Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:22

Evaeva teda to je dobrý, že stojí a čaká. S mojou som to nikdy neskúšala, ale mam dosť silné pochybnosti, že by to zvládla. Asi by aj chcela, ale vonku je toľko podnetov, čo by potrebovala preskúmať... 

Online Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:39

rasaNori Přesně, u nás to samé. Prostě některé děti jsou takové svéhlavé. Před obchodem bych ji nikdy čekat nenechala. Aby se jí něco stalo, nebo i měla prostě 5 minut obycejnej strach kde jsem, kvůli tomu, že nemůže do obchodu bez rousky, tak to mi přijde docela neúměrný. 

Offline DruI
Avatar
3304 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 12:49

Evaeva Tak to já zvládla dceru vycvičit na roušku, ale teda aby stála bez dozoru pět minut na místě, to nedá.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:04

Já syna nechala jen jednou před lékárnou, tam jsem ho nechtěla brát ani s rouškou. Viděla jsem na něj přes výlohu celou dobu, ale stejně jsem z toho měla blbej pocit. On má třeba hroznou paniku z velkých psů, jak se k němu nějaký blíží, utíká, schovává se, někam leze. I ten okamžik než bych vyběhla ven by mohl znamenat průšvih.

Ale každej zná svý dítě nejlíp, tím nikoho nedsuzuju, když svoje venku nechá. 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:10

Karja Je mi malé líto, jak co si budem, já se jí vůbec nedivím. Ale chápu i tebe, že pak máš problém s ní někam jít. Co vidím tady kolem, tak předškolní děcka tu nenosí nic ani do obchodů a maminy se tváří, že jsou jim 2 roky..

Já jsem dospělá, ale rouška nebo respirátor mě s*re nebetyčně. I když si s ním párkrát do měsíce střihnu 12 hodinovou směnu, tak jsem si stále nezvykla. Zdá se mi, že mi omezuje zorné pole (vím, blbost, ale stejně) a posledně jsem si během práce zkusila dát sluchátka a něco poslouchat a normálně mě odrovnala taková vlnka úzkosti, pocit, že vlastně nevidím ani neslyším. Ale jinak pako nejsem... A to je mi, kolik mi je, tvoje malá je ještě trochu neandrtálec (viz kniha Nejšťastnější batole), navíc má ty divoké eskymácké geny, se divím, že tu roušku ještě neroztrhá a nezašlape do země.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:22

žluťásek no presne, každý pozná svoje dieťa najlepšie. Takže o tej svojej viem, že by sa vôbec nebála, ale s kľudom by odišla s niekym cudzím, alebo by sa rozhodla ísť naháňať mačku 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:28

Karja no ja vlastne ani neviem, či by Alica zvládla mat rusko. U nás je hranica 6 rokov, a nechodím s nou ani MHD ani do obchodov ani k doktorom, kde by sme čakali s viacerými ľuďmi, tak nebola potreba. Ale vzhľadom na to, že z polovice prechádzok sa vracia bez čapice a tak zo štvrtiny aj bez topánok, mam o tom dosť pochybnosti

Offline DruI
Avatar
3304 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:41

Karja Ještě mě teda napadlo, zkoušela jsi to uhrát na nějakou roušku s oblíbeným motivem? Třeba by to malou inspirovalo.

Online Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:45

Pavlena Já myslím že ,,nee nechci to a nebudu to mít,, a následne hození tím po mně, je tak nějak obdobne tomu roztrhání;-)

Online Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 13:46

DruI To víš že jo, ale po pár sekundách, co nevidí ty pejsky a blbě se jí dycha ji asi ti pejsi začnou být ukradení:-F

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:00

Pavlena mam to podobne jako ty, mne to vadi hrozne, nastesti nemusim na zadny delsi cas, ale maly dite bych rozhodne nenutila, vubec bych mu to nedavala, at si kazdej trhne 

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:17

viktorka_od splavu ja ty děti chapu, ale kdyz si minimalne 6lety "batolatko" bez rousky v obchode hezky nahlas do prostoru kychne a utre sopel rukou, kterou pak vezme kosik, no to me uplne klidnou nenechava..

Offline DruI
Avatar
3304 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:26

viktorka_od splavu Hele mně to zase přijde neohleduplné nechávat děti v místech, kde se pohybují cizí lidé, bez roušek, takže kdyby ji dcera vůbec nesnesla, tak prostě spolu, krom naprostých krizovek, do obchodu chodit nebudeme.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:31

betsey Karja on se chová úplně jinak, když je se mnou a když dostane tu zodpovědnost a čeká sám. Netvrdím, že stojí na jednom místě a ani se nepohne, ale je to bez problémů. Já ani strach nemám. Samozřejmě že každé dítě je jiné.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:33

viktorka_od splavu Když ty seš se vším hned hotová ať si trhnou nohou, no já nevim teda. To je zas bezohledný vůči ostatním, ne? Chápu, že se to některým dětem těžko vysvětluje a může se stát, že si to teda v obchodě sundá, tak se ale omluvím, co nejrychleji vyřeším co potřebuju a mizíme. Ale stavět se do pozice, trhněte si všichni nohou, to mi přijde blbý.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:36

DruI navíc to chrání i jeho, minimálně si tolik nesahá do pusy. Nezlobila bych se kdyby ta povinnost byla třeba až od pěti, ale holt ty pravidla jsou taková, zrovna tohle i dává smysl, tak to respektujeme. Mimochodem zrovna dneska jsem si na respirátor vzpomněla asi až na páté zastávce autobusu a nikdo mě neupozornil:)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:40

Zuzuli 

Asi jak které dítě. Syn před rokem, čerstvě tříletý, když viděl nás, jak chodíme venku jedině s rouškou, si nechal nasadit nákrčník přes nos bez problémů. Pak byly šité roušky a to jsem mu sehnala obrázky, které se mu líbily, takže to šlo dobře. Nikdy to neměl na sobě dlouho. Dneska nosí "chirurgickou" roušku a nemá s tím problém. Ale on to nikdy neokusoval, neslintal do toho a měl to vždycky max. 20 minut, bych si tipla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:42

letfenixa syn nosí brýle, že? Jak to zvládá? A co ve školce?

Offline letfenixa
Avatar
8057 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:54

Evaeva áno, nosí. Len doma, alebo u našich. Televízor, prip. počítač pozerá len s nimi. Stále sa snažím, aby ich mal čo najviac, takže mu to vysvetľujem, že ich potrebuje, aby sa mu očká zlepšili. Niekedy si ich dá sám od seba ku kresleniu, hraniu. Vždy mu poviem, aby si ich dal, niekedy nechce, niekedy posluchne. V škôlke bol 4 týždne, pred Vianocami. Poctivo sme ich každý deň priniesli a odniesli a vždy mi hlásil, že si ich nedal. Teraz by som ho rada dala od mája do škôlky, už ich nosieva viac, tak uvidíme. Niekedy sa hrá, že to má ochranné bryle.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:56

letfenixa no syn by je měl mít ideálně pořád. No uvidíme. Jsem zvědavá, jak bude ve školce zvládat tu starost o ně. A taky kolikrát je rozbije na hřišti;)