Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:31

continuity Ono to ale není co věta to wtf nebo záchvat smícbu (no, ten název společnosti;-))

Základy bys jistě podepsala. Neřvat, nevyhrožovat, nezesměšňovat, nevydírat... jenže k tomu spousta dalšího, co nedělat (nemluvit v záporech, kromě jiného:-), s čímž už se ztotožňuje hůř. 
Třeba to neprosit. Nepoužívat imperativ.
Kdybys to chtěla vše dodržet, výsledkem by byl dost robotický jazyk.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:32

Potrefenáhusa To neznám, ale vypadá to dobře!! 

Offline MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:33

A já asi neporodím nikdy. Mimino je i týden po termínu pořád vysoko a nevypadá to, že by chtělo něco měnit. Na středu jsem teda objednaná na indukci, ale dost ráda bych to za sebou měla dřív

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:38

betsey temperamentní jsou dost a velmi, velmi hierarchicti. Já mám historku, jak manažer profackoval podřízené, když se mu zdálo, že s pani s realitky, která jim zařizovala pobyt, nespolupracují jak je potřeba. 

Muž zas vzdy rostl, že jakoukoliv kravinu nemůže na druhé straně rozhodnout člověk jeho urovne, ale všechno se eskaluje kdoví kam, aby náhodou nebyl problem a tím se to příšerné natahuje. Že prý pracují výborne, kvalita, všechno špičkové. Presne do chvíle, kdy narazí na cokoliv, co není úplně přesně podle manuálu. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:40

MPLee vieš že som dnes na teba myslela? Držím palce, nech to dopadne najlepšie ako môže

Online continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:40

Sweet Potato Hm, imperativ. Když se mu chci vyhnout používám podmiňovací způsob nebo se teda zeptám. Ale ptám se převážně ve chvílich, kdy nečekám jedinou správnou odpověď. 

Online žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:40

Sweet Potato možná by bylo vůbec nejlepší na to dítě ani nemluvit, abysme nic nepokazili?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:40

continuity teraz si to popísala úplne presne

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:41

continuity Ta neschopnost improvizace je úplně typická i v Japonsku! Je to vlastnost, kterou na nás asi nejvíc obdivují (a myslím, že zároveň i nenávidí).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:44

betsey a tak asi záleží od temperamentu osoby, nie sme všetci rovnakí, ale v tom seriály mi to prišlo naozaj veľmi rozdielne od nás :) Mňa by teda považovali okrem iného za extrémne hlučnú a neúctivú :D 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:46

Potrefenáhusa oo, ďakujem, už si ju pridávam. Teraz nedávno som si pridala Slovenku, čo tam žije s manželom a dieťaťom, dáva teda reálne posty z bežného života (aktuálne teraz napr. ako bude prebiehať očkovanie, minule dávala stravu detí v škole a pod.) a je to veľmi zaujímavé. Tá kultúra ma fascinuje.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:49

Garfie filmy som zatiaľ veľmi nesledovala, je to nová záľuba ale celkom ma to chytilo. Dosť ma baví, že im vôbec nerozumiem, sem tam zachytím dáke známe slovo, prípadne slovo prebraté z angličtiny ale inak je to pre mňa úplne neznámy jazyk (aj keď mi znie ozaj ľúbozvučne). Naučiť sa ho je zrejme pre našinca ťažké. Ako to je inak u Vás? Deti sa naučili japonsky alebo chodia do školy s anglickým vyučovacím jazykom? A ty si niečo pochytila?

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:55

DrowRanger My uvízli v ČR, Japonci uzavřeli hranice pro cizince-rezidenty, takže teď jsme v takovém bezprizorním období, se sbalenýma krabicema a čekáme, co bude. Děti jsou přijaté do mezinárodní školy s angličtinou jako vyučovacím jazykem. Já se snažím, ale moc mi to nejde  a co jsem uměla, jsem zapomněla, děsný to je. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:58

Garfie je to strašně dobrý a strašně hustý 

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:59

continuity Jo jo, s otázkami taky opatrně.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:04

Potrefenáhusa Já ti věřím, všechno, co jsi doporučila se mi líbilo! :-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:04

Garfie ďakujem za ozrejmenie :)

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:11

betsey Jo presne z tech nakupu rukavic jsem byla tak vytocena, ze budu platit stovku postovny a pujde to sem pet dni. Ze jsem zavolala do jednoho obchodu a jen jsem si to ve dverich vyzvedla. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:45
Reakce na Garfie:

continuity Ta neschopnost improvizace je úplně typická i v Japonsku! Je to vlastnost, kterou na nás asi nejvíc obdivují (a myslím, že zároveň i nenávidí).

​já myslím, že toto platí ve větší nebo v menší míře pro řadu asijských národů...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 12:01

Karja musím skúsiť, ja som tak včera vyzdvihovala tie zateplene gumáky demar (inak diky @zlutasek za doporučenie), napadol nám sneh a ja som sa samozrejme spamätala, až keď mala Alica mokré nohy, tak skúsim aj rukavice niekde splasit