Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:04

Karja no mne přijde geniální, ale ty srovnání s ostatnima detma jsou fakt vtipny 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:04

Karja jo, vyplivne. Jeden teď rozkousal, když nechtěl spát, tak čekám, až zničí i druhý. Asi počkám, až přestane spát přes den. Už teď hůř usíná, tak bych ho bez dudlíku možná ani neuspala. Oba kluci měli tak od 10m dudlík jen na spaní, nikdy ho nevyžadovali jindy, tak to mě tak netrápí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:06

Potrefenáhusa kluci v osmi měsících akorát vše cucalikostky stavěli jestli v roce a půl (?) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:06

Lamicka u nás úplně nejvíc oblíbená hračka je ten retro bubnovaci pejsek, to tu tahá furt 

a jinak Potvrzuju ty zvukovy knihy od axiomy (nejradši má louskacka a hudby světa) a pak ještě minipedie od svojtky. A ty kostky jsou super, jednou na ne určitě dojde 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:09

Potrefenáhusa toho pejska mají u našich (naštěstí), mladší ho má taky rád. Starší třeba klasické kostky staví pořádně až teď, on začal rovnou s duplem.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:09

Evaeva No my když jsme ho velkémale vzali, tak rázem přestala v poledne spát no;-(. Asi bych to taky nechala až po omezení spaní, pokud ho jindy nevyžaduje. Velkamala byla otravná, kdykoliv ji něco nebylo po vůli, tak chtěla dudlík. Třeba venku brečela ,,chci dudáka,chci dudáka,,. Tak do toho riznul sambo, já bych byla měkká a dudala by snad dodnes. 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:11

Dadoo tvoje skúsenosti tu vykladas opakovane, a akosi mám z toho vždy pocit, ako z mojej mamy, že jedine tak je to správne. Ja som napr. hodinu nesedela pri postieľke a nesjizdela internety, ja som sedela na otocnej stoličke s dieťaťom v náručí, a spievala mu, až kým nezaspalo. Potom som ho superopatrne položila, buď na chrbatik alebo na bok, podľa toho, čo preferoval, do zavinovačky do cca 7 mesiacov. V roku som ho úspešne naučila na zaspávanie v náručí poležiačky. A fakt si neviem predstaviť nezdvihnut plačúce dieťa majuce nočný des, čo ho sprevádzalo niekoľko rokov. Syn je veľmi citlivý a empatický, určite viac ako ja, a ja sa musím učiť vnimavosti vďaka nemu.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:13

Lamicka Zrovna tahle je hrozně dobrá Rocknrol a dalsi

Na to holky fakt trsaly. To rozhodně musíš koupit.  Ono se to hrozně jednoduše macka. Já koupila jednou takovou velice vzhledově lákavou knížku i hezké melodie, ale nemůžu to skoro zmáčknout ani já;-( Takže to je potom k ničemu. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:15

Potrefenáhusa Naší už je 10! A neboj, máchánív psí misce jí baví moc  A jedna z nejoblíbenějších činností momentálně je obírat hnus z kol kočárku a jíst ho

Ale kostky se zvířátkama jsou v kurzu hodně, ty zvířátka má v ruce pořád a bereme je s sebou všude (do tý sady patří slepice, ale máme to z druhý ruky a přišel tukan. Tak máme tukana v kurníku ) I jsem přemýšlela jestli nedokoupit další.  Ale asi začnu spíš kupovat ty od Schleich, ty jí asi budou bavit dýl... 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:15

Potrefenáhusa Fakt jsou vsechny deti uplne jine. Knihy syna porad nebavi, jen je vyhazuje z knihovnicky a ruzne roznasi. Kostky stavel nejvic kolem roka, pet sest na sebe. Ted uz ho zase nebavi a spis navleka krouzky a hraje si se zatloukackou. Ale nejvetsi top je napodobovani domacich praci, takze taha mop, drivi, hadici vysavace, nosi panve a tridi pradlo . A pretahovani se stenetem jeste. 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:16

Dudlik som synovi dala už v pôrodnici, definitívne ho vyplul nejak v 6 týždňoch a bolo. Jediné plus z toho, že som ho nemusela oducat.

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:17

Moja mama mi každé synove správanie, ktoré sa vylučuje s jej svetonázorom povie, že to nie je normálne a že by som s ním mala niekde ísť. Napr. neuznáva detský vzdor

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:18

Karja starší se ho zbavil, když ještě spal. Ale on byl rozumnější, vyměnil ho za hračku dle výběru. Takový myšlenkový pochod si u mladšího neumím představitJá právě nesnáším chodící a hlavně mluvící! děti s dudlíkem přes den, takže hned jak přestali být miminka, jsem jim ho omezila. Ale víš co, oni moc nebrečeli, jen z únavy nebo hladu nebo tak.

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:21

Kdyby jste ty domečkové kostky, co má na fotce výše MPLee někdo chtěl, tak u nás jsou prakticky nepoužívané k dispozici. Naši malou kupodivu vůbec nezajímaly.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:21

MPLee v 10 m se akorat zacala plazit 

ty kostky jsou krásný 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:22

letfenixa Hahahaha a kam by jsi s ním měla jako jít? Tak to moje máma říká ,,prosím tě, to nikde neříkej,, jako to myslí ani kamarádkám. Treba nejaky ty naše návyky a tak:-D. Jakože ona si na nás nikdy nestezovala aby si lidi neřekli, že to s náma neumí:-D:-D 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:25

U nás dudlík vůbec nechtěl, byť naše snaha mu ho do pusy vpašovat byla. On chtěl prostě ta prsa a něžné city k nim chová i teď, skoro půl roku po samoodstavu. Když je vidí nahé nebo v podprsence (ano, převlékám se i před ním), chce je pohladit. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:25

Potrefenáhusa Ty si vem, určitě si s nima bude hrát. To je nějaký atyp dite tina (mrkmrk;-)), myslím, že je to fakt žádaná hracka téměř pro všechny deti.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:26

Dudlik dostala mala po narozeni na jip, mela ho do ctrnacti mesicu, tehdy ji zacal rust prvni zub, a od te doby ho sama odmita.

Ted ji je devatenact mesicu a knizky porad miluje, porad neco cteme, je hezke, jak uz sama povida, co v te knizce vidi (haf, houpy, brmm, huhu a tak, ve vetach to jeste nedava ). Krome knizek od axiomy tu mame serii Jaro-leto-podzim-zima-noc, ta je velmi oblibena, pak hejbatkove minipedie od Svojtky (hrozne me mrzi, ze nemaji nejakou vanocni) a jeste ma moc rada obrazkove knizky od Anne Suess. Zvlast Co se deje na venkove, i kdyz mame doma vsechny.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:26

tina

Já bych je chtěla na druhé kolo! Pro Rosťu už je asi pozdě, i když teď začal oblibovat figurky zvířat, já je ale doteď vubec neznala.