Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7973 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:06

Evaeva mne doktor povedal, že navonok nech mu ich nedávam, práve kvôli nebezpečenstvu úrazu, keby sa mu rozbili. Tak držím palce. Ja sa vôbec nemôžem skontaktovať s klinikou kvôli očnému cvičeniu, už tam potrebujeme ísť.

Offline letfenixa
Avatar
7973 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:13

Ešte na jeseň som párkrát syna nechala čakať nie že pred obchodom, ale v 'predsieni' obchodu, podotýkam malého, keď sa mi nechcelo zamykať mu bicykel. A tak pri 3-4 raze som zrazu začula srdcervúci plač a bol to syn, ktorý to nezvládol, že je tam 'sám'. Nikto mu nič nehovoril, bola som od neho vzdušnou čiarou 5 m, ale nevidel ma cez regále. Takže odvtedy už ma nikdy nečaká, crcám sa so zámkom bicykla a je pri mne. viktorka_od splavu si vždy so všetkým rýchlo hotová ale nie je to také jednoduché, len tak nechať dieťa pred obchodom

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:38

letfenixa no neblazni, pred obchodem bych trilety dite nenechala ani nahodou. teda ty moje:-) by odesly a smytec, zejmena dcera, ta klidne

Pavlena k sestiletymu se nevyjadruju, to uz je prvnak, ma se umet chovat, by dostal zahlavec (opet pisu o svem harantovi:-) rec byla o male dcerce Karja a dalsich kolem 2-3 let

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:51

inak syn nechodi do skolky kvoli ruskam. su tam povinne aj pre najmensie 3 rocne deti. ledva ho donutim to mat na tvari ked vyjdeme z bytu cez panelakove chodby. v obchode som s nim bola 2x a vymyslal a furt si to daval prec. vydrzi to mat na tvari par minut a potom blbne. o par dni bude mat 4 roky

Online žluťásek
Avatar
7620 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:16

Znají vaše děti seriál Topsy a Tim? Syn je z toho úplně hotovej, první hraná věc, o kterou má zájem. Stáhla jsem mu jeden díl a nejradši by se na něj díval pořád dokola.

Online Malenge
Avatar
4256 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:30

žluťásek vůbec, okouknu, díky za tip. U nás teď frčí autíčko Otik, jak tu doporučovala Pinot Noir . Jo a musím ti říct, že strašně skvělé jsou ty Mlsné myšky, z toho je syn úplně nadšený, nikdy ho žádná hra tak nechytila. A hodně baví i mě a muže . Poradíš prosím, po čem se ještě v knihovně podívat? Díky.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:32

eless Na Slovensku musí mít děti ve školce roušky?

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:33

eless prosím ťa čo je to za škôlka, že má povinné ruška pre deti? . U nás má byť len jedna v skrinke keby dačo. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:35

Malenge no mlsne myšky dostal syn k narodeninám a za deň, jeden deň! už tri chýbali a nikde sa mi ich nepodarilo nájsť . A to hry pred nimi schovávam kvôli tomuto do skrine. Stačilo ísť počas hry na záchod

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 18:36

tv nemusia, teda u nás nie. Možno je to rozhodnutie škôlky alebo krajskej hygieny . Ale je to dobrá blbosť, veď tam furt jedia, pijú, spia..

Online žluťásek
Avatar
7620 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:05

Malenge já jsem hrozná, nepamatuju si věk tvých dětí. Starší je podobně jako ten můj, cca kolem 4 let?

U nás teď hrozně moc frčí Tajná výprava čarodějů, to je kooperativní hra na paměťovém principu. Postupně se odkrývají obrázky na kartách, čím víc najdeš, tím víc postupuješ na hracím plánu. Nehraje se proti sobě, ale společně - všichni musí doběhnout na konec dřív, než vás chytí duch. Není to vůbec strašidelné.

Pak mastíme pořád Piratatak a Piou Piou, to jsou karetní hry od Djeca. V Pirátech se staví lodě a útočí na ně piráti, sbíráš peníze a nakupuješ karty od spoluhráčů nebo je musíš odevzdat pirátovi. Počítá se jen do tří, hru hravě zvládnou předškoláci i menší děti.

Piou Piou je srandovní karetka, ve který sbíráš slepičí rodinky, snášíš vece a líhneš je. Občas může přijít liška a ukrást ti je :)

Teď máme nově Moje zlato, to je taky bezva rychlá pirátská hra, kostková. Když naházíš na kostkách správné symboly, můžeš odemykat truhlice s poklady a nakládat je do své lodi. Je tam pokročilá verze, kde si ty poklady můžete vzájemně krást, takže je to sranda i pro dospělý.

Pak hodně baví Ubongo junior, to je dětská verze Ubonga, na dílcích jsou zvířátka pro snadnější orientaci a staví se na předlohách pro dva nebo tři dílky.

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:10

Mrakoplas rúška v škôlkach nie sú povinné, ale sú silno odporúčané. Zriaďovateľ, príp. hygiena môže nariadiť aj nosenie rúšok  pri deťoch. Čo som čítala, v niektorých škôlkach nosia aj deti rúška. Ale neviem, koľko takých škôlok môže byť.

Online žluťásek
Avatar
7620 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:12

Malenge a promiň, jsi z Prahy, žejo? Teď si nejsem jistá. Těch dětských her máme hodně, jsou na nich dost rezervace, ale nahoď věk a zájmy dětí a vyberem něco, co máme ve fondu. Máme ty čaroděje a zlato, piratatak teprve bude, piou piou asi nemáme vůbec. Ubongo junior máme.

