Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:29

Hledala jsem nějaké lejstro a zcela nečekaně na mne vypadly materiály z toho respektovacího kurzu Společnosti pro mozkově kompatibilní vzdělávání. Myslela jsem, že už je dávno nemám. Tak kdyby to někoho zajímalo, mohu poskytnout.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:53

MP Meri Hele zase, kdovi jak to bylo, proste treba jen chtely neco sdelit o diteti, maj to v popisu prace a tohle bylo neco neobvykleho :-) Treba si to jen sambo vylozil jako vytku...kazdopadne mne to prijde spis roztomily. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:56

žluťásek a ako tie Tchibo kombinézy sedia veľkostne? Syn je skôr štíhly, kombinézu máme z Lidlu, ktorý má tie veci skôr širšie ale pri tej kombinéze mi to nevadí, dá sa pod ňu vďaka tomu fajn doobliecť.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 22:09

Ok, děkuji,  vyzkouším to a uvidím. Evaeva pak poreferuji

Karja já je taky párkrát drhla ve vaně,ale máme jich strašně moc a pak se 2 dny nemůžu narovnat

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 22:10

DrowRanger většinou spíš větší. Máme 98/104, loni byla synovi úplně mega obří, letos akorát ještě s mini rezervou, do konce zimy určitě vystačí. Přikloň se spíš k tomu druhému číslu.

Edit: jo ale liší se ty velikosti kolekce od kolekce. Předloňskou zimu měl syn 86/92 aktuální kolekci a byla jen o malinko větší než neteřina 74/80 z nějaké starší kolekce. Ideální nechat si změřit, kdybys kupovala na bazaru. Aktuální kolekce má nějaké míry na stránkách myslím.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 22:14

Sweet Potato jestli by nebylo lepší jsem čas od času střelit nějaké moudro.

Tak jako pro zpestření....

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 07:24

žluťásekco som pozerala, tak u nas boli kombinezy vypredane vzala som nakoniec z Decathlonu, to viem aspon jednoduchsie vymenit ak by nieco...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 07:33

DrowRanger moja mala kombinézu z decathlonu minulý rok a bola super. Tento rok som to vôbec neriešila, bo vo vreci darovaných vecí som našla oteplovačky, tak nosí tie. A rukavice tiež nutne potrebuje, ale kurnik tak sa mi nechce objednávať jedny rukavice...

Ale zato som jej objednala stan a ďalšie lego duplo

Offline Gatita
Avatar
7128 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:19

Garfie tohle si myslim taky. I kdyz kdo vi, kde je pravda, treba ma @MpMeri fakt cerny puntik a bude muset delat domaci ukoly v podobe senzorickych vanicek a tak:) U nas ve skolce taky casto ucitelky melduji rodicum kde co, ale casto je to jen takovy small talk a aby se videlo, ze se detem venuji.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:27

Gatita Jj, přesně. Mimochodem, minule tady byla Japonka, naše učitelka, žije tu s dcerou sama a říkala, že si koupila lahev vína (ona normálně vůbec nepije, jen u nás si teď nějak zvykla, jak sem chodila během Vánoc pořád jsme něco tahali, nadšená byla z domácího punče a tak ). No a líčila, jak se jí dcera zeptala, že "mami, ty piješ? A ty jsi opilá?" a tak...vtipná historka, ale pěkně ztuhla, když jsem ji upozornila, že to bude vykládat taky ve škole.... Tak už se těším na její small talk!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:56

Garfie my máme Japonku v praci, je moc fajn, dá si i svíčkovou se šesti a par piv (má takovou tu klasickou japonskou konstituci a vazi tak 40 kilo). Predtim zila 20 let v Americe a zpět do Japonska už to prý fakt nejde. Vzpomnela jsem si na ni v souvislosti s tím, jak jsi psala o tom poválečném ockovanim Japonců- rikala, ze když byla v Americe, tak za ni rodiče neprijeli ani jednou a když se odstěhovala sem, byli během půl roku v Praze jak na koni 

Offline Gatita
Avatar
7128 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 09:12

Garfie no ja musim byt ve skolce taky znama firma:) Pred Vanoci nam prisel stos letaku z nejakeho obchodu - ty letaky byly tematicke, jeden se sladkostmi, dalsi s kosmetikou, lahudkami, sroubovaky a jeden taky s vinem. Syn to hned tacal tridit a vyhlasovat - sladkosti bratrickovi, naradi tatinkovi a mámě víno

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 09:29

Gatita  To je klasika!!!

Potrefenáhusa To bude asi ta naše, popis sedí! :-) Jinak je to zajímavý, co říkáš, mladá generace k Americe hrozně vzhlíží, třeba jako my za totáče, ale starší Američany nemá moc ráda a třeba na Okinawě je to teda cítit hodně. 

Ta naše Japonka žila šest let na základce v Holandsku, na VŠ šla taky do Ameriky a bydlela tam u nějaké Češky, takže se začala učit česky a skončila tady. Zpátky nechce ani omylem, jenomže má osmiletou dceru, manžel žije v Japonsku, nemluví žádným jazykem a začíná tlačit, stejně jako její rodiče, aby se vrátily. Je to dost těžký, teď o víkendu jsme se s ní trochu přiopili, začal být dost upřímná a vůbec jí to rozhodování nezávidím. A my jí asi moc nepřidali....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 09:35

Garfie ta naše má i normální evropský chování, ale kolegyne s ni byla na akci, kde mluvila s někým japonsky a prý bylo vtipny, jak do toho hned vklouzla, včetně zdvořilostí a uklánění 

je to tezky, myslim, ze když si jeden zvykne zařídit si život po svym, už se toho těžko vzdá 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 09:42

Potrefenáhusa Ona třeba říkala, že možná tak na důchod by se vrátila...ale já ji právě upozornila, že dcera tam žít nebude, to je víc než jasné! Ona to úplně nevidí, ten rozdíl, je to až vtipný...šéf od manžela měl dvě dcery, na základku chodily do Brna, na střední do Vídně, vysokou absolvovaly v Tokyu, teď je jim 30 a obě jsou svobodné, bez partnera, vůbec nejsou schopné si někoho najít :-(

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:13

Potrefenáhusa Garfie trošku Ot v totmo vlákne, ale aktuálne si ulietavam na juhokórejskej soap opere a neustále rozmýšľam nad tým, či tí juhokórejčania sú ozaj takí úctiví, tichí a a kľudní ako to na mňa pôsobí z obrazovky. A teda absolútne neviem rozoznať, či sa v niektorých situáciách jedná o nadsázku alebo nie. (a teda vôbec neviem zvukovo odlíšiť mená jednotlivých postáv)

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:21

DrowRanger Jsou :-) Jinak teda jihokorejské soap opery neznám, ale jinak jihokorejská kinematografie je dobrá, co jsem viděla, to se mi líbilo!! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:25

DrowRanger jestli mas Instagram, tak tady ten profil má holka, která si vzala korejce za manžela a kreslí k tomu komiks, věnuje se tam všem možným rozdílům a zajímavostem, má i par postu o korejských soap operách 

https://instagram.com/jina_tvori?igshid=vzof52r70c4x

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:26

DrowRanger by si sa čudovala, akých nervákov korejcov máme v práci :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:27