Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:21

Len moja malá v pôrodnici spávala aj jedenásť hodín bez prebudenia, a nebolo možné ju zobudiť, pokiaľ som jej nechcela spôsobiť bolesť. Asi aj preto som mala potom problémy s kojením

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:44

betsey Teda, to už bych asi byla dost v nervu. Měla žloutenku? Já mám otesánka, od narození se krmí často a hodně.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:42

Len nemala práve. Ani nebola predčasne narodená, proste len dokazala tak dlho spat. Ale nervy som teda mala nie ze nie :-) 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:52

Predne dekuju vsem za ohodnoceni pokojiku, to jsem necekala:)

A pak si musim postezovat na svoji debilitu, objednala jsem holkam nejake veci na next, bratru asi za 1500,- no a tim ze to dorucuje dhl tak clo bude pekne mastne a ted nevim jestli se na to nevykaslat a nenechat to poslat radsi zpet... Kam jsem dala rozum

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:38

Ja som sa v porodnici zobudila na pipanie monitoru dychu. V panike som si rychlo sadla aj s tym rozrezanym bruchom aby som videla do postielky kde dieta chybalo. Spoluleziaca videla tu paniku tak mi povedala ze ho vzala sestricka. Maly bol vtedy na antibiotikach tak ho vzali na dalsiu davku. Monitor som vypla a v bolestiach sa pokusila opat zaspat. Ja len tolko ze aj profickam v porodnici sa stane ze to zabudnu vypnut

Offline Mohučanka
Avatar
6410 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 15:06

rasaNori A už ti to i vyčíslili? Mám tím na mysli, jestli je to clo jisté. Muž teď objednával cosi z Anglie a clo neplatil (bylo to za víc než za 1500). A přivezlo to buď UPS nebo DHL, to už nevím.

Offline Gatita
Avatar
7176 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 15:16

rasaNori ja bych se na to vykaslala. Sama uz jsem si dala stopku na tyhle lockdownove nakupy. Protoze me fakt kazde pitome pyzamo vyjde na 1500 minimalne. Proste pockam, az otevrou obchody, kluci to v povodňových kalhotach prezijou.

Obecne ted dost nakupuju a travim tim hrozneho casu. Treba autosedacku pro mimino jsem koupila kdysi behem obedove pauzy, trvalo to asi 5 minut vcetne zkouknuti dtestu. Ted se v tom babram, koukam kde by se co dalo...prodelavam nejake zmeny na mozku nebo co. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 15:32

Objevila jsem na instagramu 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 15:59

Tak hlásím, že jsem hned dneska vyslala muže pro monitor taky. Od té nadace Křižovatka, uvidíme jestli v té přístavné postýlce bude funkční. Půjčovné vysoké neni, tak i kdybych ho měla používat týden nebo dva, za ty ušetřené nervy mi to stojí. 
Malá je zatím strašně vzorné miminko. Opravdu jen jí nebo spí, jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 16:19

MPLee U nas to drzi vlastne dosud (skoro 5m). Zadne koliky, v noci se budi jen na jidlo a hned zase usne. Drzim palce!!!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 16:37

MPLee u nás to bylo stejné jako u Jos , dokonce 2x. Tak snad to vydrží i malé.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 16:41

MPLee 

To může vydržet dlouhodobě, neboj se nic. 

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:33

Pinot Noir Mrakoplas Tomu, ze matka slysi plac, i kdyz dite neplace, prave typicky treba ve sprse nebo pri jinem podobnem hluku, se rika fantomovy plac, pry je to normalni hlavne u prvniho ditete. Taky to jeste obcas mam prave v te sprse. Nejvetsi haluz byla, kdyz jsem takhle "slysela" maleho plakat, i kdyz jsem ho zrovna kojila a bezel tu vysavac. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:45

Myrtila no, jsem ráda, že je tohle za mnou. S druhým bylo všechno tak v pohodě, teprve to druhé miminko jsem si pořádně užila.

Offline Myrtila
Avatar
3050 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:51

Pinot Noir Tak to ja si k nasemu beznemu provozu obcas predstavuju, ze tu mam treba jeste dvoulete dite, a vazne nechapu, jak to vicematky delaji  a to mam fakt hodne dite, akorat neumi spat sam, takze ho mam porad nejak na sobe nalepeneho. Protoze je jeden, tak to jde, ale s dalsim si to vubec neumim predstavit. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:52

#Tak nas broucek si vybral vsechny porodni neduhy.Ma zlomenou klicni kost a ted je pod lampou kvuli zloutence.Ale zatim je pry zlate miminko,jen spi a ji.Pry se snacha nudi.

Ja ty porodni problemy vubec neznam,vlastne vubec nevim co to je (z nedavne diskuze)

syn se narodil za dve hodiny co jsem prisla do porodnice cisarem a ani zloutenku nemel vubec nic.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:58

Myrtila no taky jsem se toho bála, strašně, protože první měsíce toho staršího byl pro mě učiněný horor, ale řekla jsem si, že když to zvládnou jiní... A nakonec to byla mnohem větší pohoda než poprvé, a to i v kombinaci s tím vzpurným tornádo boyem.

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:58

Ja mela malou v porodnici taky napojenou na monitor se saturaci a tepem a jednou v noci me vzbudil signal, monitor rval, svitil cervene a misto cisel na obrazovce jen nuly (saturace a tep) a misto krivky srdecni akce vodorovna primka... Jsem okamzite vylitla, na bricho pet dni po cisari jsem v te chvili uplne zapomnela, a zacala ti spicim miminem trast. Obrazovna naskocila, zvuk utichl, tak letim na sesternu, co se deje. A tam mi sestra se zenovym klidem rika, ze na to taky zrovna koukaj, ale at jsem v klidu, ze kdyby nedychala a netlouklo ji srdce, tak ted nema tak krasne hodnoty tepu a saturace, ze ji asi jen prestala snimat sonda. Tu noc jsem uz nespala, porad ji hlidala... A rano mi ji z toho odpojili, ze to maminky zdravych deti jen zbytecne stresuje, a dali ji jen monitor dechu do postylky. Ale teda myslim, ze na kriseni jsem tu noc byla spis ja. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 19:15

Myrtila já si trochu myslím, že ty děti vědí, co si můžou dovolit:) Ono to druhé dítě už zapadne do režimu rodiny s dítětem, takže šok matky není tak velký. Člověk je už zkušenější, jde mu to víc od ruky. No a na některé věci prostě rezignuješ;)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 19:16

Zuzuli jeziš! To bych se zbláznila. Malý sice pípal pořád, ale takovýhle výpadek neměl. Já teda moc nechápala, proč ten přístoj byl u mě v pokoji, respektive proč neměl třeba vyplou obrazovku a zvuk, sestry měly ještě jeden monitor na sesterně. Takhle jsem akorát celé dny pozorovala, jak mu tam skáčou arytmie.