Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:13

INCOM1 já ani mezi kolegyněmi lékařkami neříkám, že spím s dítětem a monitor dechu jsem nepořizovala ani pro jedno, to bych byla hned odsouzená

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:22
Reakce na INCOM1:

Jos já mám víc kamarádek a známých lékařek a všechny se bojí spát s dítětem, prý je na medicíně strašili zalehnutím. Tak myslím, že jsi dobrá zcela vážně ;) Já taky spím s miminem a dost to vylepšilo spánek všech.

​Já si nedokážu představit, jak by se to mohlo stát, ale já spím dost lehce. Možná když bude člověk pod vlivem, tak třeba? Moje spolubydlící na odd. šestinedělí měla teda extrémně hluboký spánek, musela jsem ji budit, že jí brečí dítě. Mně stačilo, aby malej zamlaskal a byla jsem vzhůru. Já nakonec trochu závidím těm, co můžou spát s dítětem spolu, my se navzájem hrozně rušíme a já se pak nevyspím vůbec.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:41

Len já si taky říkala že se to matce nemůže stát, ale když si uvědomím co jsem měla s příšerkou první měsíce za stavy, tak bych tomu i věřila. Byla jsem tak mimo z nevyspání, že jsem se třeba s leknutím probrala, že jsem si lehla na dítě a on to byl kojící polštář, zatímco dítě v klidu spalo v postýlce, jen jsem si nepamatovala kdy jsem ho tam přendala, nebo jsem ten polštář v polospánku chovala. Případně jsem se pobrala že dítě pobrekává, natáhla se k postýlce přiražené k posteli a u toho jsem zjistila že to dítě je vedle mě

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:42

Já myslím, že příroda to tak naprogramovala. Neplatí to univerzálně samozřejmě, ale prostě když si to dítě uložíme k sobě, tak jsme víc v klidu, dítě máme pod kontrolou a i když asi každá čerstvá máma ho kontroluje i tak asi desetkrát za noc :), tak je to takový klidnější. Samozřejmě je to většinou bohužel na úkor kvality spánku a nějakýho pohodlnýho rozvalování, minimálně na začátku Kdo má dítě samostatně v postýlce, ten většinou spíš volí ten monitor, protože prostě nějaká vazba s tím dítětem je pro klid matky potřeba ... Málokdo asi zvládne uložit dítě do postýlky, ještě třeba do sousedního pokoje a jde si v klidu bez monitoru a chůvičky lehnout. V mým okolí se mi tohle v podstatě bez výhrad potvrdilo. 

Na zalehnutí matkou (střízlivou) moc nevěřím, to spíš zalehnutí otcem si dovedu představit. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:54

edit: ako som to napísala, tak som si vlastne aj sama odpovedala

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:55

MP Meri no môj muž sa napríklad toho bojí dosť, má tvrdý spánok a keď máme malú v posteli, bojí sa vôbec zaspať

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:55

Sairon tyhle veci se mi stavaj i ted. Tonda na vlastni zadost strida spani ve svoji polstylce s moji posteli a kdyz jsem hodne vycerpana, budim se s leknutim, ze na nem lezim a on tam pritom neni. Na zacatku se mi to delo taky, pritom to se mnou ani nespal:) 

jinak zalehnuti otcem stopro, protoze se nam jeden cas stavalo, ze se me sambo pokousel zalehnout

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:09

mě se asi druhý nebo třetí den po návratu z porodnice stalo, že jsem zapomněla, že to dítě máme:D Nebyla za tím únava nebo tak. Normálně jsme se večer dívali na televizi, pak jsem si to nakráčela do ložnice a málem vrazila do košíku, kde syn spal.

Já teda spím líp, když je dítě v postýlce, což může být i tím, že na dítě v mojí posteli nejsem zvyklá. Já spím tvrdě, určitě mě nevzbudí každé jeho zamlaskání, ale když je u mě, budím se na každé otočení. Já jsem teda krkavčí matka a dítě kontroluju, jen když jdu spát, i když byl novorozenec jsem to tak měla. Koupit monitor pro mě bylo stejné jako koupit kočárek, vůbec jsem nepřemýšlela, že bych ho neměla.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:09

Sairon fuj, tyhle stavy jsem měla s prvním, to byl horor. Muž mě párkrát našel, jak spící sedím a "chovám" polštář a přesně, vůbec jsem si nepamatovala, kdy jsem dítě vrátila do postýlky, nebo naopak jsem usnula s děckem, co mělo říhnout a to se mi odkutálelo někam na mužovu polovinu, horor. Pak i halucinace, slyšela jsem pláč, když nebrečel, a když konečně spal, tak já samozřejmě usnout nemohla

Mladší spal ve stejném věku 10 - 12 hodin sám ve svém pokoji, bez jediného zakňourání, tam byl ten monitor dechu k nezaplacení.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:25

Ty poporodni psycha jsou asi normální, já se budila s hruzou nejen kde je dite, ale parkrat i s leknutim, kde je druhy dite, dvojče...

