Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:43

letfenixa přesně, nevíme, co tomu předcházelo. Docela dobře si umím představit, že by něco podobného proběhlo i u nás.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:43

Pinot Noir jo a okolí sleduje fakt pozorně, včera jsem s mámou odcházela dům (nás večerní rituál, obdivujeme, jakou máme krásnou zahrádku ), sousedka od naproti na ni z balkonu volala: Pani! Dlouho jste tu nebyla!! Ale my hlídáme! Všechno v pořádku!!

Nejlepší je, že zatímco máma byla týden pryč, my jsme byli celou dobu doma

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:44

Pinot Noir me spis zajima jedna vec - lidi, ktere jsi v zivote nevidela a nejspis uz ani vickrat neuvidis nejak ovlivnuji tve chovani k vlastnim detem? proc? jako chapu ze nekdo to ma od povahy/od detstvi vic takhle nastavene, ale v dospelosti je fajn s tim pracovat, aby ti to zbytecne nekomplikovalo zivot, ne? nahodni kolemjdouci v obchde/fronte/restauraci... jsou duleziti asi jako stromy u cesty bych rekla. tzn chovam se k nim slusne a dal nad tim nepremyslim.

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:45

letfenixa No, jsem ráda, že nejsem jediná komu se to stává :o) ALe jo, jak stárnou, tak je ta domluva lepší.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:47

letfenixa můj syn si zase občas nevšimne, že už je mu vyhověno a ve scéně pokračuje

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:48

Tiež vám vaše deti všetko hovoria/na všetko sa pýtajú trikrát? Aj keď im to pekne vysvetlite, prípadne odobrite?

Napr. boli sme v obchode, niečo som mu kúpila, tuším džúsik, trikrát sa ma spýtal, či si ho bude môcť vonku vypiť a ja som trikrát odpovedala, že áno.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:48

Mohučanka Taky řešení, když vím, že mám malého netrpělivce a jsme dva dospělí, tak se prostě na minutu rozdělíme. Ten tatínek byl tedy dost pasivní na můj vkus, ale třeba jim to vyhovuje, to nehodnotím. 

Pinot Noir Jo dívám se hodně kolem sebe, užívám si lidí a většinou hodnotím a posuzuju jen tak pro sebe, občas se podělím s manželem. To bude to stáří. Pamatuju si první dovolenou se synem, měl asi rok. Byli jsme v takovým borovicovým háji u moře, syn v kočárku seděl, neco žvatlal a potisící vyhodil krabičku od dudlíku, šly kolem seniorky tak 70? A ťuťu ňuňu na děcko a najednou ta jedna česky povídá: Ten na nás čučí, co?  

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:49

viktorka_od splavu v původním postu nic o cizích nebylo, psala jsem výslovně, že se občas za svoje řešení konfliktů s dětmi stydím před rodinou. Nějak mám pocit, že oni ty svoje děti zvládalyli líp. Přestože mi nikdo nic neřekl, mám pocit, že naše scény na ně nepůsobí moc dobře. 

Reakce na Kan byla spíš nadsázka, prostě to zapadlo do celé diskuze. 

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:49

letfenixa Kdyby jenom třikrát

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:49

Kan Ale já ti rozumím, maminka koupit lístky, tatínek se synem zatím v klidu koupit zmrzlinu.

Ale pokud ten chlapeček, co už ji nechtěl, byl ochoten ji držet, byl vlastně svatej. Protože "přetěšené" dítě dokáže udělat takové dílo, že si zmrzlinu nedá nikdo (a nemůže za to)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:50
Reakce na letfenixa:

Tiež vám vaše deti všetko hovoria/na všetko sa pýtajú trikrát? Aj keď im to pekne vysvetlite, prípadne odobrite?

Napr. boli sme v obchode, niečo som mu kúpila, tuším džúsik, trikrát sa ma spýtal, či si ho bude môcť vonku vypiť a ja som trikrát odpovedala, že áno.

​Nejmíň třikrát

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:52

Pinot Noir @drul ešteže som sa opýtala, hneď som kludnejsia

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:53
Reakce na letfenixa:

Tiež vám vaše deti všetko hovoria/na všetko sa pýtajú trikrát? Aj keď im to pekne vysvetlite, prípadne odobrite?

Napr. boli sme v obchode, niečo som mu kúpila, tuším džúsik, trikrát sa ma spýtal, či si ho bude môcť vonku vypiť a ja som trikrát odpovedala, že áno.

​150 x

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:53

viktorka_od splavu zatímco já se nad vzteklou scénu doma povznesu a klidně dítě nechám válet po zemi, v tramvaji by to asi mohlo ty lidi otravovat a je třeba zasáhnout? Nevím co je na tom k nepochopení. 

Kan tyjo, já to vidím úplně naopak, že to rodiče vyřešili úplně příkladně

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:53

letfenixa ano! Prý je to prostě tím, že se těší. Stejně jako když se pořád ptá, kde je táta. A nesnáším to

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:56
Reakce na žluťásek:

viktorka_od splavu zatímco já se nad vzteklou scénu doma povznesu a klidně dítě nechám válet po zemi, v tramvaji by to asi mohlo ty lidi otravovat a je třeba zasáhnout? Nevím co je na tom k nepochopení. 

Kan tyjo, já to vidím úplně naopak, že to rodiče vyřešili úplně příkladně

​Tak. Obě části.

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 08:58

Sweet Potato môže byť, že syn nechce ísť s tatom, ale chce byť stále pri mame

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:00

Evaeva s tesenim to chápem, ale on všetko čo si vymyslí, dookola rozpráva. Ok, je to fáza, čo v hlave, to na jazyku. Ale aj keď som si hovorila, že nebudem mu hovoriť, aby bol ticho, už to občas poviem. Inak by sa ani nenajedol. A večer som už predrazdena.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:01

U nás je teď báječný období otázek, většinou mě to baví, ale taky někdy dochází šťáva

-Auu, jsem se praštila.

-řekla jsi au?

-ano, bouchla jsem se

-proč?

-byly otevřený dvířka tvoji kuchyňky a nevšimla jsem si

-si si nevšimla?

-ano. A bylo by lepší, kdybys je zavíral, když si dohraješ.

-proč?

-protože to překáží, když jsou otevřené.

-a pak se bouchneš?

A tak...

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:04

žluťásek áno, presne! Plus odpocute od mojej horšie pocujucej mamy - čo si povedala? Zopakuj mi to.