Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:21
Reakce na Evaeva:

 Ono to druhé dítě už zapadne do režimu rodiny s dítětem, takže šok matky není tak velký. Člověk je už zkušenější, jde mu to víc od ruky. No a na některé věci prostě rezignuješ;)

​S Týmto úplne súhlasím.  V podstate najťažšie na tom bolo, že už som nemala veľa času na staršieho.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:24

Mrakoplas já mám ty medvědy, tím, jak mladší hodně spal, tak jsem ten nedostatek času na staršího začala pociťovat vlastně až během tohohle podzimu. Já teda nemám problém víc kašlat na domácnost. Ale teď i díky kovidu hodně cítím, že by starší potřeboval program, který mu s mladším nemůžu poskytnout.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:28
Reakce na Myrtila:

Pinot Noir Tak to ja si k nasemu beznemu provozu obcas predstavuju, ze tu mam treba jeste dvoulete dite, a vazne nechapu, jak to vicematky delaji  

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:32

Zarinya pod lampou je každé druhé (i když moji taky ne), ta zlomenina, to je teda mrzuté :( Ale bude to dobré, držím palce, ať jsou brzo fit a můžou domů

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:33

Evaeva ja mám tiež spacov ale druhý je k tomu ešte aj nenazranec, furt by jedol, to som stále len kojila..preto som s tým po pol roku aj sekla. Začala zima, nedalo sa vonku kojit a my sme sa nevedeli dostať von. Pýtal skoro po hodine, než sme sa vypravili, už bol pomaly hladný. Starší už tak dosť trpel, potrebuje vybiť energiu vonku. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:35

Pinot Noir dekuju.

Nastesti ho asi ta zlomenina neboli,protoze je pry moc hodny a vubec neplace.Musi se davat pozor pri oblekani,jinak mu to nijak neleci.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:36

Výcvik dětského otroka zdárně pokračuje. Ráno mi uvařil čaj - zmáčkl čudlík na konvici, přitáhl si hrnek (setrvale stojí na lince), z krabičky vybral jeden sáček, uvolnil šňůrku a vložil do hrnku. Vodou jsme pak teda čaj zalili spolu. Dávám tomu maximálně rok a bude nám servírovat víkendové anglické snídaně do postele. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:41
Reakce na Evaeva:

Myrtila já si trochu myslím, že ty děti vědí, co si můžou dovolit:) 

​Tak urcite:-D:-D Ja fakt dneska vaham, zda jsem treba neschopna, neco jsem udelala zasadne spatne nebo si ty nase proste rekly, jedeme na maximum jejich nervu:-D

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:46

Mrakoplas jo, to je pitomé s tím kojením. Mladší vydržel v kočárku hodně dlouho, hlavně dopoledne, běžně i čtyři hodiny. Tu zimu, co se narodil, jsme program až tak moc přizpůsobovat nemuseli, taky staršímu byly teprve dva. Ale teď je to horší, jak mladší ještě nechodí. Ale na jaře to bude podle mě fakt paráda. Už se těším, až za sebou budou pádit na odrážedlech.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:49

Karja já myslím, že ty máš fakt naloženo. Neschopná stopro nejsi. Nějak nevím, jak tě povzbudit a je mi to líto

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:50

Zarinya ta zlomenina je prý relativně častá, vnouček bude určitě brzy v pořádku

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:53

Zarinya  jeje, bobek, ale to bude dobré!

Karja Z dob, kdy jsi vedla kroniku si určitě pamatuješ moji teorii, Pánbů dětma naloží, tolik, kolik zvládneš....pokud máš takový děti, je to lichotka!!! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:55

Myrtila Tak my, co nám dítě řvalo a řvalo, žádný fantómový pláč neslyšeli. A spící miminko jsme do postýlky kontrolovat taky nechodili. (To bylo strašný období)

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:17
Reakce na Sweet Potato:

Myrtila Tak my, co nám dítě řvalo a řvalo, žádný fantómový pláč neslyšeli. A spící miminko jsme do postýlky kontrolovat taky nechodili. (To bylo strašný období)

