Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 08:49

DrowRanger my mame ale uplne stejny pristup jako vy, prijde mi to takove normalni, prirozene. Jen se u nas porad intenzivne breci, jeci, praska dverma, nadava a dupe do pizzy. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 08:53

Evaeva kamarátkin malý dokáže aj 30-40 minút vkuse revať. Nenazývam to plačom, proste dáva takýmto hlasným spôsobom najavo nespokojnosť, keď nie je po jeho (asi jeho forma hádzania sa o zem). Je to neskutočne otravné (pre mňa teda), ale kamarátka to zvláda so stoickým kľudom so slovami, že si na to už zvykla :) Garfie nám to zatiaľ so synom takto vyhovuje, som zvedavá, či to bude fungovať aj na druhé a teda či v budúcnosti z toho nebudú dáke problémy . A inak môj malý je podobný ako tvoj, rýchlo sa rozľútostí, keď plače, tak sa nevie zataviť ale paradoxne sa vie rýchlo rozosmiať. A je teda veľmi, veľmi citlivý, naozaj stačí ak mu niekto povie niečo zvýšeným hlasom a on sa zľakne a rozplače. Teraz má fázu, že si zakrýva uši pri hlasných zvukoch. A aj v jasliach sa minule učiteľka pred mužom konštatovala, že vidí, že doma na seba nekričíme a sme tichšia domácnosť, lebo že syn odmieta nahlas hovoriť a ak ho nepočujú, po treťom raze mávne rukou, povie už nič a odchádza :D 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 08:55

Gatita tvoj syn je úplne iná povaha ako môj, preto som písala, že pri tých miernejších je to jednoduchšie, pretože ľahšie akceptujú pravidlá aj mantinely. + teda záleží aj od povahy rodiča, ja som mäkšia ako muž, ak by ma občas nezastavil, tak by som synovi asi skôr v niektorých veciach ustúpila. A neznášam detský plač, som myslela, že sa to časom zlepší a otrniem voči tomu, ale vôbec sa to u mňa nezmenilo, v tomto som slabý kus...

Offline dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 09:09
Reakce na DruI:

barbucha No a to je důvod, proč se snažím čistě zakazovat co nejmíň věcí, protože jak jednou člověk řekne ne, tak to musí držet a to dítě umí být v těchhle scénách ták strašně roztomilé a člověku to srdce trhá, že mu kvůli vlastnímu zákazu vlastně nesmí vyhovět ;o)

​Já si klidně ten zákaz často rozmyslím, když vidím, že to pro Rosťu je něco důležitého. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 09:32

dzizisketa Já se v takovém případě snažím najít nějaké kompromisní řešení, abychom si obě zachovaly tvář ;) ale když na něco řeknu jasné ne, tak to má většinou důvod, se kterým moc nejde hnout.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 09:37

dzizisketa to má asi väčšina rodičov tak. Ale trebárs pre Artura bolo jednu dobu veľmi dôležité skákať dole hlavou z gauča, tam som so zákazom vytrvala :D

Offline Karja
Avatar
35848 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 09:52

barbucha Jo vem si z toho ponauceni a příště jim nic nenos:-D:-D:-D. 

 (nabízelo se to no):-D. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:29

Taky spatne snasim detsky krik a plac a tak jsem v ramci trenovani me psychicke odolnosti vyfasovala dve jecivky  Velka casto huci, hulaka a hlasite povida a nekdy se snazi si neco vyplakat ( nikdy to sice nezabralo, ale zkousi to, co kdyby ). No a mala posledni tydny byva casto takova nespokojena, dopoledne od probuzeni do prvniho spanku nervozni a uknikana, a pak vecer pred usnutim dokaze rvat i dve hodiny. Ona se ted naucila slezat z postele a chodit a tak si to chce porad i v polospanku trenovat a uz ji to moc nejde jak je unavena, anebo ja ji nechci uz podvacate chytat a vracet zpetna postel a tak se vzteka a vriska neskutecne... to kdyz mam obcas pomysleni na treti dite, tak mi tak hezky predvedou co umi, abych nevymyslela

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:37

No já se děsím, jak to bude s krtkem. Myslela jsem si ze příšerka bude ta paličatá a komplikovaná a krtek ten klidný,ale po té co mi teď ve svých 14měsících předvedl několik vzteklých záchvatů zahrnujicich válení se po zemi, tak obávám že to tak jednoduché nebude

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:42

Karja ježíš něco podobného ted dělá tchýně malá má teď období kdy se bojí když někdo přijde, potřebuje 15 min na otrkání, takže tchýně se na ni po příjezdu hned vrhne,  10min do ní něco klaviruje, pak prohlásí, že když je na ni taková, tak ona už příště nepřijede,  prohraje si chvilku s krtkem a jede domů.  A zcela překvapivě, kdyz přijede příště tak to není vůbec lepší. 

Offline Karja
Avatar
35848 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:42

Sairon Já si myslím, že ta moje druhá taky bude hustější. A že jsem tu první fakt nedávala, teď mi přijde ji to už pár měsíců přechází, max udělá něco doma nějakou scénku, ale to tak jako vydržím, když je to neusne, tak ji pošlu do pokoje ať si ječí tam, ona tam postaví z něčeho barikádu, hrozně ječí a pak najednou za 10 minut slyším, jak si začíná hrát a najednou přijde a řekne ,,já tu nechci být sama,, a úplně ji to prejde a je dobrá. Přijde mi, že je to efektivnější než když ty její problémy řeším, chci jí nějak obejmout atp. to se to akorát tahne na půl hodiny, kde nic tu nic, chvíli mě objímá, chvíli mlátí a kolikrát si to pak stejně nese celej večer. 

Offline Karja
Avatar
35848 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:45

Sairon Jo to nebylo asi na mě, tohle nikdo u nás nedělá asi:-D. Jako naši teda mají divnej styl interakce s dětma (samej negativismus,neumíš, nebuď hloupá), ale uz videj, že na to ty děti moc neslyšej a nevyhledávají je, plus jsem je občas i poučila, tak se to lepší;-))))

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:54

Karja to byl takový oslí můstek s těma plyšakama, že když dělají scény, tak priste žádný nedostanou

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 10:57

Mě by zajímalo, proč si toho plyšáka vlastně nemohl vzít s sebou rovnou? barbucha 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:05

Mohučanka Zakázali to rodiče, asi z nějakých záhadných důvodů, předpokládám.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:09

Garfie No to jsem pochopila, ale nemůžu přijít na to, proč by si dítě nemohlo vzít ven plyšáka...Jako my máme limity - do auta max 4, do školky max 1, na odrážedlo 0. Tak možná brali odrážedlo...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:11

Mohučanka Tak zase jestli šli třeba na pískoviště....to bych taky asi nebyla urvaná.

Online Kan
Avatar
6985 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:12

MohučankaTřeba A☆O s plyšákama spí a proto je neberou ven, kde hrozí uválení v pískovišti a pod. Nebo aby mohli na ulici za ručičku. Důvodů je.

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:15

Mohučanka třeba barbucha není troškař a byli v nadživotní velikosti! Si představuju takové ty dvoumetrové medvědy

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 11:18

Garfie Kan aha, to je ono, mně totiž (mírně) uválenej plyšák zas až tak žíly netrhá. U nas už jeden spadl do slaného nálevu na slimáky, který s chutí vyrábí moje matka, a několik dalších jich počurala kočka, když jsme ji nedopatřením zavřeli v pokojíčku, takže prach a písek beru jako imunitu