Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 08:09

Karja Jo, s tim spolecnym casem to mame stejne, tezko se vraci do puvodni polohy vztahu, bude to proste ted jiny po hoodne dlouhou dobu. Muj manzel si chce povidat kazdy vecer, jenze uz jsou to ne tak zajimavy temata k hovoru jak pred detma, zejo. Spolecnych kafi a obedu jsme taky moc nezazili, vecer pouze jeden, pres noc nikdo hlidat nechce, kazdej rad spi, ze. 

Offline Aranel
Avatar
4502 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 09:17

Luna Já taky hlídám kamarádkám večer, když jdou do kina nebo někam, a ano, občas u toho usnu. Jednou jsem se jí za to trochu omlouvala, že u toho spím (a otevřela jsem si ten večer pivo), a ona mi povídá: "Já přece u hlídání svejch dětí taky spím a občas piju."

Samozřejmě už třeba nejsou úplně malé, ale bývala jsem tam tak od roka. Přitom taky ráda spím 

Online Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 09:19

DrowRanger Ted nevim, jestli jsme si rozumnely, ale myslela jsem, ze co znacka, to vse pasuje k sobe, takze medela by mela jit ke kazde medele atp. A vybrala si dobre, ta odsavacka od medely je dle diskuzi fakt nejlepsi;-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 09:27

Karja tak sme si nerozumeli, ja som si naivne myslela, ze teda výrobcovia sú takí zlatí, že sedia všetky typy na všetko (alebo väčšina) . Odsávačku som dokonca podedila nepoužitú od sesternice, takže o to väčšie šťastie na značku .

Online Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 09:34

Luna Ja mama nastestI stesti, ze jako muj partner hlidat chce. On si zije dost spolecenskym zivotem v praci a vecer ani nikam moc chodit nepotrebuje. Takze me vysle samotnou. Uz jsme to praktikovali minuly tyden, ale nevim, jestli mi to stalo zato. Nakojila jsem, ani jsem se nestihla najist, sedla jsem na kolo a jela tryskem ala kazda minuta je draha ke kamaradum na navstevu. No stejne jsem ten vecer mela hlavu uplne v pejru, a druhej den jsem se z toho pul dne vzpamatovavala. Hlavne moji kamaradi nemaji deti, neplanuji je, takze je moc nezajimam. Ale uz jsem podnikla prvni krok v akci odchytu novych pratel, nejlepe zenskych na MD. Jednu matku sem nabrala na poste a doprovodila ji az domu, ackoliv jsme se spolu nikdy nebavily, vedela jsem, jak se jmenuje a sla rovnou naprimo na tykacku:-D. Zato ona asi musela doma s manzelem hodne dlouho rozklicovavat, kdo jsem:-D. Proste se mnou se ty zensky budou kamaradit, I kdyby nechtely:-D. Ted mam vyhlidnutou jednu sympatickou s brichem, zjistila jsem, ze jezdi jen na chalupu, ale I to se hodi. 

Online Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 09:45

DrowRanger Me, vyrobci jsou svine, lisi se to hodne!

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 10:12

Karja Ja jsem teda myslela jako vypadnout s manzelem, muj manzel tez v pohode hlida, problem je, ze ja nemam kam moc jit, kamaradky daleko, navic vsechny s detma a zkoordinovat to je narocny nebo maji papiry na hlavu, tech znam hooodne a to neni odpocinek... tak chodim vsude sama, no. 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 10:26

Karja neboj, ty co utečou, odchytneš později na pískovišti!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 10:40
Reakce na DrowRanger:

Otec by mal podľa mňa aj 1-2 mesačné bábätko zvláduť prebaliť, nakŕmiť, uspať, obliecť alebo vziať von na prechádzku

​No vidíš, a mňa vôbec nenapadlo že riešiš toto, pretože to jednoducho považujem za úplnú samozrejmosť.

Len sa snažím upozorniť na to, že nie všetko ide s každým dieťaťom. Proste do rodiny príde nový člen a každé dieťa je od naodenia individualita a proste s niektorými deťmi takéto niečo v pohode ide, a s niektorými proste nie. Takže ani som neriešila otca, skôr to, že máš už teraz nejaké pracovné termíny a teda "ísť to musí". No, holt nemusí. Nieže by som Ti to nepriala, to je len proste realita.

