Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 15:41

MP Meri Ja verim, ze na dlazbe neskoncite, ale treba se to vystribri nejak jinak. Kamardka tvrdi, ze si v Praze zvykla az kdyz nejstarsi ditko zacalo chodit do skoly, proste kdyz se zakorenilo ono. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 15:54

MP Meri ja ti rozumim, kdyz jsi zvykla na zahradu, prostor.. v byte se zije tezko. a kdo na malomeste vyrostl tak mu tam asi nic nechybi. pro me je ideal dum ve meste, ale to je v praze holt dost nerealny. proto tam taky nechci.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:16

Dnes jsme byly na cviceni a dobry. Fyzioterapeutka rika ,,hmm takze slusne receno je to cita, ale kdyz to rekneme uprimne, je to prudic,,. A pak rika ,,ale ona je tak krasna, spolu s tim rvanim, ta jednou dostane, co bude chtit,,:-D. To je uplne presny toto!

No, ale to cviceni, uplne easy, ale ja ji vubec nemuzu urvat! Ta fyzio to taky rikala, rikam si, neudrzi nohu rocniho ditete....no a pak jsem to zkusila doma....

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:20

Karja Fyzio je zjevně zkušená žena!!!

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:28

Garfie Tak vis co, dela jen deti, to uz podle me do toho vidis, jak se chovaji a tak;-)

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:29

No a malamala stoji na spickach, proto tam chodime..Nicmene pry tam nekdo byl s sestiletym ditetem, co chodilo po spickach. A ja si vycitala, ze jsem to neresila driv.....

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:36

Karja Asi jo, já taky chodila k bezvané ženské. Taky mi řekla o synovi spoustu zajímavých věcí. A hlavně hned první nebo druhou schůzku "víte, že máte speciální dítě, že? On je výjimečný..." a já byla tak nějak ve stresu a tak a vůbec se nezeptala, jak to myslí, ale dodnes jsem na to nezapomněla. Cvičení nezávidím, to je vždycky utrpení! :-/

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:39

Garfie Jj, ale tohle je nastesti v pohode. Je to takove mimochodem, stejne jsem furt u ni. Takze kdyz je prilezitost, tak ji za pomoci velke sily nasmeruji, jak na to;-)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:45

Já bydlím až na desetiletou pauzu pořád ve stejné vsi, stejném domě. Část spolužáků tu je pořád, část se jich vrátila jako já po škole. Už jsem to tu psala, ale třeba s mladším chodí do třídy (22 dětí) 4 děti mých spolužáků, se starším dvě. 

Líto mi bylo, že se prodal babiččin rodný dům, strávili jsme tam vždycky prázdniny, kolem sousedi, co mě, vlastně i mamku znali od mala. Dům byl taková prvorepubliková vilka, teď vypadá jak z prodejního katalogu, žádná originalita. No, nedá se svítit.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:51

Karja Tak to je super, to tě vlastně jenom nasměřovala....náš mladej nechtěl lozit po čtyřech, ani chodit, postavil se přesně na deadline, to bylo asi horší. :-) Ovšem pak začal chodit naprosto sebejistě a bez pádů. 

brrr To je moc hezký, moje děti chodí taky do stejné školy jako já (a kde moje máma učila) a je to fajn, potkávat na školních akcích spolužáky. :-)

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:02

Karja ach jo, pripomnela jsi mi resty. Mela bych se starsim obchazet rehabilitace a hlavne s nim doma cvicit brisni svalstvo, ale nechodime nikam a doma ho k tomu nejsem schopna dokopat. Nejsem schopna cvicit doma ani moje bricho, i na to jsem uplne marna, natoz nekoho, kdo odmlouva. Tuhle rodicovskou kapitolu vubec nedavam. Jsem nejak rada, ze obehnu "zakladniho" pediatra a ockovani, vic ani tuk. Ani se mi moc nechce vymetat ted cekarny:(

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:06

Gatita my taky máme se starším cvičit. Měli jsme cvičit do Vánoc a pak se uvidí. V půlce prosince to nějak vyšumělo a ještě jsme nenajeli.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:07

Karja po špičkách chodila dcera moji kamarádky a dlouho, i přes terapii, ono to muže značit nějaké další problémy

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:13

Gatita Znama cvici se sestiletym synem a zadne prijemne cviky, co jsem tak pochopila. No tak cvici za ty kindercokoladky. Cim starsi tim je to tezsi. To batole se jeste prepere.

Ja jsem nad tim premyslela vcera, co si pamatuji z piberty, porad mi pediatricka davala nejake cviky, ze mam spatne drzeni tela. Ale doma to se mnou nikdo nikdy necvicil. Proste zadna motivace, tak jsem taky necvicila!

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:14

Gatita Evaeva ja mám od fyzio tiež pre staršieho nejaké cviky no a vydržalo nám to týždeň..on občas aj ochotný je ale nevydrží na mieste a neblbnut ani minútu a ja nie som zrovna najtrpezlivejsia.

Karja a ako dlho chodí po špičkách? Ja som myslela, že na začiatku tak chodia skoro všetky deti. Aspoň moje tak začínali ale po pár týždňoch prestali. Zas som čosi zanedbala?

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:16

Potrefenáhusa Jj, urcite. Tohle vypada v klidu, I jsme to podchytily vcas. Prave me prekvapilo, ze pri hledani na netu, toho moc nebylo ohledne rehabilitace a reseni, pritom to ma hodne deti dle diskuzi na emiminu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:16

Mrakoplas jemu to cvičení nevadí, navíc je to (ideálně) 3x 5 minut denně, akorát vzpomenout si, že jozítra začínáme

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:19

Mrakoplas Ona nechodi, stoji s oporou a prave to skoro tri mesice ustrnulo, vubec se v tom stoji ci pripadne chuzi nikam neposouvala. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:34

Karja to sa mladší tiež tak zasekol, dlho sa len staval, potom konečne chodil okolo nábytku a až na deadline v roku a pol začal chodiť sám - aj to sme ho museli motivovať. Nemal rovnováhu a mám dojem, že sa hlavne bal pustiť. Keďže je to veľký žrút, tak pomohlo ho lákať na jedlo . Ale tiež rozmýšľam, že aj s ním zájdem za fyzio, či chodí dobre, ja to neviem posúdiť, tak pre istotu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2021 17:41

Karja Mrakoplas moji kluci se postavili asi v desátém měsíci, docela brzy potom začali obcházet nábytek, ale chodit starší začal až někdy před 15m a to neuměl stát v prostoru. Mladší má 15m a udělá akorát pár kroků, zato stát umí výborně, ale vlastně nemá kam spěchat, pořádně leze tak měsíc.

To stání na špičkách může být blbé, je dobře, že si jí tam vzala. Já chodila s oběma a myslím, že se tam budeme vracet celé dětství.