když se objeví třeba dvacetileté dítě kamarádů a řene mi "teto", zahřeje to u srdce.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:12

Já tu tetu taky nemám ráda, zvlášť když vlastní neteře a synovci mi tak neříkají!  Ale už jsem si zvykla a akceptovala, že to pro ty děti je jednodušší. 

Ale mám čerstvou vtipnou historku, vezl mě teď domů z nějaké akce kamarád, který přijel do centra vyzvednou syna z tanečních. Měl hodit domů i jeho novou holku (známost z tanečních) a jak jsme na ně čekali, tak se ptám, jestli už tu slečnu viděl a on "jasan, už jsem ji vezl minule a rovnou mi nabídla tykání!"  

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:31

Karja Mám to jako ty, říkám "Ahoj" plus většinou přidám jméno pokud jde o spolužáky kluků nebo děti mých známých. Děti mě většinou zdraví "Dobrý den" občas "Ahoj". Oslovení teto mi nevadí. Moje děti zdraví jak kdy teda, mám pocit, že když nejsem s nima, tak je to podstatně lepší, protože mi občas lidi říkají jak jsou slušní. V Praze jim musím vždycky na Hlaváku říct, že ve velkých městech se všichni nezdraví.

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:33

Moje deti jeste nemluvi, ale mala mela obdobi, kdy pokazdy, kdyz nas nekdo venku na prochazce pozdravil, tak odpovedela zretelnym a hlasitym Buuuuu. Nejsem si jista, jestli by neodpovidani na pozdrav nebylo lepsi. a do statistiky, bydlim na vesnici kousicek za Prahou a fakt se tu venku zdravi uplne vsichni. Jsem z toho byla v soku, na prazskym sidlisti jsem na to zvykla nebyla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2022 14:55

Malým dětem odpovídám Ahoj, větším tak od 14 Dobrý den. Moje mamka i babička to měly stejně, vykaly tomu, kdo vykal jim. Třeba mému teď už muži moje máma vykala, táta tykalBylo nám teda 18. Oslovení teto mi nevadí, i když jménem je lepší. Vtipné bylo, když mi malá sestřenice nebo ségřiny kamarádky říkaly teto.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2022 15:00

notna vy máte děti větší, ale já jak se synem chodím na různé kroužky, tak nikdy nevím, jak mám o těch učitelkách mluvit. Jestli p. učitelko, jménem (které navíc zapomenu) nebo teto

Online dynda
Avatar
7276 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 15:06

Sairon 

Já mám hlídání takhle hodně často, že babička je u nás s malou a syn je ve školce. Ze začátku to asi taky nesl špatně, proto jsem ho ve školce nechávala většinou jen do oběda, když to šlo. Teď už je to tak zaběhlé, že nad tím vůbec nepřemýšlí, ráno odjede do školky a odpoledne tu má babičku, někdy i dědu. Maximálně si to někdy vysvětlíme, že babička je nemůže hlídat celý den oba a už je schopný to pochopit. Nejlepší je, když ho děda vyzvedává ze školky, to miluje, kvůli tomu by do tý školky snad i šel, i kdyby nemusel.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 15:06

Garfie mne se to stalo s moji ucitelkou klaviru, chodila jsem k ni roky, taky jsem jednu dobu hodne kamaradila s jejimi dcerami. A jak jsem zacala studovat na vejsce a potkala ji nekdy o prazdninach, najednou mi vykala. Bylo mi to divne, stalo se mi to jen s ni, ostatni lidi, kteri mne znali od detstvi, zustali u tykani, jedna mamincina kamaradka mi nabidla oboustranne tykani (ktere mi taky ze zacatku neslo, ale zvykla jsem si )

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 15:08

Karja betsey taky mi jako diteti bylo milejsi, kdyz mi dospely na pozdrav odpoledel Ahoj, misto Dobry den. A tak me to na tom profilu Deti jsou taky lidi, zarazilo, nenapadlo mi, ze to detem muze pripadat ponizujici. Takze se nad sebou zamyslim a zkusim cizim detem na pozdrav odpovidat stejne