A nie, nemyslím si, že každá matka by mala byť s deťmi doma prakticky do matuturity (a naopak si myslím, že prečo nie, ak môže a chce), toto je proste vec každého, jeho možností, povahy atď., len že dieťa je taká životná zmena, že treba rátať s tým, že proste veci možno nepôjdu (a možno áno) tak, ako si si vopred naplánovala. Ono je to asi ťažšie pre ľudí, ktorí sú zvyknutí mať život pod kontrolou (ako som napríklad aj ja), ale ten stret s tým po pôrode, že strašne veľa vecí je odrazu úplne mimo mňa a JA sa musím prispôsobiť nemusí byť ľahký.

Online Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 10:41

Karja zase abych nekecala, na te veceri si stejne zase nejvic povidame o detech  ale co pracuju, tak jsem prece jen mezi lidmi, temata pribyvaji.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 11:45

Karja Dobře to děláš. Odchyt nových známých v okolí je nezbytnost. Jen z mála zůstanou přátelé na věky věků, ale v ten moment to dost pomohlo, aby se jedna nezcvokla.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:03
Reakce na Karja:

 Hlavne moji kamaradi nemaji deti, neplanuji je, takze je moc nezajimam. Ale uz jsem podnikla prvni krok v akci odchytu novych pratel, nejlepe zenskych na MD. 

​Není spíš osvěžující aspoň na chvíli odložit ty dětský témata a pobavit se s normálníma lidma? 

Mně to teda chybělo, mamin na MD jsem měla dost z parku/hřiště, ty bych rozhodně nevyhledávala...

Online Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:09

Stará Stanová Kůže Kdyz my budem na vesnici a tady piskoviste neni, tady prave musis zacit od mimina, aby ses pak na ty cizi piskoviste nakvartyrovala a obcas prisel I nekdo k tobe:-D.

Sweet Potato Presne, s tou holkou jsem se bavila poprve v zivote a zacaly jsme dost intimnima tematama. Ale neni moc z ceho vybirat no, nejaky zensky jsem uz vyselektovala, ze by to neslo, jeste se hlasim na nejaky cviceni s miminama (samozrejme kvuli sobe)! Myslim, ze celej proces bude horsi, jak sehnat si chlapa, zavidim vsem introvertum, co se nepotrebujou s nikym vidat.

Luna Joo, tak to bude podobny, jen s lidma s papirama na hlavu se asi teprve seznamim:-D

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:12

barbucha To by bylo... kdybys jako oni chodila do práce, do hospody, byla zrovna na dovolené v Thajsku a na Islandu.... No a oni zase nemaj co říct k novým herním prvkům na hřišti, slevám na plínky, té nej školce v okolí.... Bohužel.

Online Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:19

barbucha Joo, ale vis co, tihle nemaji cas v 10 dopoledne, nebo ve tri na kafe. Muzou jednou za tyden a jeste nejlip si to chtej naplanovat dopredu. Ono, kdyz nemas fakt nikoho s ditetem takhle v okoli, tak to je taky blby.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:20

barbucha Když kolem mne kdysi kamarádky začaly mít děti, bylo to pro mne tenkrát, jak kdyby jim narostla druhá hlava, nevěděla jsem vůbec, jak s nimi mluvit. O dětech jsem nevěděla nic a ani o to nestála. A z nějakého důvodu jsem tenkrát měla pocit, že ony nejsou zvědavé na mé “přízemní plácání”. Vyprávět jim o mejdanech nebo cestách mi přišlo sadistické.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:22

Karja Haha, bavím se  Ale upřímně, já bych před tebou asi prchla a pak týden nevycházela a jen za žaluzií pozorovala, jestli už jsi pryč 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:22

Stará Stanová Kůže 

K novým herním prvkům na hřišti jsem neměla co říct nikdy, a posraný plínky se mi tak ňák nechtělo řešit taky nikdy - dost na tom, že je člověk musí denně vidět 

Tak nevim. Třeba já mohla na mateřský i číst, nebo vobčas jít do kina... jsou i jiný témata než práce nebo Thajsko  a bezdětný kamarády jsem vysloveně vyhledávala 

Ale mluvim vo sobě samozřejmě. 

Online Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:22

Sweet Potato Karja presne tak, tema hovoru se s detmi zmeni a i casove moznosti jsou u kazdeho jine.

S matkami se to lip skloubi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 09. srpna 2018 12:28

V tomhle se celkem shodnu se snachou, která okolní matky taky nevyhledává. Jen tu mateřskou frustraci, resp. intelektuální deprivaci  neřeší pokecem s dospělejma, ale chodí běhat: "musim ven, abych byla aspoň chvíli sama, nebo zešílím"