Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 23:59

JankaM dospěla jsem zřejmě k témuž systému. Včera jsme byli ve Sportisimu pro ty sandály, mají tam kvanta bot, hezkých, dobré ceny. Kašlu už na studování a měření barefoot a Superfitů za dva tisíce, koupím příště Nike nebo Adidas, o jakých se mi v dětství ani nesnilo, za pětistovku, vyberou si barvu a vyřešeno. Upřímně, přijde mi celé to haló kolem dětských bot úplně na hlavu. 

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 00:18

Evaeva Karja a nezkoušely jste dětské respirátory? Teď je vídám za dobrou cenu běžně v drogerii nebo v bille. Jak jsou tvarované, třeba by to děti snesly líp?

Syn je teda v tomhle úplně zlatej, nechá si roušku nasadit na jak dlouho je třeba. Dneska poprvé za celý rok z ničeho nic začal skoro plakat, jestli si to může sundat, byli jsme v zahradnictví mezi pokojovymi kytkami, kde je celej rok na mdloby i bez respirátoru. Úplně mi ho bylo líto, dospělej si to při prvním náznaku nevolnosti sundá a dítě se nejdřív zeptá, jestli smí

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 00:44

Karja 

Jestli si malá do roušky slintá, asi se to těžko naučí nosit, to musí být hrozně nepříjemné.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 07:21

JankaM Myslím, že v těch větších velikostech už je to asi jedno. Synovi kupuju ty spešl dětské boty dodnes (a stejně má ploché nohy), ale už asi taky pomalu přejdem na obyčejné tenisky, tam už přestávám vidět rozdí mezi teniskama od superfitu a těma za polovic ze sportu. Ale pro malé batole mi přijdou fajn ty odlehčené, měkké, kožené boty, v tom se fakt asi chodí líp.

Já když si vzpomenu na nákup prvních bot pro staršího syna, tak se musím smát. Obřadná návštěva obchodu, předtím jistě proběhla nějaká ta rešerše na internetu, přeměřování nohy, spousta slavnostních úkonů kolem. Mladší se teď rozchodil a dostal ty samé boty po bratrovi, nic jsme nezkoumali, neměřili, protože jiné boty teď prostě nemám a nechce se mi s ním nikam po obchodech. A mám tušení, že tak to bude teď se vším:)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:07

žluťásek ty roušky jsou mnohem víc prodyšné, jemu vadí cokoli na obličeji (pochopitelně). Ta super rouška byla něco mezi, navíc byla i nějaká nano, škoda že je nemají. Syn už chápe, že je to nezbytné, ale ošívá se v ní, radši čeká před obchodem a podobně.

Karja zkoušela jsi ji naučit aspoň na nějaký nákrčník přes pusu?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:39

Moc pekne video s báječnou hrou pro malé děti. A stačí jen dlouhý chodník a barevné křídy.

https://www.facebook.com/Parwarda.net/videos/304760997665056/

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:44

viktorka_od splavu Tak víš co, taky musíme chodit k doktorovi, po nákupech bych s ní chtěla. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:44

Evaeva Jo zkoušela, ale to si taky nenechá. 

Online DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 08:56

Karja Tak blbý asi je, že ji nemáš jak motivovat. Naše se na roušku naučila víceméně hlavně proto, že jsem na ní trvala při aktivitách, které dělat fakt chtěla (jako třeba jít do obchodu koupit lízátko ;o)

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:30

Ja se fakt modlim, aby se rousky uz nosit nemusely, az bude mit mala na ne vek. Pristi tyden je ji rok, tak nastesti zatim nemusi. Ja si to ani nedokazu predstavit. I cepice ji na hlave vydrzi tak dve vteriny, nez si ji sunda, natoz rouska pres oblicej. A nejvetsi zabava v soucasnosti je mi respirator v obchode nebo mhd sundavat a smat se tomu, ze se "zlobim". Fakt z ten dalsi rok, nebo od kolika je rouska povinna (jsou to dva roky vcetne?), to dite tolik zrozumni, ze si ji na obliceji necha? 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:31

Zuzuli ne

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:37

Zuzuli jak které. Syn to ve dvou a půl letech akceptoval, sice to vždycky obrečel, ale když chtěl ven, tak musel. Teď jak je nosí jen vevnitř, tak ho to štve, ale holt to vydrží. Ale jsou děti, co to prostě nechtějí. Každopádně za rok bude dcera úplně jiný člověk, vůbec bych se tím netrápila.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 09:42

Zuzuli jak které, Ríša si dal říct až před 4. narozenami. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:06

Zuzuli To bude hrozne individuální. Syn to vůbec neřeší, čepice, rouška, rukavice, ksiltovka, whatever. Všechno jedno. Proste nasadim a jde se, až uznám za vhodný, tak sundam. Nějaký protesty vůbec neznám. Je mu 2,5 a má to tak odvzdycky.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:10

MP Meri u nas nefunguje nic, sliby, vyhrozovani, fyzicky pristup (jako 20x nasadim, starsi si cepku 20xsunda apod:D) starsi teda respirator akceptuje, ale pouze po kratky cass, furt si na nej hrabe, porad ji pada. Podle me to fakt nema v jejim pripade smysl. A nechci se na ni kvuli tomuhle zlobit. Jenze nechat ji v aute po chvili kdyz jdu jen pro chleba ted uz jak se otepluje taky nepujde... A mala no tak tam je to bez sance uplne. Leda sveraci kazajku:D

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:16

rasaNori tak malá ještě nemusí, ne? A nemůže velká čekat před obchodem? Já teda nakupuju na rohlíku, takže když syn čeká venku, tak je to deset minut, když jdu pro něco, co jsem zapomněla.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:26

Evaeva velka ma 3 roky, a obchod mame u hlavni cesty

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:28

rasaNori ta silnice je blbá, to jo. Synovi jsou taky tři, ale on je v pohodě, když mu řeknu, ať stojí tady a tady, tak čeká než nepřijdu. Ale já jdu fakt jen pro rohlíky a v okolí žádná silnice není.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:34

Evaeva tak nase rozhodne nestoji a neceka. A uprimne netouzim aby z nudy nez prijdu oblezla pochcany roh samosky, spinave stojany na kola atd. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 11:43

rasaNori to je jasný, chápu. On dostane na vybranou, buď rouška nebo počkat venku.