Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24427 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:33

Evaeva omrknu to! To by bylo radosti!

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:39

Lamicka zvyk je železná košeľa

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:40

Mám zimný overal next z takej jemnej látky, ale vnútri pekne vytepleny. Myslíte, že ho môžem naimpregnovat?

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:44

letfenixa Já si myslím, že kromě případných ,,map,, se nic nestane. Ale já si kolikrát impregnovana semišové boty a nic se tomu nestalo vůbec, žádné zabarvení nic.

Já teď přemýšlím naimpregnovat si perovku. Já jsem s těma dětma věčně zmatlana, takže bych to nemusela prat, ono to totiž moc prani nevydrzi, takže by se pak třeba to bahno a spina z toho leckdy i jen otrelo. 

Co myslíte? Třeba tady někdo poradí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:03

Karja semišové boty se nemají impregnovat?

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:16

Malenge marieu Evaeva

letfenixa 

Čarodějky školou povinné. Už jedeme 3. sérii. a díky, už jsme to s mužem potřebovali, žádný spěch a pohoda.

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:24

letfenixa Tyjo, ten obrázek soviček mi něco říká, myslím, že to mají neteře, ale pijou z toho jenom doma, nikam to nepřeváží. Tak doufám, že termoska skoro za litr nepoteče, už takhle se modlím, aby syn akceptoval to pítko, s normální lahví na vodu jsem se trefila až napotřetí.

Online Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:34

Evaeva Ne, tím jsem myslela, že ani na nich se neudelaly mapy a to jsou to takové světle šedivé kozačky. Tak snad ani na té látce co popisuje letfenixa by nemuselo 

Online MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:40

Prosim vás, boty po milionté... 

Dcera už chodí pěkně sama. Zvládá i nerovnosti, prahy a podobně. Vím, že s nákupem bot se má počkat až třeba po měsíci samostatné chůze, ale trochu čekám lockdown a zavření obchodů  

Hned po Vánocích máme odlétat na dovolenou, kde bude 20-25 stupňů. Teď má dcera teplé zimní capáčky na ven a ty klasické kožené místo přezuvek dovnitř. Co jí mám koupit za boty? Nějaké celoročky? Využije to i tady, když nebude zrovna mrznout? Nebo vzít jen nějaké capáčky s gumovou podrážkou? A doporučíte nějaký obchod v Praze a okolí, kde umí poradit a mají dobrý výběr? Dcera má nohu dlouhou 12cm a širokou 5,1, přes internet si asi vybírat netroufnu... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:53

MPLee na té dovolené v suchu to zvládne v těch prezůvkách, ale asi je zničí. Celoročky bych řekla, že může nosit i tady, když bude 5 až 10 stupňů, záleží, kolik toho reálně nachodí. Jestli je většinu času ve fusaku třeba. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:53

Lamicka já si z dětství pamatuju nějakou starší verzi, měla jsem je hrozně ráda

Online MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:00

Evaeva Právě, že je tam jednak zničí a druhak sucho být nemusí. Teď je většinou ve fusaku, ale zejména pro to, že se mi nechtělo jí nechat lozit po 4 v tom vlhku. Jestli bude víc chodit než lézt, ráda jí nechám víc mimo kočár... No nevím, co je lepší. Do jara jí boty těžko vydrží Achjo, mě tak nebaví tohle řešit

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:03

MPLee já bych na tu dovolenou vzala jen capáčky i na ven, podle terénu by mohla být i bosky, v teple to je nej.

A sem bych koupila spíš asi zimní, nozicka poroste rychle a přijde mi zbytečné kupovat na začátku prosince celoroční, do jara beztak bude potřebovat nové. 

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:04

MPLee a můžu doporučit Naboso v Dejvicích, mají tam ted nově paní, která má přehled a umí změřit nohu. Plus dost rozšířili výběr, mají dětských bot už pěknou nabídku. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:05

MPLee já bych jí na tu dovolenou asi vzala nějaké celoroční z druhé ruky, aspoň je ozkoušíš. A teď na zimu nějaké lehké měkké zimní, ne moc vysoké, aby se jí dobře chodilo, klidně jen s fleecem. Řekla bych, že dva měsíce by jí vydržet mohly. V Praze moc sníh nebývá, takže ten řeším obyč sněhulemi, ale nevím, jestli v nich dokáže chodit i takhle malá, kluci tu zimu, co jim byl rok nechodili.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:09

MPLee 

Na tu dovolenou bych vzala nějaké sandálky, pokud tam bude nad vacet stupňů. Rosťa měl jako první jakési Freycoo a byly skvělé. No a sem pak zimní, záleží na tvaru nohy a tak.

Online MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:14

Zimní máme právě capáčky od Liliputi, podle mě v nich může jako začínající chodec chodit dál? V březju nás snad čekají alpy, takže sněhule budu snad řešit až pak a asi z druhé ruky. Teď bych klidně taky koupila nějaké tenisky nebo sandálky z druhé ruky, ale neodhadnu, co jí bude sedět

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:15

Myrtila a ktorú si teda kúpila?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:21

MPLee

K těm obchodům, mně se v obchodě (v Praze) skoro nikdy nepodařilo koupit boty správně, vždycky jenom přes internet. Věnovala jsem tomu teda dost času - čtení, měření, vybírání. Doporučuji stránky obchodu little shoes, mají tam na blogu spoustu dobrých rad a boty lze filtrovat podle délky/šířky nohy, a prý jsou i velmi ochotní, pokud jim pošleš email s prosbou o radu. Kamenný obchod mají v Písku, kdybyste si chtěli udělat vejlet...

Já tam teď pořídila dceři zimní boty podle toho jejich filtru a doporučení "na úzkou patu, nízký nárt" a fakt jí jsou!

Offline 711990
Avatar
17115 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 12:14

MPLee pro srovnani, Tonda mel na 12cm delky sirku chodidla 6.1. Takze ma holcicka uzkou nohu. Budou ji myslim sedet uzsi boty, jako treba Affenzahn, Bobux nebo Filii. Taky se mi libi znacka Plae, maji na Little shoes. Z obchodu v Praze muzu doporucit tu Blatničku na Butovicich, ale tam zas podle me nemaj uplne ty uzsi boty. Tonda mel prvni zimni bose Pegres uvnitr s vlnou, ale ty jsou dost siroky,  ty taky nebrat. Jinak Affenzahn maji nazivo ve Skibi.

Jinak ve 20-25 bych ji nechala chodit naboso, nevim teda uplne kde budete, no.