Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:42
Reakce na Jos:

Potrefenáhusa Nas medved chodi spat az kolem desate, strasne. Vstava lehce po seste do skolky, a tam samozrejme spi. Takze vecer je odpocaty. Uz to tu nekdo psal, zacarovany kruh. Akorat spi celou noc a kolikrat ani rano na malou nechce. A pak to jen taktak dobehne . Ale je skvelej, cura na pana normalne ve stoje, zvedne prkenko a splachne. 

​mne to nepřijde zas tak strasny, krom ty absence volnyho vecera, pro mě jsou sci-fi ty děti usinajici po vecernicku, co spej až do nejakyho snesitelnyho rána 

a už se rozmluvil? Naše jo, ale teď jsem koukala na video ze 3.narozenin, kde se dorozumívá pantomimou a je mi to docela lito. No, nenadelam nic, teď už snad dobrý. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:53

Potrefenáhusa trochu uz ano, je to asi mesic co opakuje, zacal i trochu sklonovat atd. Auto je konecne auto, vlak je vlak. Ale na nejaka lepsi souveti si asi jeste pockame. Zacal proste az ve 3,5 letech, do te doby presne pantomima

Online Pinot Noir
Avatar
24549 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 14:54

Mám dotaz na prvňáčky - koupili jsme Ríšovi pero, dle doporučení učitelky bombičkové Schneider. Ale ono při psaní hrozně vynechává. To je normální? Na první písmeno ve slově se nechce pořádně rozepsat, pak už píše, jenomže oni píšou Comenia Scriptem, takže u nich je každé písmeno "první". Ríša je strašlivý nervák, jakmile mu s tím nepůjde psát plynule a bude muset každé písmeno rozepisovat na několik pokusů, nechci vidět, co se bude dít. 

Offline JankaM
Avatar
2397 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 15:58

Pinot Noir jedno dítě začínalo gumovacím pilotem, druhé voňavým tornádem. Obojí píše pěkně, tak jestli netrvají na inkoustu, tak můžu doporučit.

Online Pinot Noir
Avatar
24549 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 16:38

JankaM gumovací nám vyloženě nedoporučili. Radši bych se držela pokynů ze školy.

Ale už jsme na to přišli - musí se prostě víc přitlačit.

Pamatovala jsem si z dětství, jak nás ve škole pořád komandovali "netlač tolik", tak jsem to teď zkoušela velmi zlehka, ale děti asi tlačí na ty psací potřeby fakt moc, lehký tlak se přece jen vyvinout musí 

Online žluťásek
Avatar
7644 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 17:31

Pinot Noir K. píše Tornádem, dostali je ve škole, mají taky trojhranný úchop. Ještě jsem přikoupila další, aby nenastaly nervíčky v neděli večer, že dopsalo.

Z toho comenia scriptu jsem nakonec docela nadšená, K. má to písmo krásné, úhledné i bez kliček. Ze začátku se mi po těch vlnovkách z nostalgie trochu stýskalo :)

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 17:36

žluťásek píše teda krásně

Online letfenixa
Avatar
8026 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 18:12

Pinot Noir Lukasko má Stabilo a občas atrament vynechá hocikde, nielen na začiatku. 

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 18:37

Pinot Noir U plnicích per mám dlouhodobě výbornou zkušenost se značkou LAMY. Funkčnost je u nich nad designem, jsou velmi bytelná, neprotékají ani po x letech nošení naležato. Kdybyste zvažovali jinou značku.

Každé nové pero potřebuje zaběhnout, rozepsat. Inkoust obsahuje i látky, které promazávají. Chápu, že syn bude psát s bombičkou. Kdybyste pořídili konvertor a inkoust v lahvičce, mohli byste jednou za pár dní pero inkoustem pořádně propláchnout (konvertor se nasazuje jako bombička a má pístový nebo šroubovací mechanismus, takže se dá doplňovat). Nebo s perem denně chvíli čmárejte, kreslete čáry. Potřebuje se prostě trochu zajet.

