Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:15

betsey sucitim, u nás by teda neprešlo, že Lukáško ostane sám doma. Dnes tu bol viac-menej odkázaný sám na seba, lebo som ko po to očkovaní. Povysaval, povesal ponožky, oskrabal zeleninu, vzdychal, koľko práce máme, minichvilku sme boli vonku a musel sa sám prebavit. Televízor išiel dlho

Offline Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:20

betsey uf, soucítím, já si tohle naštěstí vybrala s prvním. Alici do školky, to se jinak nedá. Navíc jí po návratu budou vzácnější vlastní hračky a ještě se s nimi po školce zabaví, u nás to tak funguje. Čím déle je starší doma, tím více mé pozornosti vyžaduje. Zatímco když přijdeme v pět ze školky, zabere se kolikrát do potápění Titaniků až do spaní!

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:40

betsey sucitim a uplne ma polial pot, presne taketo dni som prezivala minuly rok na jesen. Starsia stale vyzadujuca pozornost a mala nie dobry spac. Ked som uspavala malu, musela som starsej pustit rozpravku, aby som vedela ze bezpecne tam sedi a nevymysla kraviny ( lozenie po linke, otvaranie okna atd.), co v jednom obdobi bolo aj 5x denne. A tiez velka nechut ist von a strasne obstrukcie pri obliekani. Tak snad sa ti podari Alicu vyexpedovat do skolky aby si si mohla aj trochu vydychnut

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:48

betsey potlapkavam, moc, dufam, ze sa to obrati k lepsiemu. A teda, toto som si dnes ozaj nechcela precitat .

Vlastne som nemala citat asi aji jeden prispevok co siel po tom tvojom .

Online Karja
Avatar
35794 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 23:12

betsey No víš co, já ti neporadím nic, co bys nezkusila nebo nevěděla. Ale hlavni důležitá věc:Nic si nevycitej, když ji pošleš do školky, když budeš na Alicj ošklivá, aby tě poslechla, když Klárku necháš brečet. Člověk má ruce dvě a nejde pořád vyhovovat všem. Já jsem třeba na děti fakt měkká, ale dvě věci jsem zavedla jasné, že se při uspávání neruší (jenže u nás je to čtvrthodiny, když nam sem nechodí) a že jdeme ven, když zaveli matka. Prostě nesmíš si připadat špatně, až ty věci budeš vynucovat. Kolikrát jsem velkoumalou oblikala nasilim, táhla ven smykem, ale jinak to nešlo;-(. A pak se to utrepalo a pochopila že musí. 

Držím palce do příštích dnů, ono se to utrepe, někdy za měsíc, někdy za dva, někdy za dyl-D. Ale nebude to na furt! 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 02:01

DrowRanger 

Zachovej klid, dokud není venku malý nespavec, pořád z něj ještě může být spavec. A vůbec, bude to holčička nebo kluk?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 07:09

dynda dievcatko, muz si splnil sen mat parik :) a ano, viem, ze netreba podliehat panike, ale v hlave mi to srotuje. Aj ked musim zaklopkat, ze s malym sa to doma zlepsilo, do skolky chodi rad a bez placu, pekne sa hra, ustupili sceny. Sem tam je problem s kakanim ale uz 2x sa mi ho podarilo slovne presvedcit, aby sa po 2 dnocej zapche vykakal bez cipku. A teda aj pekne spi, sice so mnou ale celu noc, tak uvidime ako sa to vyvinie a co s nim urobi/neurobi ked budem v nemocnici.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 07:47

Karja mnum Pinot Noir letfenixa Kokoska Malenge dynda ďakujem vám všetkým za podporu, moc mi to pomohlo do ďalšieho boja. Už len aby som Alicu do tej škôlky aj reálne dostala, aj keď každý deň sa ma na škôlku vypytuje, že kedy tam už pôjde

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 07:51

DrowRanger keď som písala ten príspevok, presne mi napadlo, že dúfam, že nevystrasim tehotné s druhým

Ale neboj, ak bude čo len trocha lepšie to tvoje zaspávať, bude to v pohode. Moje baby majú bohužiaľ asi nespave gény po mne, moji rodičia tvrdia, že ja som bola taka istá 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:27

DrowRanger tak na vyrovnani skore - ja mela obe deti spave, stacilo polozit a jit, maximalne, kdyz uz byly  vetsi, chvilku posedet,  zazpivat dve tri pisnicky, jeste pozdeji precist pohadku a hotovo. Samozrejme to nekdy taky nefungovalo, kdyz nebyly v pohode, ale v zasade zadna dramata. Mluvim teda o case od sestinedeli dal, se synem to bylo v tech prvnich tydnech horsi, ale postupne se to zlepsovalo. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:29

DrowRanger 

Může být každý z nich úplně jiný, jako u nás. Rozdílní ve všem, jen jsou oba hubení. Když jsem si holčičku přivezla z porodnice, bála jsem se, že jí naskočila silná žloutenka, pořád jenom spala. Syn byl hrozný nespavec od  narození, i v porodnici to poznali.

Online Karja
Avatar
35794 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:43

DrowRanger Moje kámoška má hodně spave děti. Hodně. A z ní padají hlášky ,,no vždyť ty děti jenom spej, ten první půlrok, co lidi furt maj a stezujou si na dvě děti, vždyť to mimino stejne pořád spí,,. Tak ji říkám  ,,tak dobrý, tak teď jsi to řekla mně a už to prosím te nikomu neříkej,,:-D:-D. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:57

Kokoska já si s tím položit a jít vzdycky rikala, ze to musí byt urban legend...nebo teď jsem četla Držím malyho za rucicku, dokud neusne...to mě docela plnilo zoufalstvim

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:09

žluťásek Mám dotaz, nejspíš na Tebe. Potřebovala bych tip na nějakou knížku o holokaustu pro desetilete dítě. Zatím mám vyhlídnutou Kdysi od Gleitzmanna

Online Karja
Avatar
35794 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:22

Potrefenáhusa Není malýmu třináct? To by mohlo fungovat. To nám říkal spolužák, že ho matka uspavala do třinácti let, myslím, že tam proběhlo něco o rucicce a vlasech:-D. To bylo takový wtf na srazu. Kdy tam obletoval holky, chválil a viskal jim vlasy a pak řekl, že to má takhle z dětství, kdy ho matka uspavala. Jo to jsou někdy takový kraviny, co si člověk pak furt pamatuje. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:28

Kokoska ano, u nás to bylo podobné. Akorát mladší nechtěl přes den spát v postýlce, ale kočárek na balkoně to vyřešil. Tam spal několik hodin.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:30

brrr co Spocitej hvězdy?

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:31

Karja jo, taky takovou znám, ale ta to má trochu jinak, ne co ty lidi maj, ale já to mám s téma detma složitý, náročný atd. A pak z ni vypadne, ze jdou v 1 po obědě spát, tak o půl 5 vstanou, nají se, pohraji a o půl 7 už jsou úplně vyřízené a jsou spát, přičemž běžné spí do půl 8/8. A to prosím i ve 4 a 5 letech. Předškoláka museli natvrdo odnaucovat spát  tak jsem taky říkala, ať to moc nevykrikuje ve společnosti, ze by mohla od nějakého nevyspanim totálně frustrovaneho rodiče dostat do zubu.

Online Karja
Avatar
35794 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:34

Malenge Jojo, no přesně takovahle vyprávění znám taky;-)

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:43

Potrefenáhusa brat zaspaval máme na rukách, keď ho niesla spať na balkón do kočíka

Náhodou, držím za ručičku, kým nezaspí, funguje, ... asi od 3 rokov.