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:29

Pinot Noir halucinácie o placi som mala aj ja. Sprchovala som sa a aj ten hluk vody mi pripadal ako plač fuj nerada na to obdobie spomínam. 

K tomu spánku, v pôrodnici som pri druhom skoro nespala, lebo spolubyvajucej bud plakalo dieťa alebo v noci vyjednala a sustala, vždy keď môj spal, mala som na ňu dosť nervy. Ale pri druhom už som to nevyspatie zvládala lepšie. Ale z tej únavy sme obidve občas upadli do tak tuhého spánku, že nás nezobudil ani deti, museli sme sa navzájom budiť. Ja som raz zaspala s malým v náručí a zobudila sa s hrôzou na to ako nadomnou stojí lekárka a sestrička a už sa má hodnú chvíľu snažia zobudiť . To isté mi vravela aj mama, že si raz v pôrodnici mysleli, že je mŕtva, spala tak tuho, že ju sestrička vôbec nedokázala zobudiť.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:36

tak pre pobavenie... muž na desať minút zaspal na gauči, ako sa jej podarilo ten perinák otvoriť, to netuším

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:39

betsey ajajaj. Ja som sa nedávno hecla a uložila detské veci do komody podľa Marie Kondo..no, vydržalo to pár dní, než prišiel mladší a začal vyhadzovať.. Snazila som sa, no, to mi nemôže nikto uprieť

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:39

Vždycky, když na jaře měly kočky námluvy, tak jsem se budila, že pláče dítě. A to několik let od té doby, co byly děti malinké.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:40

Mrakoplas a ono to je rozťahané ešte v ďalších miestnostiach. No napísala som mužovi, nech to tam pohádže naspäť len tak bez ladu a skladu, na jar, keď budem vyraďovať zimné veci, to poupratujem :-)

Online mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:42

betsey haha, jednu dobu sme to mali denne, malá mala veci uložené v šuplíkoch v posteli, tak s k nim veľmi ľahko dostala. No, tak upratané s pretriedené veci ako vtedy som nikdy inokedy nemala

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:44

Potrefenáhusa u nás pět holčiček i o synovi jsem v noci mluvila jako o ní. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:47

Potrefenáhusa No to je strasny!! Ja halucinace nastesti nemela, ani vic depresivni nez jindy jsem nebyla. Paradoxne divny sny jsem mela, kdyz jsem zacala pracovat. To jsem spala treba o vikendu doma u nasich a slysela jsem jak dle monitoru klesa pacientovi saturace (znali vi, ze to je takove specificke na poslech). Vzdycky jsem se s hruzou vzbudila a hledala pacienta . Se az stydim priznat, ze moje mira stresu pri odchodu na materskou klesla na historicke minimum (az na obcasne vykyvy), ja mam to miminko fakt zlaty.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:48

Pinot Noir Sairon tiež som to tak mala, keď syn ve%la plakával a nechala som si ho u seba v posteli, tak som sa vždy v noci so strašným trhnutím zobudila, že som ho zaľahla, dokonca som pár ráz takto zobudila aj muža, s ktorým sme zúfalo hľadali dieťa - ležalo v postieľke. 

A inak mne sa opakovane stalo, že som v noci malému tresla rukou po hlave . Fakt dúfam, že ak bude druhé, tak to už nebude takéto hororové a budem to celé lepšie zvládať .

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:59

Mrakoplas Fuj, připomněla jsi mi, jak jsem konečně v noci v porodnici tvrdě usnula a ráno nemohla syna vzbudit na kojení (nejedl dlouho, nějakých 6 hodin). Hodně nepříjemná zkušenost, nakonec jsem to vzdala a šla za sestrou, která mě nejdřív uklidnila a pak se jí ho podařilo probudit.