Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:05

barbucha

Si vzdycky vzpomenu na Na samote u lesa, jak tam vyspavaj a vsichni je tam zvenci oknem ocumujou

Ja nastesti podobny stret svetu nezazila, dovolene si travime po svem a s muzem jsme podobne naladeni. Jen parkrat jsme byli na spolecnych akcich se znamymi, ale tam jsem prave dost trpela, pac se porad na nekoho cekalo, ven se vyrazilo ve dvanact a slo se rovnou na obed a pak do cukrarny, myslela jsem ze prasknu a ze mi z toho postavani upadnou nohy. Pak jsme meli deti taky a uz to mame podobne, ale driv jsem si prodlpuzeny vikend predstavovala trochu jinak. Zas ale tihle konkretni lidi me dost inspirovali v tom, jak byli v pohode, nikam nespechali, stravili pul dne v pokoji s kytarou a byli happy. Ja tohle treba moc neumim, ale spatny mi to neprijde vubec.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:05

barbucha nee, ženský lyžujou samozřejmě, to zas nepřeháněj:-P někdo to přece musí naučit děcka:-) takže ty ses válela a tchán ti vařil, no teda!

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:09

Co se hraní s dětma týče, tak hra na hady zjevně požala velkej úspěch, takže jsme si ji dneska zopákli... Oliver to teda dost flákal ale Adéla to pojala zodpovědně.

Měla jsem s sebou (kromě nevyužitýho balónu) i křídy, ale když jsem zjistila, že po zemi lezu a kreslím jenom já, přičemž haranti nade mnou nanejvýš se zájmem přihlížej, sbalila jsem fidlátka, vzala je lstivě na limonádu do Kastrolu (abych si mohla dát malý pivko), což byl další jejich nezapomenutelnej a radostnej zážitek - patrně vůbec první limonáda v jejich životě... pokecali jsme a odebrali se k domovu všichni naprosto spokojený. Vono to půjde...

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:12

viktorka_od splavu u nas v rodine se traduje historka v 7 v lyzarne. Aneb jak s nama jela poprve spratelena rodina, ktere ten vtip v 7 dole nikdo nevysvetlil, a oni tam v 7 opravdu byli nachystani... A zbytek vypravy sladce spal.

A my se teda s muzem mijime porad, ja bych spala rano az bych brecela a on vstava pred sestou. A vecer zase jsem v pohode treba do 1,zatimco on uz tri hodiny spia byva z toho ruzne mrzeni na obou stranach bohuzel... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:12

barbucha ti je pořád půjčujou takhle pěkně oblečený, jo?Adélka má krásné vlásky teda.

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:13

brrr Náš je ze školy úplně nadšenej a v družině by nejraději i spal! :-) Starší mám teda doma, ale aspoň si byla 3x pro oběd, takže jsem spokojená.

Evaeva letfenixa Druhý stupeň zatím do školy nechodí, takže děti jedou úplně normálně podle rozvrhu-buď ve škole, nebo online. U nás teda s výchovama nárazově, jednou za dva týdny.  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:17

Garfie já vím, že druhý stupeň do školy zatím nechodí. Dcera má teda ty online hodiny přesně v čase, který má v rozvrhu? Ségra totiž, myslím, ne. Takže to budou muset přeorganizovat, až budou chodit střídavě, když se jim střídají učitelé. Což samozřejmě zvládnou. Výchovy mají různě, třeba z tv měli částo nějaké úkoly nebo bojovky. Ale ten rotační systém mi přijde fajn, do školy se může díky tomu dostat víc dětí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:21

rasaNori v sedm v lyžárně chudáci!

ale s tim mužem to je fakt naprd, já tomu říkám "život v odlišném časovém pásmu" a to fakt v páru nechceš, no:-( já se teda věkem sunu ze sovy do normálu, ale skřivan ze mě nebude.. sova a ještě víc sova taky neni ideál:-))

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:21

Evaeva To uvidime, uz to tak vlastne bylo na podzim, ale nepamatuju, jak to predne meli, asi nejak upraveny rozvrh...Ale ted online jedou vice-mene podle rozvrhu, upraveny je, ale spis lehce, osekany o ty vychovy a bez odpoledky... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:25

Garfie to je vlastně pravda, na podzim to tak taky bylo. Ségra i z těch "normálních" předmětů má třeba 2/3 online a k tomu nějaké úkoly. Ale tak nějak ten rozvrh asi taky drží.

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:48

Po třech týdnech mám volný víkend bez dětí a místo toho, abych si to užívala, tady pobrekavam, že mi chybí.jsem v poslední době nějaká rozhozená. 

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:53

tv stockholmský syndrom

Já, když mi rodiče loni nabídli, ať odvezu děti na hranice, že se o ně nějakou dobu budou starat, abych mohla v práci řešit audit, tak jsem prvních pár nocí spala v dětský ložnici v jejich postelích

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:02

Tabea ja už to na sobě pociťují delší dobu, tchýni jsem je "půjčila" na tři dny, až když se mi rozbrečela do telefonu. Já s nima potřebovala pomoct, když byli malincí, ale to se nikdo nehlásil. Teď už jsou velcí a nechci bez nich být.

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:05
Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:21

brrr a ako on-line? Polovica triedy je prítomná v škole a zároveň druhá polovica je online celé vyučovanie? V školách je taká technika? Majú komplet rozvrh? Všetky deti majú doma vhodnú techniku?

Na Slovensku je doporučené osekanie rozvrhu online - bez vychov a presne stanovený počet on-line hodín pre rôzne ročníky. Teraz máme 1.stupen a 8., 9. ročník späť, s klasickým rozvrhom. Budúci týždeň upravíme deviatakom rozvrh - posilníme SJL, MAT pred nadchádzajúcimi prijímačkami na SŠ.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:33
Reakce na Evaeva:

barbucha ti je pořád půjčujou takhle pěkně oblečený, jo?Adélka má krásné vlásky teda.

​Tak legíny a tepláky měli... je to jedno, zprasej se v čemkoliv  Adéla má vlasy do půl zad, dneska měla copánky! A díky

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:34

letfenixa Třída se neděli napůl, chodí všichni, akorát v jednom týdnu chodí třeba 1.A, 1.B, druhý týden 1.C, 1.D. Takže týden chodí celá třída do školy, týden se celá třída vzdělává distancne.

Mám prvnaka, v době distanční výuky má každý den dvě vyučovací hodiny. Vhodnost techniky doma nikdo nezkoumal. U nás ve škole byla možnost zapůjčit dětem domu tablet, ale mají ve škole každý "svůj", to v běžné škole není.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:37

tv aha, čiže nie zníženie počtu žiakov triedy, ale školy.

Online brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 01:19

letfenixa Přesně, jak píše tv . U nás chodí jeden týden první (jsou A, B) a druhá třída, druhý třetí až pátá. V zásadě se učí podle normálního rozvrhu, ale bez výchov, čtvrťák má během distanční výuky, myslím, o jednu hodinu vlastivědy a čtení míň, ale to zase dostanou úkoly navíc. Škola nabízela vybavení, pokud by někdo potřeboval. Všichni jedou přes google meet.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 06:55

Syn sa stále pýta do škôlky, chcem ho dať od mája. Ale nerobí mi dobre vedomie, že opäť po otvorení MŠ po týždni je trieda v jeho pavilóne v karanténe.