Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:20

Dadoo za tu neexistenci internetu jsem teda hodně ráda. Prostě jsem dělala věci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, na něco jsem měla takovou šikovnou knížku. Priorita bylo samozřejmě dítě, ale zároveň jsem se úplně nepodřizovala. prostě to bylo Teď se spí, Teď se jí, Teď se jde ven... docela to fungovalo, ten pevnější režim a určité rituály u nás měly úspěch. Samozřejmě to platilo ve dnech pohody, když byly děti nemocné, přizpůsobovalo se všechno aktuální situaci.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:25

Kokoska mě se pevnější režim a rituály taky osvědčily, vůbec jsem neměla problém je dostat do postele, i když třeba jako větší už neusnuli. Prostě po obědě se odpočívá, stejně jako večer.

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:28

Dadoo miluju pevnej rezim souhlasim se spoustou veci, ale nezvedat placici dite z postylky je hrozny.To mimino je maly jen chvili a potrebuje v tu chvili mamu, ne pevnej rezim a odepreni kontaktu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:28

Dadoo

ja jsem hrozne rada, ze to dělat nemusím,položit a jít. Ze muzu nosit, hladit, houpat, ze nemusím nechávat plakat, ale muzu vzít do náruče. U nás ty spankovy asociace jako postylka a hrací hračka nefungovaly, potřebovala kontakt a blízkost. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:46

Konečně jsem se odhodlala přečíst si ten rozhovor s Milfaitovou, to je něco příšerného! Fakt chudinky děti, které se musí vzdělávat při (pro ne nepochybne vyčerpávajících) cestách autem po všech certech. Děti bez kamarádů, protože děti kolektiv nepotřebuji a mají vzor v dokonalých rodičích a jejich zaměstnancích, od nichž nepochytí žádné nežádoucí moresy. Děti, které nemůžou říct, ze něco neumí, neznají, nechtějí, protože doma taková slova nepoužívají. Kristovanoha, to si ta ženská fakt mysli, ze ona všechno zná a umí?!! A ta fotka, jak dětem mává před nosem platkem slaniny a ony kleci a prosí - to už je u mě na úrovni vtipných fotek z nocniku a spol. Fuj, jsem se u toho normálně rozcilila.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:51

711990 Potrefenáhusa 

ono jak kdy, to se poznalo podle pláče nebo neklidu, celkové konstelace. Někdy stačilo šššš a pohladit hlavičku, někdy to chtělo pochovat, přebalit... fakt to není o tom nechat se dítě uřvat, až vysílením usne.

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:54

Potrefenáhusa

Ony se ty spánkové asociace taky s věkem mění. Když byl Rosťa úplně maličké čerstvé miminko, tak usinal po kojení, v zavinovačce jemným houpáním, trvalo to chvilku a to jsme tak uspávali oba rodiče. Později ho stačilo vložit do kočárku nebo do autosedačky a začal vytuhávat. Teď třeba chce hladit po bříšku, ale fakt intenzivně, žádné jemné pohlazení. Před měsícem jsem se ho nemohla při usnuti dotýkat. Takže bát se předem, že miminko něčemu "naučím", když mu splním to, co ho uspí, je zbytečné. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:54

Kokoska no prave, u nás to ššš proste nikdy nestačilo, znamenalo by to nechat vyřvat, a to jsem nechtěla. 
ted už je to zase jiný, je velká a jde uklidnit i jinak

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:55

Kokoska ale jo, to je normalni. Jen me podrazdilo to zmineni "nikdy nezvedat"...to bych nechtela, aby mi nekdo jako cerstvy matce radil....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:58

dzizisketa máme to stejně



Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 11:59

Potrefenáhusa tak vždyť jo, psala jsem, že jsem měla štěstí na spavý děti. To každá máma pozná, co to její dítě potřebuje, určitě bych neříkala "nikdy nesmíš...". Že je něco o nervy a že já bych to těžko snášela neznamená, že jiná máma to plně akceptuje, je s tím smířená nebo jí to vyhovuje.

Hlavně ať jsou ty děti zdravý! I když někdy zlobí, nespí, nejí z pouhého rozmaru nebo své momentální potřeby, hlavně ať nepřijde něco fakt ošklivýho.

