Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:04

viktorka_od splavu No však to je právě super, ale myslím, že i to je důvod, proč tam ty děti lépe snáší, je to prostě normální, zapojit je do "dospělého" života. :-)

Zuzuli To srovnání s tátou je přesný. Neříkám, že by se mělo úplně všechno tolerovat, ale pochopení je důležitý!!! 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:13

Zuzuli To je přesné, že někteří dospělí vyžadují, aby děti byly vyrovnanější osobnosti než oni sami.

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:34

ZuzuliOpravdu od dětí nečekám, že budou sedět jak puťky, fakt ne.

Garfie Tak asi ne výchovu, ale řekněme přístup? 

Je mi jasné, že bruslím na tenkém ledě, asi nejsem úplný fanda kultu dítěte. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:41

Kan a co teda měli ti rodiče udělat jinak, aby měli přístup který by ti vyhovoval?

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:43

Kan tyjo ale to, cos popisovala je spis opak kultu ditete ne? to si predstavuju tak, ze dite kvikne ze chce zmrzku a ja hnedka bezim, vsecko odhodim. Dite ovikne ze zmrzku nechce, tak zmrzlinu zahazuju pres plot a ustarane se ptam, cim jinym bych ho mohla uctit....ne ze mu reknu, jakej bude plan(listky a pak zmrzka) a pak to dodrzim i pres protesty....?

Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:44

Kan nemusis nic vysvetlovat. Ta situace se zmrzlinou mne osobne prijde ok, trilete dite podle me nijak nevybocovalo z normalu a jako rodic bych reagovala stejne. Ono je pak blby, kdyz tomu diteti nejsou 3, ale treba uz sest, a chova se stejne . To je zrovna nas pripad a ja teda presvedcena jsem, ze mame chybu ve vychove. O rozdupane pizze jsem tu uz psala...

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:56

Gatitarozdupanou pizzu si nepamatuju! A kdo ji rozdupal?:D tak treba to neni vychovou, ale povahou? Pinot Noir a jeji vyhozena panenka by ti urcite poradila:)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 12:58

betsey toto keby niekto skusil na mojho, tak mesiac nejde k oknu . DruItiez sa spoliehamna to, ze sa dako vyvrbi a syn bude o 4 mesiace starsi a rozumnejsi (alebo bude len mazanejsi ). viktorka_od splavuuz k tomunemam daleko,ale opakujem si,ze ten tyzden vydrzim.Myslim,ze ak by som popustila uzdu hnevu,uz by sa to nedalovelmi napravit a zas prichylilinas na viac ako dva mesiace,tak ajmame byt zaco vdacni...ale ja tam tdanejaky cas nepojdem,musim tocele pustit z hlavy...

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:13

Gatita

Ty znáš své dítě nejlíp. Ale kan ho viděla prvně v životě čtvrt hodiny a hned věděla, že rodiče udělali chybu ve výchově. Tříletého dítěte! Tak mě by zajímalo, kde udělali chybu rodiče kan, když v jejím věku takhle s gustem soudí. 

Offline Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:15

Kan Nevím no, jako sambo jeden čas nedával moc ty dětské protesty a vždycky to začal řešit, odtahnul kvílející se dítě, vyhrožoval...no přišlo mi, že je za debila on:-D 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:21

Gatita já si pizzu pamatuju a neřekla bych, že je to chyba výchovy, spíš povaha. Asi si s ním ještě užijete, ale pochybuju, že za to můžete vy.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:29

Gatita napiš o té pizze.

Offline Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:32

tv Já vím proč to chceš, já vím;-)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:33
Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:37

tv 711990 bylo nebylo, meli jsme pizzu. Syn dostal osminku. Vztekal se, ze chce celou. Rekli jsme mu, ze muze dostat pridano, az sni to, co ma na taliri, ze to rychle stydne. Tak byl dalsi krik a ta osminka skoncila tak, jak napovida nazev historky. Ja si myslim, ze chyba je ve vychove, protoze to dela jenom nam, ve skolce je uplny premiant. Rozdupana pizza je tedy extrem, ale podobne zaseky mame denne.

Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:38

tv a co ta palacinka teda? Nezaslouzim si to konecne slyset??

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:42
Reakce na Karja:

Kan Nevím no, jako sambo jeden čas nedával moc ty dětské protesty a vždycky to začal řešit, odtahnul kvílející se dítě, vyhrožoval...no přišlo mi, že je za debila on:-D 

​Jsem téhož názoru!

U nás to probíhalo tak, že pokud dítě získalo ke scéně spoluhráče - oponenta, přitvrdilo, a rozjelo to ještě víc. Vždy mu na to skočila babička - nejdříve domlouvala, potom vyhrožovala, následně se hroutila, hystericky provolávala "co z toho dítětě bude" .... Nakonec nebylo jasné, kdo je vítězem dne!

Offline Pinot Noir
Avatar
24469 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:43

Gatita 711990 to je povaha, to je jasný. Neuděláš nic, na veřejnosti se postupně ovládne dokonale (už ta školka napovídá), ale doma občas pára ujde, no. Však já jsem v práci u oběda taky nikdy jídlo do koše nehodila

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:46

Gatita 

Kamarádka někdy ve 40+ vyhodila jídlo z okna po nemístné poznámce ze strany manžela... Někdy to ani dospělí nezvládnou. Pizza je výborná, umím si živě představit, jak ta scéna vznikne. U nás by to asi skončilo pláčem a křikem. Podle mě je to úplně základní typ scény.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:47
Reakce na Kan:

ZuzuliOpravdu od dětí nečekám, že budou sedět jak puťky, fakt ne.

Garfie Tak asi ne výchovu, ale řekněme přístup? 

Je mi jasné, že bruslím na tenkém ledě, asi nejsem úplný fanda kultu dítěte. 

​hele a nemohla bys to teda nějak rozvést? Já se furt nechytám, v čem má bejt ta generační propast/rozdílnej přístup/kult ditete/tenkej let