Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 00:27

Mohučanka ty jo, jen 2x rýmu! To má sakra dobrou imunitu po tatínkovi.

Offline Tabea
Avatar
4709 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:22

JankaM můj otec má dvojky malé, mně nevyrostla jedna už jako mléčná a druhá potom jako trvalý zub. Mám implantáty, ale všimla jsem si toho už u několika lidí, že mají jedničky a trojky hned vedle. 

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:27

Mohučanka to je úžasný, takhle nízká nemocnost i při školce! Velká byla ze školk unudlaná pořád...

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:45

Mulen syn měl srostlici taky, jedničku a dvojku. Jak tam nebyla mezera, začala mu jednička růst malinko za a neměla sílu vytlačit ji ven (jen se kývala). Tak mu ji vytrhli (trvalo to asi 5 vteřin) a má krásně rovný druhý zuby.

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:51

Len naše zubařka je asi taková laxní, rtg nám zatím nenabídla. Byli jsme asi před týdnem. :(

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:53

Akras tak to dobře dopadlo. Julinčina se zatím ani nehne (teď se jí dlouho kýve horní jednička, vypadá jak čarodejnice)

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 06:54

JankaM Tata nema dvojky a horni mlecna trojka mu vypadla az ve 40! Takze misto ni ma uz pres 25let implantat. No a ze nema dvojky neni na prvni pohled vubec poznat. Naopak ma krasne belene zuby, vsechno se to v puse porovnalo. 

Uplne mimo, ale me vzdycky fascinuje ten zubar Smucler s jednou horni jednickou

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 07:02

Jak jste tu probíraly toho meningokoka, očkovaly byste v šesti letech? Nebo počkat na pubertu. Jinak strašně zapomínám, čím vším jsou děcka naočkovaný (a pak se musím koukat do průkazu)..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 07:38
Reakce na Jos:

Uplne mimo, ale me vzdycky fascinuje ten zubar Smucler s jednou horni jednickou

​presne.a ještě tom Cruise mi přijde, ze má vepredu tři zuby 

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 07:49

Mulen Akras dcera (6) má taky dole srostlou jedničku a dvojku. Zubařka říkala, že se to stává. Udělala ji rentgen a řekla, že to vypadá, že pod tím jsou zuby dva. A že uvidíme, jestli zvládnou ty spodní vytlačit ten jeden velký horní. Jinak že by musela vytrhnout. 

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 07:57

MaeGandal Tak vida, kolik je tady srostlic Já asi příště poprosím o ten rentgen.

Jak snášejí děti trhání? Dcera posledně vyváděla a nenechala si odvrtat uvilněnou plombu, prostě tu pusu neotevřela, mohla jsem slibovat horydoly. Nechci si představit to trhání

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:29

Potrefenáhusa on má tu horní čelist nějak šejdrem. Já to mám teda podobně, ale naštěstí u dolní čelisti, takže to  (aspoň doufám) není tak vidět.

Offline continuity
Avatar
33770 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:37

Mulen plombování naštěstí neznám, ale trhání je celkem v pohodě. Je vetsinou ten zub už docela zlobí, nemůžou kousat a tak.  trhá se to ve chvíli, když je kořen už vstřebany, takže největší problém je přirostla dáseň. Ony kolikrát přišly i sami. Když to nejde, stačí pár dní počkat. 

My jsme teda trhali doma. U zubaře nebo hygienistky jen, když jsme měli náhodou cestu.  

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:45

continuity Asi máš pravdu, ale mě to dělá hrozně zle, když vidím, jak si s tím vikle.

Offline continuity
Avatar
33770 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:52

Mulen tak to hlavně na ni nesmíš přenést

Je to vezkrze pozitivní zkušenost, je už velká, proto ji padají zuby, a nesmime, pravdaže, zapomenout na zoubkovou vilu. 

Offline Mulen
Avatar
4275 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:59

continuity zoubková víla to jistíNo jako popravdě, ještě že si nepamatuju, jak mi padaly zuby, to je teď hrozná představa.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:12

Mulen já bych v šesti letech už asi s očkováním počkala na pubertu.

Jak mi padaly zuby si pamatuju, ten první jsem hrozně obrečela:) Další už byly pohodě.

Offline Gatita
Avatar
7172 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:19

Prosim vas, nesmejte se mi: mam ted umyslu nacvicit se synem zavazovani tkanicek. Je takovy ten standardni zpusob (uzel, pripravit jednu klicku,obtocit, provleknout druhou klicku) nejak lepsi nez ty ostatni? Ja se to v detstvi naucila takovym pofidernim, ale snadno pochopitelnym zpusobem (uzel a pak uzel z klicek), ale zas abych nezpusobila synovi nejaky vyvojovy hendikep

Offline continuity
Avatar
33770 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:20

Mulen jinak k tomu očkování, ta imunita ji do dospělosti urcite vydrží, i když ji naockujes hned teď, a hlavně jsou to tři vakcíny celkem a budeš řešit i jiná očkování, tak to chce trochu naplánovat. 

Já jsem líná matka a snažila bych se to pospojovat s prevencema. Závisí taky jak vám přispívá pojišťovna, mě třeba jenom na jednu dávku rocne ale zas každý rok, takže vyšlo výhodnější to udelat " přes rok". A pokud ten příspěvek máte ted, kdovico bude po Covidu. 

Offline continuity
Avatar
33770 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:21

Gatita Ježíš zas tkaničky! Už jsem to psala, že moje dítě se to naučilo až od spolužáka ve škole. 

Vykašlala bych se na to, radši si zahrajte slovní fotbal.