Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:05

letfenixa Jasně že je. Tak s mámou na zmrzlinu, táta koupí lístky.

Jen teoretizujeme.

Třeba se jim tohle ještě nikdy nestalo. Nebo naopak věděli, že scéna přijde tak jak tak. Byly takové chvíle, kdy bylo jasné, že přetlak tak jako tak bude muset nakonec bouchnout.

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:11

Sweet Potato áno, teoretizujeme. 

Z popísaného si myslím, že to rodičia zvládli dobré.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:12

žluťásek lidi v tramvaji otravuje dite valici se po zemi? aha, tak to jde mimo me

Pinot Noir ok tak rodina kor kdyz ma kecy se snasi o dost hur tomu rozumim

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:17

viktorka_od splavu tebe vřeštící cizí děti neruší? Nechceš si v klidu číst, čučet z okna? Tak to ti závidím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:25

žluťásek ja jsem taaak stastna, ze to nevresti moje!!!:-))

(vrestici z plna hrdla bych asi ze saliny vytahla, valejici me nechava v klidu kdekoliv)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:30

viktorka_od splavui k mymu diteti, co si celkem neskodne a mírně občas hýkalo na výstavě, přišel cizi dědek a řekl mu, ze si pro nej prijde čert, jestli nebude zticha....no a jak se k tomu pridaj ty diskuze tady, co všechno  lidem vadí a řeší, jak maj matky s detma sedět doma a ne lozit po výstavě/restauraci/jezdit v tramvaji...jsou to nepříjemný pocity, ze to teda někoho obtěžuje...

Kan tvoji prihodu nechapu ani jednu, ani druhou-lidi jdou na zámek a zmrzlinu, mimino sedi v kočáru a kouka - pointa u obou mi zcela uniká

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:34
Reakce na Sweet Potato:

Kan Ale já ti rozumím, maminka koupit lístky, tatínek se synem zatím v klidu koupit zmrzlinu.

Ale pokud ten chlapeček, co už ji nechtěl, byl ochoten ji držet, byl vlastně svatej. Protože "přetěšené" dítě dokáže udělat takové dílo, že si zmrzlinu nedá nikdo (a nemůže za to)

​Ano, také jsem čekala nějakou gradaci ve stylu, čokoládová zmrzlina na nějaké zámecké fresce a tak:-D

No jo, co kdo měl či neměl, to ti dojde až doma:-D. My taky máme třeba nějaka pravidla, která dodržujeme, v tomhle úplně vidím naše ,,nejdřív nákup nezbytnosti a pak vám něco koupím,,. Ono to člověku pak kolikrát nedojde, že je potřeba ta změna a tak, vždyť to je pul dne na autopilota;-)

Pinot Noir No víš co, oni všichni cumej, já taky, jednak třeba odkoukavam, jednak se třeba těším, že v tom nejsem sama a tak;-). Ale nemá cenu to řešit, ti, co měli děti to chápou a ti co ještě ne, tak ti to pochopej. Pak mi přijde taky vhodný si uvědomit, že spousta dětí muze mít nějaké speciální potřeby, handikep a kdoví cosi,takže to chování a jednání jak dítěte, tak ze strany rodicu nemusí být úplně standardní. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:34

Potrefenáhusa jezis, to by si za ramecek nedal

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:36

Karja no presne, navic rodice toho casto maji plny kecky a to okoli vubec nevnimaji, ja byla obcas uplne mimo

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:37

Potrefenáhusa nas jednou s rok a pul starou dcerou vyhodil pruvodce z vystavy ( nejaka technicka památka, snad vodarna? na Sumave kde jsme ani nevedeli ze bude i nejaky vyklad, proste jsme vlezli dovnitr ze se podivame). Nedriv kdyz neco zazvatlala, rekl ze bude mluvit jen on a pak kdyz si dovolila opet neco zazvatlat a vysla jsem s ni na chodbu, prisel a durazne za nama zavrel dvere, ktere byly zvenku na kouli, takze nas prakticky vyhodil  clovek proste nikdy nevi zda jsou v okoli lidi kterym vadi i kdyz dite dycha anebo takovi jako Viktorka, kterym je hysterak cizich deti uplne sumafuk

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:37

viktorka_od splavu Jo tak ty nevíš co je válející se dítě. To obtěžuje fakt všechny:-D. Neříkám kolemjdoucí ty projdou, ale když s ním musí někde být....Jeden čas se mi dcera zasekávala na procházce na dvou stejnejch mistech, před dvěma barakama, aljedni teda měli tři děti, takže otec se jen tak šťastné smál, ale taky mi to přišlo debilni, pribadala jsem si, že jen já nedokážu dvoje dítě spacifikovat a v klidu dojít domu 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:37

žluťásek to je právě ten rozdíl mezi těmi jiznimi kraji a námi. Dítko litá po taverně, ty se ho snažíš klidnit. Reakce majitele je, ze zavolá i ty svoje, aby mohly lumpacit spolu a pak je na silnici odchytává aby nevlitly pod auto. 

Ve střední Evropě toto nezazijes ani za tisíc let. Tady by jsme byli jistojiste už 3x požádání, ať je sklidnime. Záseky nevím. Tím, že nikdo nic neřeší a děti nadbytecne nesekyruje,, si fakt žádný nepamatuji. Moc poučné to bylo, v mnoha ohledech.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:38

Karja haha ver tomu ze vim

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:39

continuity Tím, že nikdo nic neřeší a děti nadbytecne nesekyruje,, si fakt žádný nepamatuji.

toto, presne

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:42

viktorka_od splavu Spíš jsem měla napsat, že již jsi zapomněla:-D:-D.

continuity Takže se musím přestěhovat;-)

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:50

continuity dítě na zemi byl příklad, moje to taky nedělá, doma ani venku. Ale nemyslím, že by to byla zásluha naší výchovy, prostě je spíš klidnej.

Zas má ty moudrý řeči, to taky některý lidi nedávaj

Offline DruI
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:51

viktorka_od splavuMně teda válející se dítě v tramvaji vadí, protože se bojím, že mi na něj někdo šlápne ;o) Ale jinak nad vřeštícím i válejícím se dítětem už jsem většinou schopná stoicky stát a čekat až se emoce vybouří, bohužel se tyhle scény stávají téměř výhradně ve chvílích, kdy se někam potřebujeme dostat na čas (a jo, je mi jasné, že to má to dítě z mojí nervozity, že to nestihneme)

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:51

Jako zasloužilá průvodkyně musím říct, že problémy dělají a otravní návstěvníci jsou vždy - surprise surprise - dospělí!

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 10:08

Na druhou stranu jsem zažila prohlídku zámku s uječeným batoletem, nikdo nic neslyšel, matka se děsně divila, že lidi nemaj pochopení, že mu přece nemůže na celou prohlídku ucpat pusu rohlíkem, no tak tam snad dítě nevláčím. Takže ano, je to problém dospělých.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 10:27

Pinot Noir osobně bych asi ty prsty neolizovala, ale to je tak vše... za mě správný přístup

k té zmrzlině - už se to posunulo ...