Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 06:56

brrr tak to majú celkom dobre vymyslené. Škola má len 1 stupeň, či aj druhý?

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:17

Rosťa teď vstává už před šestou, to je strašné

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:25

letfenixa jde hlavně o to, že si to ty děti prý tolik nepředají mezi sebou, když jsou vždy po týdnu týden doma. Druhý stupeň je zatím doma, do školek chodí jen předškoláci a děti zdravotníků, učitelů,..., ti chodí každý týden, ale mělo by jich být jen 15 v jedné třídě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:35

Evaeva jak nepredaji, to jsem furt nepochopila? kdyz trida je vzdy pohromade a kontakt mezi tridami byl zakazany i tak?

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:37

Mladsi dite umi chodit! Nohy do o, viklava chuze, poteseny vyraz a nefalsovane nadseni z nove nabyte dovednosti. Vcera uz chodil i venku. Je to tak krasne.

Nejak mu soucasne ale i neco dozralo v mozku, jinak si hraje, obcas trefi spravne i vkladacku a hlavne - porad neco chce. Z ditete, o kterem jsme 15 mesicu skoro nevedeli, je osoba, ktere je vsude plno, porad se vzteka, nekam leze, odnekud pada. Ruzne si pristavuje zidle a kdyz se 5 vterin nedivam, najednou je na kuchynske lince nebo v knihovne. Jsem uplne kaput, druhe dite je totiz take velmi zadostive pozornosti.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:41

letfenixa Škola má dva stupně, druhý je stále na distanční výuce. Ale mám pocit, že deváťáci mužou na konzultace.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:43

Gatita gratuluji k nové éře! Tahle u nás trvá už zhruba od září . Musím říct, že zavření školek snížilo můj už tak velmi nízký level péče a rozvoje, resp. rozvoj jsem zrušila a péče se omezila na snahu, aby všichni přežili. Přeji hodně sil!

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:02

Mulen Gatita vzala bych vetsi, na jare jsem vracela, protoze byly male. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:05

Pinot Noir dekuju. Ty skolky jsou fakt cara pres rozpocet i pro matky, co jsou stejne doma s druhym ditetem. Ja materskou travim varenim a uklidem po dalsich 2 lidech, co jsou neplanovane doma, takze na mimino, pokud vylozene nebrecelo, jsem si kolikrat sotva vzpomnela. Starsi syn neni uplne easy a krome toho uz ma jako skoro predskolak dost vysoke naroky na program, to se vubec neda srovnavat s tim, jake potreby mel vloni. On se umi zabavit sam, az bych rekla nadstandardne, jsou dny, kdy o nem pul dopoledne nevim, neco si vymysli a realizuje to, ale uz cim dal casteji knoura, ze chce to ci ono, do zoo, na vylet, za kamarady.... ruzne se ted druzime s detmi ze sousedstvi (ja vim, opatreni, ale uz to neslo), tak je to takovy srumec, ze ten mladsi jen kouka. Do toho mi posila kamaradka fotky vlastnorucne vyrabenych hracek a ruznych aktivit, ktere kona se svym batoletem, tak na to radsi ani nekoukam. Ale vycitky nemam, prijde mi, ze ty mladsi deti maji zas takovou skolu zivota:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:16

Gatita já taky vyměkla, Ríša tu měl spolužáka, s jeho mámou jsme byly na zahradě, kluci doma. Nemohli se rozloučit, nadšení oba. Po pár dnech jsem jim napsala, ať zase přijdou, a ona mi napsala, že ano, až si udělají čas, protože jako teta ze soukromé školky nastoupila zpět a Dominik může zase chodit do státní

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:28

Gatita gratulujem k novej osobnosti doma

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:28

Pinot Noir u nas to take bylo az dojemne. Nejdriv jsme chodili jen ven, nakonec jsme my matky vymekly a nechaly se premluvit k hrani doma. Minuly tyden byl syn u toho kamarada 6 hodin v kuse, takovou navstevu bych chtela mit. Tento tyden byl ten chlapecek zas u nas (taky skoro cely den)- kluci byli tak nadseni, ze vubec nezlobili a hezky si hrali. Jeden den jsme byli v zoo, sli s nami znami ze skolky. Kluci se tam celou dobu objimali a drzeli za ruce...

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:29

viktorka_od splavu u nás je zakázaný kontakt medzi triedami na úrovni toho cikania/necikania v bazéne.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:55

Gatita my uz taky vymekli s uz se setkavame i navstevujeme s detskymi kamarady

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 09:57

Taky potrebuji vase deti curat do 15 minut pote co opustite barak? Hlavne ze doma pred odchodem: nee, nepotrebuji a nepujdu to ani zkusit! 

Offline rysamona
Avatar
835 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 10:14

mnum U nás se chodí hromadně, já zavelim, jde tatínek, já, pak dítě. Pomohlo to kolem těch čtyř let kdy to nechtěla ani zkoušet a držíme to stále abychom se vyhnuli situaci že do deseti minut na dálnici potřebuje čůrat.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 10:15
Reakce na mnum:

Taky potrebuji vase deti curat do 15 minut pote co opustite barak? Hlavne ze doma pred odchodem: nee, nepotrebuji a nepujdu to ani zkusit! 

​dieta sa este necha ukecat ale jeho otec nie a z toho ma vzdy isiel trafit slak

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 10:23

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 10:24

tv haahahaha jsme ve fazi "prineste mi vino"

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 10:27

rysamona no ja zavelim, i jdu sama, ale dcerka preci nepotrebuje

eless takze ste vyrazili a zastavovali na prvej benzinke?