Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:44

Anema Mně se taky dceři dudlík vnutit nepodařilo (a ta teda rozhodně nebyla usínací mimino, ta začala řvát v okamžiku kdy jsem ji položila a dost dlouho usínala zásadně jenom ve vertikální poloze) synovi jsem dudlík nabídla, vzal ho a má ho právě na to uspávání typu položím miminko do postýlky, ono se tam chvíli vrtí a samovolně usne (většinou teda sedím vedle, abych byla připravená dudlík znovu zastrčit, když vypadne předčasně).

Takže v zásadě zastávám názor, že má dítě nějakou povahu a rodičům zbývá jen ji přijmout a nějak rozumně se přizpůsobit :o)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:45

Jeee, dudlik. Na jeho existenciu som úplne zabudla. Alici som sa ho snažila vnútiť asi pol roka a úplne neúspešne, tak mi to pri druhom ani nenapadlo. Pojdem asi urychlene nejaký kúpiť 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:51

Potrefenáhusa nedovolím si radit ani vlastní dceři, teď jsou zrovna ve fázi 20 minut a dost a řev z únavy, nepomáhá nic a ještě bych ji stresovala. Můžu si jedině to dítě vzít občas k nám, což teď taky moc nejde, byla jsem nastydlá a navíc ani nejsem moc doma. Je mi jí líto, ale to je tak všechno, co s tím momentálně můžu dělat. A taky je mi to líto. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:52

Myrtila rady od cizích jsou mi taky ukradeny, v rámci rodiny už to tak dobře nesnasim 

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:58

Díky všem za odpovědi!

Jsem právě zjistila, že v tomhle případě je mizerná paměť způsobená to dlouhodobou spánkovou deprivací vlastně prospěšná. Až teď jsem si vzpomněla, jak jsem od dcery skoro celý první rok nemohla vůbec odejít, když přes den spala... Ale to mi vlastně nevadilo, viděla jsem spoustu seriálů, škoda, že podruhé už to nejde.

Online Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:24

Dadoo tak s ohledem na to, ze noje rok a pul stare dite uz vystridalo nepocitane druhu nocniho a denniho spanku, my tohle "zvykne si" prijde fakt usmevne. Rada od nekoho, kdo nema ani tuseni, co to je dite, co nespi, jen mel stesti, ze to jeho nahodou jo, ale jeho zasluha to fakt neni. Meli jsme vsechno, od obdobi, kdy bez jakokoliv snahy spalo celou noc a vzbudilo se jednou, po totalni peklo, kdy bylo kvuli zubum vzhuru temer nonstop. S dudlikem i bez, s celonocnim kojenim i s nezajmem o prso. Dokonce uz i jednou, pred par mesici usnula sama! Ale zatim to pres veskerou podporu nezopakovala. Ona proste neni spac po tatinkovi, tomu dodnes staci vyrazne mene spanku nez me. Coz teda uznava i moje mama, co mela z doby, kdy mela deti ona, zafixovane stejne rady, co tady vykladas. Ze na nasi malou to proste nefunguje. 

Online Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:28

Ja jsem ale dneska potrefena husa. Mala vcera usnula v jedenact, do te doby tu radila. Bezne usina mezi devatou a jedenactou, v devet jen, kdyz se nam ji podari poradne unavit. Takze u nas ted je to bez kocaru, bez satku, vsude si musi dojit sama pesky, jinak se proste neunavi, behani po hristi bez te chuze nema moc efekt. Ve tri se vzbudila s silenym revem, do te doby spala. Rev vydrzel do pul pate, vzdycky vypadala, ze usina, ale zase spustila. Muz se radeji odstehoval na gauc, aby se do prace aspon trochu vyspal. No a v sedm nas obe vzbudil. Jsem uplne hotova. 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:40

Zuzuli Dnes měl bdělou dvouhodinku s velkoumalou sambo. My je máme rozdělené, on spí s velkoumalou a já s maloumalou, no jsou roztažený, co si budeme povídat:-D:-D. No a jak jsme ráno přišly do kuchyně, tam čaj, rozjedena snídaně, plyšák....tak jsem si říkala, ty jo, neprospala jsem dva dny, večer mi bylo blbě, dala jsem si nějaké paraleny, co je za den. Tak jsem mu nabídla, když jsem jako ta matka odpovědná osoba, že kdyby se jí to spaní zhoršilo,že si je můžeme na noc vyměnit a prej ne:-D:-D:-D. 

