Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 00:54

Chtěla bych, pokud všechno půjde dobře, rodit někde v klidu v menší porodnici s vlastní PA. Jenom tak zkusmo jsem se podívala na někoho, kdo by mi tak mohl vyhovovat a zjistila jsem, že nabírá nové klientky až na 20. srpna 21 . Vůbec mě nenapadlo, že se tím budu muset zabývat tak brzo, abych vůbec někoho sehnala ... 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 01:17

Rhaenys fuha, to aby si človek rezervoval pa ešte pred otehotnením . Ale si dobrá, mňa by to napadlo riešiť najskôr dva mesiace pred pôrodom :) 

Ale zaujímalo by ma ako to majú tie pa vyriešené. Koľko rodičiek za mesiac zoberú a koľkym z nich aj stihnú byť pri pôrode keď na termín nerodí skoro nik.

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 03:28

Rhaenys No, a podobny je to s predporodnimi kurzy, zacala jsem to resit asi ve 4. mesici a uz bylo pozde. Neco mi doporucily kamaradky, ale kurz byl na 3 mesice, ja mela termin v listopadu, jeste do toho vlezly letni prazdniny, kdy skoro nic nebezelo, takze nakonec jsem sla na zkracenou intenzivnejsi verzi na 4 vecery. Ale ve vysledku mi to tak vyhovovalo vic, nez se nekam trmacet 12x. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 03:37

Rhaenys Myrtila ze se mi nepodařilo dostat se do Prahy na prvotrimestralni screening, který jsem zacala řešit někdy v 8. tydnu a bylo fakt pozdě, už jsem tu myslím psala? 
ona i ta registrace do porodnice ve 14 tt je děs, člověk se ani nestihne vzpamatovat a už ho pomalu zenou k porodu

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 03:54

Potrefenáhusa Praha mi v tomhle prijde silena, zlaty Brno  Tady jsem se objednavala hodne dopredu akorat na cukrovkovy test, protoze jsem chtela jit nekam, kde maji lehatka a clovek nemusi sedet v cekarne se vsema lidma na vsechny mozny odbery. A kdybych mela vybirat porodnici ve 14. tydnu, vybrala bych si spatnou, fakt diky bohu za ten delsi cas pro rozhodovani. 


edit: Prosim te, a kdy se teda v Praze na ten screening registruje? Protoze se mnou doktorka nechtela nic moc resit, dokud nebude na ultrazvuku videt srdicko, a na to jsem sla myslim v 7. tydnu. A to jsem jeste o tom tehotenstvi vedela skoro hned, ze to vyslo, protoze to bylo po IVF, vzdyt kolik zen to zjisti pozdeji, pak nez se dostanou ke svymu doktorovi...?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 04:25

Myrtila no asi úplně hned po zjištění srdeční akce, moje MUDr má na stránkách, ze pokud to chce člověk absolvovat, tak nejlépe se objednat ihned. Ony do toho loni vyšly Vánoce, takže ty termíny byly asi ještě o něco zhustenejsi

mne se nakonec povedlo objednat do nemocnice v Benesove, ktera ale par dni před screeningem zkolabovala pod hackerskym útokem, stihla jsem tam akorat odběr krve...(nakonec se mi teda k tomu apolinari povedlo skrz ten Benešov nacpat, ale byly to nervy...a sotva jsem se oklepala, následovala hned po novým roce ta registrace porodnice )

kamaradka se chvilku před tehotenstvim přestěhovala do Brna a tam na ni koukali jak na blázna, když se sháněla ve 14. tejdnu po porodnici 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 07:51

Pinot Noir šikulkuju zcela běžně (to je ale krásný les, který jsi nakreslil, jsi Šikulka ), takže jdu do mateřského pekla nebo kam a je mi to dost fuk. Včera jsme měli vážně bezva den, nakoplo mě to.

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:19

Rhaenys tak to je dosť šialené.

V našej nemocnici aj na ten predporodny kurz kázali sa prihlásiť tuším až v 6.-7. mesiaci.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:52

Myrtila spousta doktorů ten screening dělá normálně v ordinaci, takže nějaká registrace odpadá. Horší je to s porodnicí, tam se většinou opravdu registruje v tom 13.tt, ale myslím že třeba Vinohrady registrují mnohem později. A ty menší porodnice okolo Prahy neregistrují snad vůbec.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:54

Myrtila já se nikam neregistrovala, screeningy dělala normálně moje MUDr.

Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:00

rasaNori Tak to se máte.

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:01

Myrtila Můj gynekolog si dělá screening sám a ty testy na cukrovku dělával taky u sebe.

Ale teda předporodní kurz jsem nestihla vůbec, protože nejdřív nebrali telefon, když jsem se chtěla objednat, pak jsem na to nějak pozapomněla a vzpomněla jsem si v podstatě až když jsem začala rodit :o)

A registraci do porodnice jsem nepromeškala hlavně proto, že mě velice důrazně nainstruovala sestřička v ordinaci ;o)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:35

Moje doktorka na ty velký screeningy nemá přistroj, takže doporučuje bud ty porodnice nebo gennet. 
ale bylo bozi to vidět a poprvy slyšet na ty velký obrazovce, ještě, ze tam bylo zhasnuto

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:10

Tak pro doplneni statistiky: Objednavala jsem se az po akci srdecni, kolem 9.tydne do Gennetu (Libereckeho), termin bez problemu. Nechci se dotknout obvodnich gynekologu, ale treba tenhle doktor dvacet let prakticky jenom dela tyhle screeningy. A z druhe jsem vyfasovala i termin u geneticky. Zs prvni vlny tam fakt vsichni chodili na cas a nikdo senikde nemackal.

Test na cukrovku delala obvodni. Vzala jsem si knizku a v mezidobi cetla. Bylo to akorat sladke, jinak nic. Ale holka, co sla po me tu dobu celou problila na zachode. Takze tezko rict, ale lehatko v zaloze se hodi.

Na kurzy jsem nechodila a registraci do Prahy nestihla. Nakonec jsem sla do stredoceske male porodnice a bylo to fajn. PA ani otce u porodu jsem nechtela, ale nakonec jsem rodila sekci, tak jsem ani nemohla zmenit nazor.

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:11

Potrefenáhusa No, tady v Brne to totiz fungovalo tak, ze kdyz je vse OK, jedes do porodnice az rodit - akorat se doporucovalo zavolat tam pred odjezdem, kdyby tam meli plno, tak ze by clovek jel rovnou jinam. Ted od noveho roku ma fungovat tesne pred porodem nejaka predregistrace, ale myslim, ze stejne nema byt zavazna. Vyhodou ma byt to, ze tam clovek mezi kontrakcema nemusi vyplnovat tu tunu dokumentace, protoze to zvladne predem.

Evaeva Pinot Noir DruI Moje doktorka dela az ten posledni nekdy v 36.(?) tydnu, na ty predchozi odesila jinam. A ja jsem docela rada, sla jsem sice do takove, jak tomu rikam, velkovyrobny, ale kdyz tam ti doktori resi cele dny jenom tohle, mam v ne duveru, ze ty pripadne problemy s vyssi jistotou rozpoznaji. A jak pise Husa, byl to zazitek na tom velikym monitoru, nebo spis televizi, videt a slyset to dite tak pekne

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:18
Reakce na Jos:

Test na cukrovku delala obvodni. Vzala jsem si knizku a v mezidobi cetla. Bylo to akorat sladke, jinak nic. Ale holka, co sla po me tu dobu celou problila na zachode. Takze tezko rict, ale lehatko v zaloze se hodi.

​To byl presne ten duvod, proc jsem chtela lehatko, bylo mi v te dobe spatne i normalne, bez lehátka bych to asi neustala se cti. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:19

viktorka_od splavu Tss, to je náhodou pocta, když je něco z mého šatníku hodno jejich pozornosti.

Ale teď mladší našla na půdě poklad - můj chlebník! Tmavomodrý s našitou kačenkou, tak z r.1978? 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:40

Myrtila Haha, ja si srdce ani nevsimla. Doktor zjistil, ze jsem doktorka a celou dobu nadaval na Babise, jak jim nezajistil ani ty ochranne pomucky (Babis vlastni Gennet, bastard). To byla fakt dojemna zalezitost .

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:52

Myrtila já myslím, že to můj doktor umí dobře, má i poradnu pro neplodné páry. Navíc kromě rozštěpu měkkého patra v rodině nemám žádnou genetickou zátěž, ani věk, tak jsem to až tak neřešila. Monitor velikosti televize nade mnou included:) Se mnou to teda moc necvičilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 11:04

Sweet Potato chlebnik:-)) njn, ona taky obvykle zjistila, ze 9 z deseti tricek je uplne trapackych, ale az pote, co kazde z nich oblikla, znechucene sundala a odhodila.