Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:37

Evaeva no já celkem doporučení nesbírám spíš jsem si na to přišla sama, když mělo dítě na první dávku reakci tak už před druhou dostalo automaticky:-) a fakt to zabralo bylo to bez větších problémů. a dítě který je už teď v nějaké nepohodě/bolení/kdovíco ho trápí ale není nemocný, tak bych neriskovala že ho to ještě víc rozhodí, i když to samozřejmě neni důvod očkování odkládat

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:37

viktorka_od splavu jasné, ale zase má další informaci, co by to být mohlo a zkusit v tom něco udělat, pokud by se to třeba ještě začalo zhoršovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:37

tv souhlas

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:40

viktorka_od splavu já tu radu nijak nezpochybňuju, ale zrovna u nás by to bylo zbytečné, kluci měli akorát jeden jednou lehce zvýšenou teplotu a druhého jednou bolela ruka. Doufám, že to vydrží.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:41

Evaeva jasný, ono taky některá očkování jsou na ty reakce horší a tam je fakt lepší to nepokoušet když je obecně nepohoda, aspoň já to tak beru, že by člověk měl raděj předcházet těm očekávatelným potížím, proč si to ztěžovat žejo:-P

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:42

viktorka_od splavu rozhodně, zvlášť když víš, jak na to obvykle reagují.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:49

Evaeva já o tom preventivním podávání antipyretika slyšela až u očkování Bexserem. Jinak jsem to nedělala, některá očkování mají tu reakci i zpozdenou, tam stejně paralen těsně před nic neřeší. 

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:03

tv Díky, tak dudlík odeberu (srabácky asi až pozítří, když se jde zítra očkovat). Já teda naštěstí zatím zachovávalm nadhled. Ona se nakonec v 90% případů normálně napije, do teď přibylvala tabulkově, tak i kdyby se nenapila dost, za palr dní kvuli tomu neumře. Podle množství počůraných plen žízní netrpí. Ale za zkoušku to stojí, díky za tip

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:24

continuity no protoze jen u bexsera se doporucuje preventivni podani paracetamolu (ne ibuprofenu), bud pred nebo co nejdrive po ockovani, nekteri obvodaci podaji cipek rovnou v ordinaci. Podle nejakych studii to snizilo cetnost a zavaznost postvakcinacni horecky a lokalni bolestivosti, proto se to dostalo do doporuceni

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:30

MPLee

Nás s Rosťou něco podobného postihlo asi dvakrát nebo třikrát, určitě to trvalo déle než pár dní, spíše tak týden až dva, podrobnosti už jsem zapomněla (a to to nejsou ani dva roky!), nicméně já jsem to nějak brala za růstový spurt a moc jsem se tím nezatěžovala, pořád na váze přibýval, plenky měl mokré. Dudlík teda on neměl nikdy, ani láhev, tu vysloveně nesnášel. Takže můj příspěvek do diskuse je stejný jako všechny předešlé - přejde to. Ale možná se to ještě párkrát zopakuje. 

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:33

MPLee Tohle u mého kojence nastalo taky zhruba ve třech měsících. Myslím, že se fakt rozčilovala proto, že to už tak neteklo. Pomáhalo jí s tím trochu pomoct mačkáním rukou. Dudlík nikdy nechtěla, tak ho neměla. Přešlo to asi za měsíc, takže to bylo jen období

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:35

MPLee Já jsem se s maloumalou u kojení taky vždycky děsně prala. Div jsem ji tu hlavu nezalomila a to prso vyloženě vecpala. Ale ona byla ojedinělý případ, neměla ráda kojení od malinka, byla s tím za chviličku hotová, kolem těch tří měsíců dělala hrozny ofuky a pak ochutnala asi ve 4,5 ovocnou presnidavku a od té doby jsem ji kojila jen v tom polospanku nebo v koo dobry naladicce. Takže neporadím ti nic, ale maloumalou kojím do teď, takže jak vidno, ofuky prestaly:-D. Určitě i u vás se to ustálí. Já teda mám vždycky radu ,,dám tomu čas, nějak samo se to vyvrbi,,. Ale když vidím ty svoje děti, nevím no, asi to není přístup vhodny doporučení;-). 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:38
Reakce na dzizisketa:

MPLee

 - přejde to. Ale možná se to ještě párkrát zopakuje. 

​Tak tohle je úplně boží. To by mohlo být motto takových vyhořelých matek. ,,Neboj, to přejde, ale možná se to ještě párkrát zopakuje,,. Úplně přesně pro mě;-)

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:49

Karja

Asi to začnu tisknout na trička a budu je prodávat. 

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:52

viktorka_od splavu No a mne presne tohle o tlumeni ucinku ockovani rekla doktorka o paralenu, proto mi doporucila naopak Nurofen, tak si pak vyber

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 22:57

Myrtila aha tak k takové osobě bych poněkud pozbyla důvěru... (paracetamol nemá protizánětlivé účinky), ledaže jste si špatně rozuměly. nebyla by teda výjimkou, moje obvodní si třeba plete viry a bakterie.. nicméně i tak jsem ráda, že ji mám

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 23:11
Reakce na Karja:

​Tak tohle je úplně boží. To by mohlo být motto takových vyhořelých matek. ,,Neboj, to přejde, ale možná se to ještě párkrát zopakuje,,. Úplně přesně pro mě;-)

​jen bych doplnila "a nebo přijde něco ještě horšího "

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 23:15

dzizisketa Karja Já tak nějak zatím řeším všechno  A dobrý, jako ona i teď je většinu dne vysmátá a spokojená. Jen mě to otravuje a nebaví. Trochu mi přijde že se to začlo zhoršovat jakmile začla víc sledovat okolí a je víc pohyblivá - pořád někde na něco civí, za něčím se otáčí a kojení ji zdržuje  Jen mě teď znejistila kamarádka s podobně starým miminem která si vede kojící deník a všechno kolem hrozně řeší... Jestli už to neflkákám až moc a není to něco co mám aktivně řešit

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 23:16
Reakce na Sairon:

​jen bych doplnila "a nebo přijde něco ještě horšího "

​a já jako stará matka k tomu dodám: nakonec to všechno dobře dopadne (a s trochou štěstí ti ještě přispějou na domov důchodců

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 23:17

MPLee neee to kamarádka má svůj boj a nenech se zviklat, já ti fandím