Online žluťásek
Avatar
7644 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 18:41

Jitka77 já pamatuju tu hrůzu s tekoucím inkoustem, rozskřípaný hrot, věčně ty kaňky, piják. Díky bohu za současný možnosti

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 18:50

Jitka77 jsem levák a z plnících per mám dodnes trauma. no první dítě psalo nějakým obdobným perem, tuším právě lamy, ale dost rychle se ve třídě prosadily gumovaci. 

U další jsem to už neřešila a ta vyfasla pilota rovnou (píše krasopisně, mnohem lépe než ségra). přesně podle hesla: s první spolknutou mincí se jede na pohotovost, na druhou se čeká v plence a třetí se rovnou strhne z kapesného, předpokládám, že třetí dítě by si muselo nějaké pero ukořistit od sourozenců.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 18:55

continuity jako dobrý, ale nám tu první spolknutou minci vyndavali v motole nějakým bazmekem v narkoze

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:04

Potrefenáhusa

Jen to jen vtip, co jsem tuhle někde zaslechla. 

 S mincema nemám zkušenost, já jsem jako malá kousala "jenom" sklenice. Naproti přes chodbu bydlel chirurg, poprvé vyděšeným rodičům poradil, ať mi dají kousek chleba. Druhá byla u babičky, kterou rodiče uklidnili, že se nic neděje.  Napotřetí mi už vyhrožovali tím kapesnym, resp. vynadali

Dnes se směju, ale nakonec je to tak, že puberťák může zkonzumovat podstatně horší věci.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:15

continuity no já doporucuju kontrolovat, kde skončila, vzpricenou v jícnu ji nechceš 

Offline Jitka77
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:18

žluťásek Jo, skřípavý hrot... a plnění stiskem balonku, který tam držel silou vůle... Dnes jsou pera trochu jako plastová okna: přiléhají a těsní možná až příliš.

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:44

Na víkend jsem osiřela, neplánovaně, jsem jak znovuzrozená. No a bez auta, to jest na vsi jako vězeň. Mám uklizenej celej barák, včetně roztříděného oblečení na sezony, navařeno, nakoupeno, asi 6 hodin jsem se koukala bezcílně na ivysilání čt a v neděli odpoledne už na mě padla taková nouze, že jsem si napracovala do práce:-D. Taky mám naplánované nákupy do domu asi tak na půl roku, stačilo si jen v klidu sednout na gauč a mít volnou hlavu, nic víc. Jako hustý a nejhustější bylo uvědomění si, že sambo je takhle bez nás každej tejden(!?) na dva tři dny, ty vogo, ten musí bejt v zenu:-D. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:46

žluťásek ještě zapomnelas na hadriky, co pouštěly chlupy - myslim, ze pro moje děti to bude jak pro mne pravěký vzpominky moji mamy, jak ji spolužáci maceli copy do kalamáře (a uhelný prázdniny - i když ty kdoví)


Já nemám rada, kdyz pero/propiska píše slabé, takže jsem se ho vzdycky snažila trochu rozvrzat. Inkoustem se mi píše mnohem lip, mívala jsem parkera a pelikany

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:48

Karja si to zaříď alespoň tak 3x za půl roku. 

V tomhle já si nemůžu stěžovat, muž se děti brával na vikendy od malinka. Pro mě je oddech jenom v klidu(!) umýt okna. 

V poledne vydmahnul na sluzebku, starší dítě na cestě do Anglie, mladší tam něco kutí a ja jsem si rozhrabala skříně. V neděli večer

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:54

Karja tyjo seš dobrá!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 19:55

žluťásek k. píše nádherně

Já si pamatuju tu úlevu, když nám v druhé třídě povolili tornádo. Tím se psalo krásně. V první jsem psala plnícím perem, ne bombičkovým, a to byla teda otrava. Hadřík jsme taky měli