Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:25

Evaeva uf, byla bych pěkně na nervy!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:29

Garfie on měl dvakrát holtera ještě v té porodnici, byli jsme tam 10 dní. Trochu se mu to zlepšovalo, měl arytmie, ale pořád nic moc. Ale s ním to fakt nic nedělalo, klidně měl hrozně vysoký tep, srdce bilo absolutně nepravidelně, to egk pískalo jak blázen a on přitom normálně spinkal. On vlastně celý ten pobyt tam byl pozorování. Původně se mu to mělo spravit do několika dní, nakonec se to spravilo až okolo šesti měsíců.

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:30

MPLee super, doma je najlepšie a ten monitor dychu by som si zabezpečila

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:31

Evaeva Ty jo, no uzila sis teda! Tak hlavne ze je to ok.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:31

Pinot Noir já těm doktorům prostě věřila, na něm jsem taky nic neviděla a raději nic negooglila. Nejhorší byla ta chvíle, kdy mi místo mimina na pokoj přišla doktorka říct, že je na tom jipu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:32

Garfie jsem ráda, že už je to snad za námi. Ale vážnost té situace mi docházela až hodně zpětně. Asi nějaký obranný mechanismus.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:34
Reakce na Garfie:

brrr Hmm, no to je blbý :-( Tak mu přidělte nějakou komoru. :-) 

​Tu bohužel nemáme. Ale navrhuju mu "letní byt" v bývalém včelíně, to se mu nelíbí. V zásadě v tom pokoji oba jen spí, tak snad to nebude tak horké.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:36

Evaeva tos musela byt vydesena... Na tu arytmii se prislo hned po porodu? A jak pises vyse, ony obvykle opravdu za nekolik dnu vymizi, nebo sa snizuje jejich cetnost, ale kdyz mel tvuj syn 2x Holtera za hospitalizaci, asi to byla nejaka zapeklitejsi zalezitost. Tak hlavne ze jste nemuseli do kardiocentra a na leky a ze mu to vymizelo, i kdyz pozdeji... 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:36

brrr :-) Tak nastesti jsou to dva kluci, nakonec to nebude takova hruza. Ja se ty nase snazila udrzet spolu co nejdyl, ale pak uz to v jednu chvili vubec neslo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:47

mnum já už ty monitory v porodnici měla divné, vždycky jsem tam ležela hrozně dlouho, pak si mě pozvali ještě za dvě hodiny a uzavřeli to s tím, že teď už je to lepší a že je to tím, že je dítě velké. Po porodu jsem ho měla u sebe ty dvě hodiny, ale na pokoj mi ho už nedali, to mi právě přišli říct, že když ho přebíral neonatolog?, tak zjistili ty aritmie. Dvakrát se projel do Motola na nasazení toho holtera (teda vlastně třikrát, protože podruhé se nenačetli data), v Motole pak porovnávali ty výsledky (byly mezi nimi 3 nebo 4 dny), aby zjistili, jak se to vyvíjí. Nehoršilo se to, spíš trochu lepšilo, tak nás pustili:) Chodili jsme s ním na kardio asi jednou měsíčně, po šesti měsících zhruba znovu dostal ten holter a už to bylo v pořádku. Pořád ho tam sledují, ale teď chodíme po půl roce.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:48

brrr u nás žádné dělení absolutně neprichazi do úvahy. 

Pokud se tam nějak nedomluví, ještě jsme nabízeli kumbál ( 150x 80 cm bez oken). Domluvily.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 23:00

continuity naše soužití se sestrou bylo komplikované, dost jsme se hádaly. Kdyby byl k dispozici kumbál, neváhaly bysme. Ale nebyl, taky jsme přežily:) Nakonec spolu vycházíme dobře, možná bysme k sobě našly cestu dřív, mít vlastní pokoje anebo spolu nemluvily vůbec. Každopádně v mém okolí měli společné pokoje skoro všichni, tady na sídlišti je drtivá většina bytů 3+1 a někteří měli vztahy výborné a někteří ne. Ostatně můj muž se svou sestrou sdílel pokoj ještě na vejšce.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 00:01

Monitor dechu mely na deti obe nase holky a kolikrat to privodilo sok mne i diteti, kdyz jsem hlidala, zvedla mimino z postylky a zapomnela tu vec vypnout. Řve to strašně.

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 02:51

Moznost pujceni monitoru dechu jsem zjistovala snad uz ve tretim mesici ( MPLee mame ho od nadace Krizovatka, maji je zkalibrovane a tady u nas pujcuji ten nejnovejsi model), manzel tam bezel hned, jak jsem porodila, a pak uz prvni noc doma dite skoncilo u me v posteli a uz se odsud nehnulo  Spoleham na to, jak jsem nekde cetla, ze pri spolecnem spani se to dite nejak dechove synchronizuje s matkou, takze je mensi pravdepodobnost, ze prestane dychat. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 05:11

Kokoska no prave, v porodnici to řvalo někomu co chvili, my to kvůli tomu zavrhli už tam, navrch jak bydlíme v domě, potřebovali bysme to víckrát 

Myrtila  já jsem si taky myslela, ze to budu chtít, ale nakonec mi nejvíc vyhovovalo nalepit to mimino na sebe. Ale taky jsem porad pozorovala, jestli dejcha, já myslím, ze to tak delaj všichni  i teď občas mě to ještě napadne

MPLee ty minimiminka jsou tak malicky a přišly mi tak křehký...a tak strašně rychle vyrostou, zrovna včera jsem si rikala, kdy ml ho vyměnili za to veliky dite? 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 06:47

Myrtila Taky mame monitor (teda z porodnice) a pouzivala jsem ho asi tyden max. Pak jsem kapitulovala a dite spi se mnou. Kontroluji ho jen pokud je podezrele hodnej dlouhou dobu . Potrefenáhusa Kamaradka z prace ma taky prcka a vzdy, kdyz si piseme, tak mi tak nejak pasivne agresivne pise ve smyslu "to jsi dobra, ja bych teda neusnula mit dite ve vlastni posteli a bez monitoru". Ale podle me jsme naprogramovane to dite nezalehnout. 

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 07:28

Potrefenáhusa Jos Jj, taky ho jeste porad kontroluju, kdyz spi uz nejak dlouho, a hlavne teda, kdyz dospava po prochazce v kocarku.
Ja si ho dala do te postele vylozene kvuli svemu pohodli, uz v porodnici, jenom se pohnul, byla jsem vzhuru, a abych na nej videla, musela jsem se nadzvednout, coz po sekci nebylo nic moc. Kdyz spi se mnou, jenom pootevru oko, vidim, ze je v poradku, a spim dal. Ani uz to nevnimam. A on je taky vic v klidu, kdyz spime spolu. 

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 07:43

Tak jen na chvilku, co mi udělalo fakt radost, včerejší samostatná výprava dětí, sestřenic a bratrance.... 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 07:44

Jos já mám víc kamarádek a známých lékařek a všechny se bojí spát s dítětem, prý je na medicíně strašili zalehnutím. Tak myslím, že jsi dobrá zcela vážně ;) Já taky spím s miminem a dost to vylepšilo spánek všech.

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:03

Tak ja dýchanie kontrolujem aj teraz, lebo na rozdiel od denného nonstop rozprávania spí nehybne a potichu (keď teda neplače).