​ I kdyz zrovna dite nervalo, tak mi hucelo v usich. Bylo to strasny obdobi, strasny, strasny. Druhe dite nebreci naopak vubec, to jen s otevrenou pusou zira, jak breci to prvni a jak se kolem beha. To druhe je opravdu takovy nenarocny privesek. Ale je super, ze kdyz starsi zrovna nebreci, tak se celkem pekne mladsimu venuje, ja bych to nestihla, musim to tu porad kontrolovat

Online Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:25

Evaeva Je pravda, ze kdyby na to nebyly podminky, abych ho porad chovala, museli bychom spolu najit jinou cestu. Oba tezime z toho, ze muze mit sto procent meho casu a pozornosti

Sweet Potato Tohle si radsi ani nepredstavuju, i kdyz trochu jsem na to byla pripravena, ze dite muze porad rvat, protoze takova byla neter. Ted mi stacilo nekolik jednotek prorvanych veceru a bylo to fakt na masli  Fakt moc lituju rodice tech drazdivych a plactivych mimin. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:28

Garfie Jako taky myslim, nikdy jsem netusila jaky mam psychicky rezervy!:-D

Vcera malamala do pul 1 brecela, snad ctyri hodiny jsem ji uspavala, rano byla chvili v klidu, tak jsem udelala nejnutnejsi uklid, pak zase brecela a brecela, tak jsem ji vzala ven do kocarku, ze prece musi usnout, kdyz v noci moc nespala. No dala si asi tri minutovy mikrospanky behem.hodiny vozeni, do toho se mi tam.mrcasila velkamala, ktera tak ruzne vykrikovala, takze mi to uspavani kazila. V 10 mi doslo, ze velkamala nesnidala, proto je mrzuta....to ji drzelo az do 9 do vecera, ruzne hysteraky, mrzutosti, nutnost chovat, udelala se ji nejaka vyrazka, tak nic moc. Malamala to zalomila az ve tri. Ted uz spi obe a doufam, ze to do rana vydrzi!!! No, ale vlastne me nasrala az moje mama, na ni ta psychicka rezerva uz tak velka neni:-D. Rekla, ze jsme.vsechny roztazeny (tim myslela moje deti, me a mozna I segry) a ze to mame z toho, ze se furt slejzame (tj. vidim jednu ci druhou tak trikrat do tydne). Je desna, ona si vzdycky tak jeste rada kopne...

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:31

Evaeva Ja nevim, jestli se ty moje holky tak citlivy narodily nebo jsem je mela nejak vic emocne ,,otuzovat,,. Fakt nevim. Malamala se ode me nehne, a velkamala se chce porad chovat, vsude se mnou a sambem a ma ty sklony k takovym rychlym kratkym hysterakum, ze kvuli vsemu jeci, ale nastesti ji to nevydrzi dlouho...

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:32

Jo a az pri psani techto prispevku mi doslo, ze ani ja ani velkamala nemame vycistene zuby. Od rana, ne od vecera....proste den debil:-D

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:36
Reakce na Myrtila:

Pinot Noir Tak to ja si k nasemu beznemu provozu obcas predstavuju, ze tu mam treba jeste dvoulete dite, a vazne nechapu, jak to vicematky delaji  a to mam fakt hodne dite, akorat neumi spat sam, takze ho mam porad nejak na sobe nalepeneho. Protoze je jeden, tak to jde, ale s dalsim si to vubec neumim predstavit. 

​no já jako vicematka to dělám poslední dobou tak, že spoustu dní od cca 14hod už jen čekám kdy bude večer a já je budu moct uspat a odškrtnout si další přežitý den. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:38

Karja určitě se tak narodily, obzvlášť tu druhou bys neměla šanci rozmazlit s velkoumalou za zády. Ta tvoje máma je taky pěkný dáreček! Ty hysteráky má každé dítě v tomhle věku, buď ráda, že jsou krátké. U nás včera večer proběhl úplně ukázkový, rozhodně ne krátký. Při pokusu o uklidnění jsem se bála, že si rozbije hlavu o dlažbu v koupelně.