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:00

Jinak moje dite vystridalo uz snad vsechny spaci mody. Narodil se jako spavy miminko, co se budilo jednou za 3-4h a pak se zas jen polozil do postylky a ahoj za 3 hodiny. Byla sem ssmozrejme presvedcena, ze je to tim pevnym rezimem, co sem mu nastavila, ze ho nekojim do spanku, ale bdelyho ho pokladam do postylky.... hahaasi v 5 nebo 6 mesicich se z nej stal naprostej opak, usinal jedine v tesnym kontaktu nebo pri kojeni:) par dalsich par mesicich zas nastala faze, kdy chtel spat sam v postylce a nesnesl, kdyz sem ho uspavala v naruci. To jsem si taky pochvalovala, ze jsem ho naucila ja tak ted mam dite, ktery chce spat jedine se mnou v posteli. No a uz vim, ze nic z toho neni ani moje zasluha, ani moje vina. Proste je, jakej je

ale kdyby mi to nekdo rekl predem, ze to je vsechno normalni, urcite bych za to byla vdecna. Na rozdil od rady - hlavne ho nezvedej a nechovej, at si nezvykne

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:04

žluťásek to se mi líbí moc, ale asi vezmu ty kostky, to je klasika. 

mnum diky :) 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:07

K tomu uspavani a usinani - nejhorsi je, kdyz mate jako prvni miminko, ktere samo usina od pul roku a spi celou noc a tak nejak si myslite, ze to u druheho nebude jine... a narodi se vam nespavec, ktery se do 3 let budi po 2 hodinach.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:15

Kokoska mne to prave nijak narocny nepřijde, vlastne je to snazší než jsem čekala, spolehnout se v tomhle na svoje instikty a dělat to podle svyho přesvědčeni správně. Ale já už jsem naštěstí stará, takže mi nikdo moc nerika, jak bych to měla nebo neměla dělat a co by mělo nebo nemělo dělat moje dite (s vyjimkou tchyně, eh...)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:30

Anema u nas taky s dudlikem, nekdy i bez ale vic s nim. 

Dadoo Ni vidis, to delam spatne. Kdyz nechce spat a stavi se a celkove vidim, ze je nespokojeny, tak ho vyndam a spani odlozime. Obecne mi usne, jen kdyz na nem vidim, ze je opravdu uz unaveny. Neni to podle hodin, spis dle aktivity. Nekdy odpadne v sedm, nekdy skoro v devet

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:33
Reakce na Potrefenáhusa:

Ale já už jsem naštěstí stará, takže mi nikdo moc nerika, jak bych to měla nebo neměla dělat a co by mělo nebo nemělo dělat moje dite (s vyjimkou tchyně, eh...)

​Mne nekdo "dobre" radi casto, ale protoze jsem uz stara, jsou mi ty rady uplne volny

Jinak teda k uspavani a kojeni a vubec tem kontroverznim tematum bych chtela rict, ze mi az zpetne dochazi, jak moc mi ta pandemie usnadnila zivot - jak jsem cely tehotenstvi a prvniho pul roku zivota ditete prakticky nikam nechodila a nepotkavala se s jinyma matkama, v tom mym nejcitlivejsim obdobi me tyhle rady uplne minuly. Takze jsem od zacatku vsechno delala podle sebe a svych instinktu a ted uz je mi fakt uplne jedno, co do me kdo tlaci.

Online Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:35

Anema Panebože, dudlík miluju! Druhé dítě jsem na něj dokonce záměrně učila, protože u prvního to bylo jako "on" "off" tlačítko!  Během spánku jsem jí dudlík dokonce přidržovala pomocí plyšáka. Jo a obě děti se ho zbavily naprosto nekonfliktně ještě v ranném věku (třeba kolem dvou let), nosily ho jen na spaní. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:37

A jinak to male dite fakt vsechno pozna. Dneska jsem poprve ridila sama k doktorce na ockovani. Vanice jak blazen, na snehu jsem zatim nejela a jeste vidina parkovani kdesi ve meste, protoze u doktorky nikdy neni misto . Prezili jsme to v pohode a dite ani nekviklo, jeste mi na zpatecni ceste neco pobrukovalo. Jako by vedel, ze mu jde o zivot

Online Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 12:41

Lamicka Ty kostky jsou super, já je dávala 2x k prvním narozeninám, 8 měsíců je asi trošinku brzo, ale se zvířátkama si pohraje už teď a počkají. V obou rodinách patří do teď (jedno dítě 2, druhé 3) k nejoblíbenějším hračkám. A je to takový ten typ dárku, co potěší i rodiče. :-)