Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Mulen
Avatar
4273 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:26

continuity Evaeva díky za názory, v říjnu máme sedmiletou prohlídku, tak se asi domluvím s doktorkou. 

Gatita já jsem to dcertu naučila až v šesti letech (když mi to vyčítali ve školce) a tím klasickým způsobem. Na pohorkách. (pak mi kamarádka řekla, že pohorkové tkaničky jsou na učení nejhorší )

Offline Gatita
Avatar
7170 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:29

continuity syna ted ty  ruzne uzly zajimaji, musim toho vyuzit. Je mu 5 a pul, vsechny boty ma na suchy zip, zadnou skolku, kde by to mohlo nekomu vadit, nema, tak to nijak neresim, spis mam dojem, ze on by si ted dal rict:)

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:31

Gatita já jsem nedávno viděla nějaký boží video s malým klukem, co naučil tkaničky svoje kamarády způsobem, co si vymyslel sám. Nejdřív uzlík klasicky a pak si připravil kličky a konce těch tkaniček zapíchnul do očka v botách, takže mu vznikly dvě ouška co drží tvar. A z těch oušek zas udělal uzlík.

https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-batole/446284/petilety-kluk-vymyslel-genialni-metodu-zavazovani-tkanicek.html

Offline Aranel
Avatar
4527 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:42
Reakce na continuity:

Aranel neštovice jsou velký problém těsně na konci těhotenství,když matka ještě nemá protilátky, které by předáka novorozenci. Pak se musí od dítěte oddělit, aby ho nenakazila, protože pro novorozence je to nebezpečné hodně.  a je to takové smutné. 

​a mnum No teď jsem si vzpomněla na kamarádku, která byla v porodnici s dvojčaty a 4. den se za nimi přišla podívat starší sestřička... ťuťu nad postýlkama... doma tatínek s babičkou našli starší holčičce usvědčující pupínky. Dvojčata prý dostávala injekce s protilátkami rovnou do fontanely, od tý doby bere matka všechno ostatní tak nějak lehčeji.

Offline Aranel
Avatar
4527 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:44

A tkaničky nevím, ale mně horní dvojky vytrhli kvůli rovnátkům a špičáky nechali, jak jsou - nejsou naštěstí moc špičaté. Provokuje to jen mého současného zubaře, který to vidí, a když má náladu, navrhuje mi doplňování, aby byla iluze ještě dokonalejší.

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 09:46

Aranel takhle nějak prý vznikl zákaz dětských návštěv v porodnici v Motole, že jim tam někdo donesl neštovice

Offline Len
Avatar
2226 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:01

Gatita Výsledkem může být třeba to, že se mu partner bude smát (můj muž taky zavazuje nějakým speciálním způsobem a mě to fascinuje).

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:03

Aranel nj, typicke. Akorat to jeste neni ten nejhorsi zpusob jak je novorozenec muze dostat, protoze pravdepodobne ma od matky (pokud je ona sama prodělala) nejake protilatky prenesene pres placentu. A s tou fontanelou jen upresnim ze se nic nepicha pres fontanelu do mozku, ale byla to zavedena kanyla do zily na hlave. Ono u malych deti jsou tam zily krasne videt a deti si je nevyskubnou, nevykopnou, tak vetsinou vydrzi delsi dobu nez kanyla na ruce/noze. Ale rodice to pochopitelne nesnasi dobre, ten pohled na mimino se zapichnutym necim do hlavy... tak jim to vysvetlujeme ze je to stejny zilni pristup jako jinde

žluťásek ano, kdyz je nekde zakaz navstev deti na novorozeneckem odd, je to primarne kvuli nestovicim. Ale uz se od toho dost v porodnicich ustupuje, vsichni chapeme ze je dulezite aby se starsi sourozenec seznamil s novym clenem rodiny. Na druhou stranu, kdyz se neco takoveho provali, tak je velmi zajimave pro nas obchazet pokoje a vsem maminkam vysvetlovat ze ony nebo jejich novorozenci mohly byt v kontaktu s nestovicemi... 

Offline Len
Avatar
2226 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:04
Reakce na žluťásek:

Aranel takhle nějak prý vznikl zákaz dětských návštěv v porodnici v Motole, že jim tam někdo donesl neštovice

​To je hrozný.Na jednu stranu mě mrzelo, že za náma muž kvůli covidu do porodnice nesmí, ale vlastně jsem byla ráda že tam nechodí další bacilonosiči. 

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:17

mnum já to absolutně chápu a respektuju, neštovice jsou průšvih. S těhotnou ségrou a malým synem za ruku se na chodbe vybavovat soused, nakonec prohodil, že maj neštovice. Ségra byla strašně vytočená narychlo zajišťovali malýmu očkování. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:24

Gatita tím pofidérním způsobem to dělá sestřenice, výsledek je podle mě stejný:)

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:39

Jsem fakt naštvaná kvůli té novele dětských skupin. Nechápu, proč chtějí rušit něco, co dobře funguje a vyhovuje mnoha rodinám. Všechny výhody firemních "školek" půjdou do háje.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:42
Reakce na žluťásek:

mnum já to absolutně chápu a respektuju, neštovice jsou průšvih. S těhotnou ségrou a malým synem za ruku se na chodbe vybavovat soused, nakonec prohodil, že maj neštovice. Ségra byla strašně vytočená narychlo zajišťovali malýmu očkování. 

​ty lidi jsou někdy fakt debilni

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:43

Len já bych navstevy v porodnici zakazala úplně! (Otec není návštěva a mohlo by byt par výjimek na prani matky, v sestinedeli dtto)

Offline Pinot Noir
Avatar
24552 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Len já bych navstevy v porodnici zakazala úplně! (Otec není návštěva a mohlo by byt par výjimek na prani matky, v sestinedeli dtto)

​Já taky.

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:48

Potrefenáhusa na přání matky moje spolubydlící měla narvanej celej pokoj :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:50

žluťásek venku na chodbě! 

Offline Aranel
Avatar
4527 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:57

mnum Jo, to já si nemyslím, že to teklo do mozku ale díky za vysvětlení!

žluťásek Ach jo, ten soused. Mám takovou dost těžce postiženou známou - za její matkou zase v těhotenství přišla sestřenice se zarděnkami, přece to nic není, taková jenom lehká nemoc.

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 10:59

Jo prosimvás, budu posílat zpátky Keen Chandler WP 37, nesedí mi. Nechcete je někdo pro dítě? Už se prej nebudou vyrábět, jsou to ty nepromokavé. Tmavě modré, cena 1349 Kč. Zásilkovnu zaplatím já.

Online žluťásek
Avatar
7645 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 11:00

Aranel no to je nehorázný, strašný! Některý lidi jsou fakt dementi. Na návštěvu se snad nechodí ani s rýmou. Ježiš