Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:47

MPLee zuby? Kolik synovi vlastně je? Určitě je to jen období.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:54

MPLee určitě je to jen období

Syn měl taky období, kdy vyvadel při kojení a nešlo mu se prisat. Pak jsem dělala takovej trik, že jsem mu ručně strikla trochu mlíka do pusy a to ho vždycky zklidnilo a najednou to šlo. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:57

Evaeva syn nosi bryle porad od tri let,nikdy jako dite zadny nerozbil a od osmnacti uz mel tolik bryli,ze uz by to nikdo nespocital co jich rozbil,ztratil.......

Memu otci ktery mu je chodi kupovat uz v optice rekli,ze to jeste nikdy nevideli.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:00

Evaeva Malm dceru  Jsou jí přesně 3 měsíce. Zuby mě i napadly, cpe si do pusy pořád něco a začala pekelně slintat, ale nevím jestli není brzo?  Zítra má jít na očkování, tak se zeptám i doktorky....

A když už jsem tady - mám jí před Bexserem dát preventivně paracetamolový čípek, nebo to napoprvé nemám řešit? Děkuju...

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:02

MPLee Nám říkaji že až po očkování. Tak se tam můžeš zeptat sestřičky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:03

MPLee 3 měsíce spíš vypadá na růstový spurt, že by hlad? zkusit kojit častěj a nenechat ji vyhládnout, co ji může rozčilovat do nepohody a pak se nemůže uklidnit, aby se přisála? ještě mi fungovalo hodně kojit v noci/v polospánku -  teda ne tvým, ale jejím:-))

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:09

MPLee má dudlík? U nás proběhl bojkot kojení, způsobil to dudel.

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:13

MPLee zeptej se doktorky na ty zuby, třeba bude schopna na dásních něco vypozorovat. Jestli to trvá už týden, tak bych růstový spurt netipla, ten bývá spíš tak 3 dny, většinou. Ale může to být vlastně cokoli, každopádně je to jen období a přejde to  držte se!

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:13

tv Dudlík má, ale nedudlá celý den, má ho jen na usnutí a jakmile vytuhne, beru jí ho  

viktorka_od splavu Jo, v noci a ráno hned po probuzení se nají normálně. Snažím se jí nenechat vyhládnout ani unavit víc než je nezbytné... 

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:15

Malenge Díky, zítra se na to každopádně zeptám. Jinak ona teď nechce ani lahev, ze které umí pít a už z ní několikrát normálně bez problémů pila, ani obyčejnou lahev ze které mléko teče samo a dost plive i ten dudel poslední dny. No nic, já se obrnim troělivostí a budu doufat, že hlady dobrovolně neumře a brzo to přejde

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:20

MPLee paralen se doporučuje podát před očkováním, i kdybys ho dala zbytečně, lepší, než nechat rozjet zbytečně větší reakci na očkování. S tím pláčem, držím palce ať to přejde, padl tady spurt nebo hlad, ještě mi napadl reflux, ale ten by se už asi taky projevil dřív... Na zuby mi to přijde brzo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:30

MPLee jdeš na to dobře, bude to v pohodě:-)

paralen bych dala, už tak je v nepohodě tak proč jí ještě přidávat že

Online Potrefenáhusa
Avatar
33710 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:34

MPLee já ten rustovej spurt a bojkot kojení od nás neznám, ale myslim, ze to vypadá dost jak to popisuješ. Na zuby mi přijde taky brzo, ale úplně vyloučeny to prej taky není 

to kojení v polospanku taky doporucuju - naše teda asi neměla tyhle bojkoty, ale hrozne dlouho ji vadila jedna strana, tam jsem ji fakt dávala, když byla už trochu zvadlá, jinak jsem si koledovala o hodně velký stížnosti 

a já bych asi zkusila sebrat všechny dudle a flašky, i když je to prej čistě individuální 

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:39

MPLee je to jen obdobi, zas se to zlepsi! Mlika mas dost, je uz "velka", hlady neumre:) nabizej, nabizej, nabizej:) muzes zkusit jinou polohu, ale proste to prejde

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:05

MPLee no jo dceru, promiň, spletla jsem to asi s jos. 

Nevím, co je na tom pravdy, ale říká se, že kolem třetího měsíce se "mění" mléko, ve smyslu že se malá musí víc snažit, že už se nedělá tolik dopředu. Ale samozřejmě to může být cokoliv. Syna ve třech měsících růst zubů určitě bolel, bylo to úplně očividné. Ale zub se opravdu ukázal až dlouhé měsíce potom, takže ani to vyloučené není.

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:17
Reakce na MPLee:

tv Dudlík má, ale nedudlá celý den, má ho jen na usnutí a jakmile vytuhne, beru jí ho  

viktorka_od splavu Jo, v noci a ráno hned po probuzení se nají normálně. Snažím se jí nenechat vyhládnout ani unavit víc než je nezbytné... 

​Já tě nechci strašit, ale ten můj ho měl taky jen na usnutí. Bojkot hrozny, pokud byl vzhůru, nenakojil se. Takže jsem celé dny řešila, abych ho načapala při probouzení se, aby se napil. Jakmile otevřel oči, kojit se přestal. Když jsem to nevychytala, nekojil se přes den třeba pět hodin do opětovného usnutí a nakojeni v polospanku. Večer se urval do spánku a nakojila jsem ho až po usnutí. A když se nechtěl nakojit ani v noci, to byla konečná. Dudel pryč, do třech dnů normálně se kojící dítě.

Hrozně dva měsíce, já vyřízena, hnusná na trileteho staršího, rešila jsem jen kojení. Velkou měrou to prispělo ke konci manželství. Ale to se ti určitě nestane.kazdopadne dej dudel pryč, nepřála bych nikomu, aby si tímhle prošel, hrozne období.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:25

tv já věřím že u vás to byl dudlík, můj syn ho neměl (vůbec ho nechtěl) a vyváděl úplně stejně. těm dětem prostě něco vadí a takhle na to reagují. může to ale být ledacos. to jen aby neměla Lee dojem že to musí klapnout..

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:26
Reakce na MPLee:

A když už jsem tady - mám jí před Bexserem dát preventivně paracetamolový čípek, nebo to napoprvé nemám řešit? Děkuju...

​Mně doktorka poradila radši Nurofen - jednu dávku hodinu před očkováním a druhou pak na noc, i kdyby neměl teplotu. Nakonec malou měl, ale max. 37,5, ty dvě dávky stačily.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:31

Myrtila já dostala za ibuprofen před očkováním pořádný kartáč, že netlumit zánět protože tím se ty protilátky tvoří. tak si vyber

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:34

viktorka_od splavu já o doporučení dávat paralen předem před očkováním slyšela prvně až tady. Naše doktorka doporučuje akorát ho mít připravený doma. Sto doktorů, sto rad:)