No naše máma taky radila, režimy, návyky. Nejlepší hláška byla ,, hm, něco je špatně,, a pak se narodila malamala,peklopekel a vzala ji slova:-D. Ale je už dobrá, fakt od toho roka a třičtvrtě záviděníhodný dítě. Ani nejsou ty děti mnou nějak postižený, neříkají si navzájem ,,jaaa se zblázním,vlezte mi na záda, mám toho dost, jdu se zahrabat,, ale ,,ty nase prdelko, mám tě ráda,,. a tak. Tak to je takový zadostiučiněni. 

Offline Kan
Avatar
6980 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:43

Dadoo Já měla nespavé do 7 měsíců, to trdlování bylo strašný. Potom syn dostal od někoho polštářek usínáčka s kterým se naučil usínat a šlo to. Jinak syn miloval rituály, třeba bez večerního koupání mi přišlo, že taky nemůže zabrat. Dnes dokáže spát i 12 hodin v kuse,vždycky mu říkám, jestli takhle nemohl spát, když jsme si ho přivezli z porodnice. 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:44

Kan :-D:-D

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:50

Potrefenáhusa podle mě je celkem jedno, jak seš stará. Já jsem mladá a stejně mi nikdo moc neradí, protože by to nepadlo na úrodnou půdu a oni to nějak cítí. Když si myslím, že něco dělám dobře, je mi jedno, co kdo říká, a když si jistá nejsem, tak se zeptám. Můj táta nebo děda () se mi radit občas pokusí, ale to je fakt úsměvné. Párkrát mi teda radily nějaké babči venku

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:53

betsey já myslím, že za pokus to stojí Hlavní věc, co jsem se mateřstvím naučila, je, že cokoliv teď funguje, je dobrý, budoucí problémy z toho plynoucí buď vůbec nenastanou, nebo se nějak vyřeší (a často samy) 

Já budu muset dudlík aspoň vyzkoušet už jen pro klid v rodině, protože to byla vlastně jediná nevyžádaná připomínka od mojí mámy. A já aspoň mohla popravdě odpovědět, že jsem se snažila, ale nešlo to. Zato sestra dudlíky vůbec dávat nechtěla, tak kvůli tomu bylo dusno snad rok a půl u každýho dítěte a každého uspávání, kterému byla babička přítomna...

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:55

Lamicka já musim doporucit Djeco topanifarm - jsou to ty kartonové kostky, ale i s gumovýma zvířátkama. Dcera je miluje a hraje si s tím tak od půl roku. To jen cucala zvířátka a bořila kostky, teď už umí 2-3 položit na sebe a umisťuje zvířátka do domečků nebo je vyndavá... Mají i verzi s exotickými zvířátky, to je myslím topanijungle. Pak se jí líbí klec od Fat brain toys, hmatové puzzle od Djeco a knížky od Axiomy. Zvířátka severního pólu jsou dotykové i zvukové a moc krásné

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:56

betsey Ten dudlík by mohl pomoct. Jako já vůbec nechápu, jak se bez dudliku dá žít. Já ho dostala v tom novorozeneckém balíčku v porodnici a sestra mi po noci s maloumalou říká, ,,v tom balíčku je i dudlicek, víte my jako porodnice samozřejmě dudlíky nedáváme a nedoporučujeme, ale samozřejmě pokud to neuvidíme, nemůžeme vám nic říct,,:-D.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:58

Anema já jsem si v těch synových pěti měsících říkala, jestli jsem mu ten dudlík měla dávat, když ho do teď nechtěl. Ale do těch dvou let nám ušetřil spoustu potíží. Mladší dudlík dostal už na tom jipu v porodnici, protože tam miminka nesmí brečet. A má ho do teď, jen na spaní teda. On nespí tak snově jako starší, tak zatím nemám odvahu ho zabavit.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:00

Karja švagrová se snažila synovci vnutit dudlík asi rok, on spal tak mizerně, že by dala cokoliv, kdyby si ho vzal.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:01

MPLee Tyjo, ja se schválně koukala do fotek, co dělalo naše dite v 8 měsících a hm...no

s tema kostkama si hraje až teď ve skoro roce a půl 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:01

Evaeva Tak on si ho stejně asi v noci po chvíli vyplivne ne? Já jsem měla v plánu ho malymaly nechat navždy, ale už se jí to nějak nelíbí nechávat si jim zacpavat pusu když něco vyžaduje:-D 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:02

MPLee super, díky za tipy :) 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 14:02

Potrefenáhusa No vidíš to. V 8 mesicich hraje na schovku!