Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 19:03

Mrakoplasmam skusenost s pangaminom (pivovarske kvasnice), sice u psa ale princip by mal fungovat rovnako aj u ludi. Podporuju chut do jedla a pribratie na zdravu vahu. Len neviem pre akos tare dieta to chces, ja som ho mala vo forme tabletiek a to neviem ci by male dieta dobrovolne zhltlo.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 20:25

DrowRanger jezis pangamin! Za myho detstvi to bylo ne ve forme tablet, ale takovych spaliku, i to dost smrdelo. Mela to jist moje hubena segra, ale protoze vzdorovala  musela jsem ji jit prikladem, ja, ktera snedla vsechno a byla jak kulicka. Hezky mi zakladali na obezitu!

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 21:46

Evaeva Sairon tv

každý může někdy vybouchnout, kdyby to bylo sem tam, tak ani nemrknu. Ale kauza pizza byla jen ilustrativní příklad a máme to pořád, v různých variacích, kolikrát mi přijde, že on se chce vytočit a vztekat se, chce s námi jít do nějakého konfliktu a jakoby ukázat, kdo má navrch.  Sice jste mě potěšily, že to nevidíte na chybu ve výchově, ale já si myslím, že nám teď prostě zatápí. A vzhledem k tomu, že všude jinde je zlatý (a já do něj už trochu vidím a vím, že prostě zlatý je), tak si asi chce otestovat, kam může zajít doma. No a doma seděj dva salámisti s nosem v mobilu, kteří bezmyšlenkovitě leccos odkejvaj a desetkrát něco vysvětlej jenom proto, aby pojedenáctý radši dělali, že neviděli, aby nemuseli přikročit k tvrdšímu opatření, a dostali jsme se sem, kdy to je i na salámisty moc.  Máme pizzu od rána do večera:)) Já bych hrozně chtěla umět takový výraz, který umí ředitelka naší školky. Ta se zatváří tak, že se i rodič zakoktá a připadá si takhle malinkej. Ne že bych jako chtěla zastrašovat vlastní dítě, ale víte, jak to myslim.

Edit tepu tady předškoláka, ne tříleté dítě.

Offline DruI
Avatar
3226 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:32

Gatita Tak když už nic, alespoň se s mužem shodnete na výchovném stylu :o) ale teda přeju, ať malej co nejdřív zjistí, že by si rodiče měl taky trochu opečovávat, aby se mu nerozbili, když náhradní nemá.

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:40

Gatita Přesně, aspoň se s mužem shodnete (teď jen shodne trochu přitvrdit:-D). Mě furt sambo školí a něco radi. Otravné, otravné, otravné. To je taky přínos, že je kluk v takovým harmonickym prostředí. Jinak moje ségra, ta se umí s prislibem fyzického ataku zatvarit tak strašne, že podle mě by se bál i chlap. A je fakt, že se nestalo, že by dítě mělo někdy u ní navrch, ale jemu je 7 a fakt jako zkouší, zkouší hodně. Tohle já taky vůbec neumím. 

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:43

Gatita myslím si, že sis ted odpovedela sama. Dva salamisti s nosem v mobilu a dite zkouší, kam až může zajít. A to kam je očividně dost daleko.

Zastrašování je kravina, asi bych u vás začala starou dobrou důsledností. 

Jinak je na to téma dost dobrá knížka: děti potřebují hranice. Odpověď v jedné větě je, ze to neni kvůli okolí, ale kvůli sobě. Ono se jim tím, že vědí, kam až můžou zajít, docela uleví. Stručně řečeno: svět bez hranic je malé dítě příliš velký, nezvladatelný a vlastně nebezpečný. 

Offline Garfie
Avatar
23826 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:48

continuity Pěkně jsi to shrnula!

Gatita Je to prostě tak, že děti potřebují spoustu lásky a pevné hranice. :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:52

Gatita 

Podobnej vztekloun je náš Oliver (tři a půl). Naposled teď v sobotu... přinesla jsem jim nový plyšáky tlapkový patroly, a že si musí vzít plyšáka ven. No za mě cajk, leč rodiče byli jiného názoru. Pročež mladý nezvedenec se jal ječet až uši zaléhaly... nic platný, takže přidal rozmazávání soplů po celým ksichtě a když ani to s rodičema nehnulo, dal se do vzteklýho kopání do nábytku (za setrvalýho ječení a soplení). Už se schylovalo k tomu, že se všichni - doteď celkem v klidu - konečně pořádně naserou... což samozřejmě ten prevít rychle vycítil, pověsil se snaše na nohu a něco mektal. Jak mu nerozumim ani slovo, požádala jsem o překlad - a prej že se omlouval. Jako jo, něco jako plomiň tam zaznělo.

No jo, ale v tu ránu se dosud zavilí rodičové roztekli, povolili plyšáky ven a byli by povolili i jízdu na slonu, byl-li by v dosahu jaký.

Tak nevim jestli je to zvlášť výchovný. Prevít vždycky zle zazuří (klidně i lehne na zem), pak se jde jakože omluvit a oni pak mají pocit, že je to prakticky anděl v lidské podobě a na rukou by ho za odměnu nosili.

Adéla to nedělá... a já osobně bych dala přednost ráznýmu vysvětlení, že buď se uklidní hned teď a zkusíme se domluvit (s krkavčími rodiči), nebo se neuklidní a nebude nic...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:53

continuity souhlasím se vším. Zastrašování a využívání fyzické převahy určitě nefunguje dlouhodobě, navíc může dost poškodit vzájemný vztah. Tu knížku si přečtu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 22:55

barbucha no, trochu s nimi cvičí. Ale tříleté dítě se neumí uklidnit na pokyn, i když by třeba chtělo.

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:09
Reakce na Karja:

Gatita To je taky přínos, že je kluk v takovým harmonickym prostředí. 

Offline DruI
Avatar
3226 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:12

barbucha No a to je důvod, proč se snažím čistě zakazovat co nejmíň věcí, protože jak jednou člověk řekne ne, tak to musí držet a to dítě umí být v těchhle scénách ták strašně roztomilé a člověku to srdce trhá, že mu kvůli vlastnímu zákazu vlastně nesmí vyhovět ;o)

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:13

Evaeva barbucha 

nase skoro trilete se na pokyn k uklidneni naopak vic vztekne. To ma po mne, mne staci rict Nebud nervozni a je zle.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:13

.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:13

.

Offline DruI
Avatar
3226 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:15

Kokoska Hele ale takhle snad funguje každej ne? Nebo je tu snad někdo, koho uklidní věta: "Uklidni se."? ;o)

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:19

continuity urcite mas pravdu, ja to vsechno prave vidim (mobil included, ale to uz jsem celkem odbourala), jen to s tema hranicema neumime. Ja mam i takovy dojem, ze je s nami syn ted casto takovy nespokojeny, neklidny, ze mu s temi mantinely chybi i nejaka jistota nebo co. Ale pritom my nejsme uplni bohemove, neni to ani tak, ze bychom nechali deti cilene vlcit a delat si co chteji, nebo si jich nevsimali nebo cilene kaslali na hranice. Ona jakoby ta nase vychova funguje, ale jen venku a vuci ostatnim, ne doma vuci rodicum, coz je uplne na pytel. 

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:23

DruI ja nevim, mne to vzdycky vycitali.

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:24

DruI věta uklidni se mě zcela spolehlivě vytočila ještě ve třiceti. teď už mi to dlouho nikdo neřekl a ty děti mě vycvicily v sebeovládání.  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 23:24

Kokoska no jasně, protože zatím je taková jakoby výčitka, že přeháníš.