Ještě máme v knihovně ty šnečí závody, co jsem tu nedávno popisovala. To je fajn na jemnou motoriku, místo figurek jsou dřevění šneci s otáčivou ulitou a smíš je posouvat jen jedním prstem. Závodní dráhu můžeš postavit podle fantazie z takových puzzle dílů silnice.

Na motoriku a postřeh je super Kočka Karla, to syn miluje. Je to v podstatě jen dřevěný kalíšek ve tvaru kočky, dřevěné myši s dlouhým ocasem a kostka. Všechny myši sedí uprostřed stolu na kusu sýra (filc), kdo hraje za kočku, hází kostkou. Když padne symbol kočky, myši musí co nejrychleji ucuknout (zatáhneš za provázek ocasu), myš se je snaží sežrat (přiklopit). Je to sranda, rychlovka, akční.

Chystám teď pro knihovnu spoustu článků k dětským hrám, až to bude venku, hodím sem odkazy. A zároveň kdybyste chtěly nějaké popisy, návody, porovnání různých her... tak budu ráda i za tipy a náměty pro příspěvky, napíšu vám je na přání.

Online Malenge
Avatar
4256 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:30

žluťásek jejda, ty jsi moc hodná, děkuji! Na ty tvé články se moc těším, určitě je sem pak dej. Staršímu teď bylo 5, mladšímu 2, takže to je ten ničitel, s ním se to ještě nedá  má králíka Kuka a je to moc brzy. a bydlíme kousíček za Prahou, normálně máme pražské kartičky do knihovny, teď se mi povedlo ulovit ty myšky, syn právě začal chtít něco hrát až tak před půl rokem, tak teď různé hry zkouším a samozřejmě se mi nechce všechno hned kupovat, jak z finančních, tak i prostorových důvodů. Na to je ta knihovna super, přiznávám, že jsem nějak za bezdětna nevěděla, že tam hry jsou

Online Malenge
Avatar
4256 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:38

Mrakoplas a je to už dlouho? Chci říct, že u nás většinou všechno vyplave, časem, někdy to teda trvá hodně dlouho, ale pokud vím, že to nenechali někde ve vlaku nebo lese, tak to dopadne. Výjimkou je teda plechová krabička plná skleněnek, ty zmizely a zůstala jen ta krabička, to mi tedy vrtá hlavou dosud a pořád to nedokážu pochopit. Tak třeba ještě neztrácej naději.

Online žluťásek
Avatar
7620 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:41

Malenge no ony tam nějak extra dlouho nejsou. Teda jako jsou, ale až v posledních cca pěti šesti letech se ta nabídka hodně rozšířila. I teď těch her vychází mnohem víc než před lety, jsou úplný herní žně a docela by mě zajímalo, jak s tím trhem zamává covid. Přijde mi neudržitelný jet v takovým tempu, je hrozně moc skvělých her, nejde mít všechno.

Zkuste tu Tajnou výpravu čarodějů, je docela odolná i vůči malejm ručičkám. Kočka Karla je skoro nezničitelná a nejsou na ni rezervace (budu teda muset vrátit tu naši, ale to stejně někdy nastane :-)) Moje zlato je malinký, cestovní, super i na výlet.

Ještě má u nás úspěch Ticket to ride Junior, tam se ale docela hodí umět už trochu číst. Jde to i bez toho (města jsou označena obrázky), ale zdá se mi to pak trochu hůř přehledný pro děti.

Syna hodně baví i Zajíček v své jamce, ale je to vesměs hra pro o dost mladší děti. Podle hodu kostkou dáváš zajíčky do barevných nor a odtud si je bereš k sobě. Je to jen o náhodě, taková fakt easy hra pro nejmenší, ale hraje to pořád rád.

A jestli s hraním začínáte, možná by se mu mohlo líbit i Děti z Carcassonne, dětská varianta Car. Staví se tam jen cestičky a body se počítají za figurky, které umístíš na uzavřené cesty. Pravidla syn pobral už někdy kolem 3 let, doteď ale nehraje nějak strategicky, klidně mi nahraje, protože tu kartu prostě chce umístit zrovna vedle mostu nebo dát dva žlutý panáčky vedle sebe.

Online žluťásek
Avatar
7620 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:43

Mrakoplas kdyžtak Mindok je velmi ochotnej posílat ztracený dílky, když si poprosíš o myšky, určitě je dodaj.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:43

Malenge je to len dva týždne ale obávam sa, že my máme čiernu dieru. Takto som minulý rok stratila obľúbené slnečné okuliare. Boli položené až do zimy na skrini, tak som ich schovala. Ale už nenašla. Keď sme sa na jar sťahovali, myslela som, že dakde vyplavu. A nevyplavali a to sme sťahovali a vypratali všetko . Tiež mi je to záhadou.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:44

žluťásek jeej vďaka. Ešte počkám na veľké upratovanie, pár kusov nábytku som ešte neodtiahla :)) Alebo na sťahovanie

Offline MPLee
Avatar
2342 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:46

Prosím vás, tady se ví všechno. Moje neplačící a věčně spokojené miminko se rozbilo. Poslední týden začne plakat a vyvádět kdykoliv se ji pokusím nakojit. Po několika minutách (až desítkách minut) se uklidní, napije a usne. Že bych měla mlíka málo mi nepřijde... Že je to jen období a přejde to?