Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:34

Gatita Já jsem všechny děti naučila zavazovat tkaničky jedním způsobem, abych se, když došly ze školky, dozvěděla, že to je špatný způsob, vhodný je pouze ten školkový.

A bylo to stejně u skládání oblečení. Tak jsem to začala skládat školkovým způsobem, protože knouravy hlásek, že je to jinak než ve školce, snesou jen silné povahy. I teď jako dospělí to prádlo skládají každý podle své školky

Offline Myrtila
Avatar
2954 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:46
Reakce na mnum:

Potrefenáhusa Pinot Noir psst, psst, ja taky, krome otce ditete nikdo. Ale nahlas to moc rikat nemuzu Loni pri prvni kovidove vlne jsem se bala, jaka to bude na oddeleni apokalypsa, ze tam budou same zhroucene matky a zadosti o predcasna propusteni... a nic. Prave naopak, byla takova klidna mila atmosfera, i u porodu, i pak u nas, matkyi spokojenejsi, odpocatejsi, i se lepe rozkojily nez obvykle vidame. 

​Rodila jsem během podzimní vlny a teda musím říct, že jsem byla taky ráda, že jsou návštěvy zakázané, byly jsme na pokoji tři po císaři a měly jsme toho všechny plný brejle i bez návštěv. Já dokonce muže poslala domů i z porodního boxu, rozbíhalo se to moc pomalu, tak aby si odpočinul. Nakonec přijel až za celý den na velké finále - sekci. A to jsem se předem hodně bála, jak to tam všechno sama zvládnu.

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:49

marieu Ta pyelonefrituda je strašná!! Syn ní měl jako novorozenec. Nejedl, jen spal, až jsme znovu skončili v nemocnici. Neměl ani teplotu, aby mě něco navedlo k problému. A pak si jako čtyřletý střihnul koxitidu. Já měla ještě čtyřměsíční miminko, takže jsem po propuštění z nemocnice měla doma 2 nechodící děti... Taky to bylo výživný.

A korunu tomu nasadila dcera s JIA. A to nejsem ani doktor, jsem u RTG

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:57
Reakce na continuity:

Kokoska já bych to teda nenechala delat dítě i kvůli tomu dítěti. Porodnice je celkem infekční prostředí. 

​jak infekcni? Jakoze se dite na navsteve dostane k ocistkam? 

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:59

To je hrozný ty příběhy tady, to chce změnit téma! 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:01

Já teda do teď žila v domění, že návštěvy v porodnici nesmí do pokojů vůbec!  V Olomouci to tak teda je. Pochopitelně úplně 100% se to nedodružuje, ale to nařízení platí. 

A prosím vás, jaký je ten pofiderní způsob zavazování tkaniček? 

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:05

Kokoska podle rentgenu ho vůbec nemá založený, takže nebude co tahat.

Něco podobného měl sambo, někdy v 15 mu vytrhli mléčný a rovnátkama dostávali ven ten trvalý, který vyrostl nějak vevnitř nebo co.  

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:11

Garfie u nás mohl otec jen na chodbu, do pokoje nikdo. A když přijel s druhým dítětem, mohli jsme být jen na chodbě před pavilonem. Tatarka vůbec o mimino nejevila zájem, jen se vozila na té pojízdné postýlce dole  

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:20

mnum ocistky, nám to teda takto rikali sestry, že porodnice je infekční prostředí. kvůli tomu se nesměli těm novorozencům ani stříhat nehty, neustále jsme si tam všichni desinfikovali ruce a to nebyl ani covid. Já bych teda svoje dítě lozit po posteli, na které leží cizí paní tesne po porodu, lozit nenechala. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:26

continuity tyjo fakt? Jakoze ruce jsem si myla, ale takovyhle extra opatreni nam nikdo nerikal....ostatne, ja mela celych 8 dni v porodnici neprevelecenou postel:D 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:27

711990 přesně na to teď myslím, sice jen 5 dní, ale nikdo se neobtěžoval

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:31

711990 taky ne, jen napomenuli návštěvu, ať si na tu postel nesedá

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:32

711990 u nás převlékali na požádání. Musím říct, že sanitářky tam byly velmi hodné a ochotné, vždycky se ptaly, co potřebujeme. Tys byla v porodnici 8 dní? To taky není málo.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:36

Karja Třeba bys mohla přihodit nějakou historku o velké malé. Třeba jak si zavazuje tkaničky? A vůbec, jak si zavazuje tkaničky tvůj sambo? Něco mi říká, že by mohl být dobrej materiál!

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:38

INCOM1 Potrefenáhusa tak uz sen klidnejsi haha:D 

Evaeva jj, Tonda mel zloutenku, jak byl nedonosenej. Narodil se v utery vecer a domu sme sli dalsi tejden v utery nebo stredu, uz nevim. Puvodne nas chteli vykopnout driv, ale ja jsem dost stala o to, aby se necekalo co s nim bude a rovnou se svitil. Protoze mi sestricky i doktorka rikaly, ze kdyz se to zhorsi doma, musis pak s miminem na to sviceni na normalni detsky. A to sem fakt nechtela.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:38

Garfie nechodil on jednu dobu bos;)?Karja 

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:39

continuity jaj, no kdysi se to bralo tak vic prisne, nyni i matky pobizime aby si braly miminka k sobe do postele a nuchnali se, aby se spustilo mleko Rodicky vetsinou maji pod sebou jednorazovou podlozku, tak v pripade uspineni a pred navstevou si ji muzou vymenit a mimo tu podlozku bych rekla ze riziko nejake nakazy je minimalni. Ze si navsteva zvenku pri prichodu a pred sahanim na novorozence umyje anebo odezinfikuje ruce, povazuji za samozrejme. A cizi dite bych k sobe do postele nepustila ani kdybych nebyla v porodnici, ani kdyz je u nas navsteva, nedovoluji detem aby lezly do posteli. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:39

Prosím vás, ja si stále nejak žijem v blazenej nevedomosti a o väčšine chorôb a očkovaní nemám ani tušenia, čo tu preberate. Jedine co som si na študovala, bola laryngitida. Moje dieťa je tiež z kategórie dvakrát mala trojdňovu nádchu. Ale teraz ste ma zneistili s tými nestovicami, ja som ich v detstve prekonala, mam ako tehotná začať panikarit keď ich dostane Alica alebo som safe? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:43

711990 to mi taky přijde rozumné tam zůstat, zvlášť když je to první dítě. To bych domů taky nešla. Já tam byla podruhé deset dní, bylo mi to dlouhé, pořád odsouvali den odchodu. Ale některé ty holky tam byly třeba měsíc (typicky týden na rizikovém, potom tři týdny s novorozencem), to si neumím představit. 

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 13:45

Vrátila jsem ze ze screeningu v druhém trimestru, to bylo tak krásný, jak už všechno šlo dobře vidět, už vypadá jako člověk a má mužův špičatý nos. A záběr na nožky zespodu