Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:25

Zuzuli Ach jo. Opět zpětně blahořečím naší báječné dětské, že nás takhle nestresovala. Teď jsem kvůli tobě vytáhla průkazky. Starší měla na půlroční prohlídce 5800. A jak tak do té průkazky koukám, musím ji vypravit na sedmnáctiletou

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:29

Karja tak me nejde ani tak o ty prikrmy, stejne uz brzo zacne ochutnavat, ale o ten pristup doktorky. Tipuju, ze moc deti si nevazi kazde dva tydny pri ockovani a nemudruje nad grafem... Proste me nebavi porad poslouchat, jak mam maleho neprospivajiciho chudacka, copak to nevidim. Jo, vidim, je velka uplne stejne, jako vsechny deti v nasi rodine, a dost slape na paty kamaradcine holcicce, co je o dva mesice starsi. Jen ti maji pediatry, co jsou v pohode a na graf kazde dva tydny kaslou. Na tema graf a korigovany versus biologicky vek a naprosta zbytecnost ji porad vazit, se s ni dohaduju na kazde navsteve. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:30

Karja Myslim ze zrovna presnidavky neni nutne do 6M hrotit.
Zuzuli 

Rekla bych, ze nedonosenci vahu ,,dozenou" az kolem roka a do te doby neni nutne plasit. Teda jestli si z te skoly jeste neco pamatuju. A k tem percen. grafum...ty klasicke jsou dle udaju populace cca z roku 1990, kdy se sbirala data velkeho poctu deti. Za tech 30 let se zmenila prumerna vyska i vaha atd. Nevim jak se zmenily udaje takto malych deti, ale spis tim chci rict, ze pozice v grafu by asi nemela byt nejdulezitejsi bernou minci.

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:38

Jos prave ze resime porad jen ten graf. Dokonce nas pred nejakou dobou posilala na krevni obraz, na zaklade toho, ze mala se jednou vic vytahla nez pribrala a klesla ji tak v grafu hodnota BMI. Vazne mi na monitoru ukazovala ten pokles oproti minulemu vazeni a ze to musime resit. Krevni obraz byl zcela v norme. A teda treti percentil od narozeni se mi vazne nezda, narodila se totiz 37tt vahove na desatem percentilu a porad krasne pribira. Na korigovane ctyri mesice mi ta vaha pres pet kilo prijde krasna, zvlast, kdyz deti v nasi rodine jsou drobnejsi, desetilety bratranec mel v pul roce sest kilo a sedmileta sestrenice dokonce sedm az v roce. A zaver endokrinologa, u ktereho s ni byli, ze vse je v poradku, jen proste nema po kom byt velka. 

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:43

Zuzuli Jo, to ja nepodporuji jeji pristup, jen ty prikrmy;-). Taky by me stvala.

Jos Neni potreba hrotit, jen pisu, ze to muze zkusit., mne treba odlehlo, ze jedno kojeni ubylo, mohl byt treba pres obed s malou tatinek a ja se starsi neco zaridit, a i ,,mliku,, to prospelo ten delsi interval, ja myslim, ze uplne plnne bych to 6 mesicu neukojila. (Jo ty pises presnidavky, no ty nejsou treba, to je fakt)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:02

Zuzuli Naše teda prudila jen zkraje, ale pokazdy to tam taky pocita na kalkulačce, jestli bmi, to nevim, ale pocita myslím prumernej přírůstek za tyden. 


ja se narodila driv o dva mesice a rikala mama, ze celej ten první rok to byla hrozná honička, ze mi to porad někde chybělo a nikdo tu nedonosenost moc nezohlednoval 

Offline Anema
Avatar
830 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:11
Reakce na dzizisketa:

Když jsem v půlce července kupovala první boty, byly ve velikosti 21. Dneska jsem kupovala 23! NNaštěstí jsem na ně dostala 40 % slevu, otevřeli u nás novou dětskou obuv, tak ta stará asi končí. 

​Hmhm, naše holčička rovnou na 23 začínala...

A jů, nový obchod s dětskou obuví tady v okolí? Kde kde prosím?

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:15

Karja akorat ze se nema nahrazovat mliko jidlem, prave. Dite, co hur prospiva, tezko zacne pribirat po ubrani mlika a pridani 3 lzicek mrkve. Do.roka je hlavnim zdrojem zivin pro dite mliko, at uz UM nebo matersky. Mne, se priznam, tyhlety priserny rady pediatru dost stvou. Spousta zenskejch kvuli tomu prestane kojit, protoze od 4.mesice nahrazuje kojeni jidlem. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:21

Zuzuli pokud nejsi schopná to hodit za hlavu, tak se zkus poohlédnout po jiné. Ale pokud je jinak dobrá, zkusila bych si to tak nebrat. Naše doktorka taky grafy řeší, ale stačí jí, když dítě nespadne přes víc než jedno pásmo. Synové se oba narodili velcí, ale od té doby pořád v grafech padají. Se starším jsem že začátku chodila na převážení častěji, třeba každých 14 dní. Nakonec mi doporučila spolu s příkrmy začít i s kaší, oboje až v 5,5m, snědl toho za dva, ale v grafu neposkočil:) Když víc přešel na normální jídlo (okolo toho 8, 10m), už nabírání řešit přestala.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:24

711990 no ale třeba moji kluci za měsíc po prvních příkrmech už snědli k obědu 250ml jídla, když jsem je potom nakojila, tak zvraceli z přejedení. Takže od toho 7 měsíce každý měsíc až dva ubylo jedno kojení. Mladšímu je teď rok a kojím ho už jen večer před spaním a většinou ještě jednou v noci nebo ráno.

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:26

711990 o spravnem kojeni, protoze predni a zadni mliko, uz jsem si tak taky neco vyslechla

a k obedu misto mleka prikrm, aby mela energii.

Se nedivim, ze laktacni poradkyne ted maji takovy uspech. Taky jsem u jedne skoncila, protoze nazory pediatru na kojeni (vcetne nekterych z porodnice, zakaz kojeni, abych dite neunavila, maximalne smim jednou denne, rozhodne neprikladat driv, jak po trech hodinach, kupodivu se dite zacalo hned kojit samo a raketove pribirat, kdyz pak doma dostalo prilezitost), jsou v mem okoli obecne tristni. Nicmene jsem vdecna, ze mleka je porad dost a snad to jeste dlouho vydrzi. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:28

Evaeva no 250ml je fakt hrozne moc....jako ja se ridim doporucenim WHO, ktery je, ze do roka se jede mliko, jakykoliv, neni to zadna kojici lobby. A postupne se snazis diteti ukazat co nejvic chuti, ale nekrmis ho jak husu. Kojici liga samozrejme doporucuje nejdriv kojit a potom davat jidlo, to nevim jestli nekdo dela, ja podle toho jak si rekne. Rozhodne ale prikrmy ve 4m jsou hodne brzo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:29

Zuzuli od rodicu pres tchyni po doktorku se mi vzdy hodila dovednost kterou jsem se naucila uz v puberte. zbytecne se nehadam, prikyvuju a pak udelam jen co uznam ja za vhodny

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:31

Zuzuli to je hrozny:(((( ale zas je super ze pribira! Jinak Tonda je narozeny 36+1 a ten mesic mu nakonec moc nekorigovali, jen u fyzio. Pediatricka na to podle me brzo zapomnela, az ted se dozvidam ze treba mel dostavat vic vigantolilu nebo se nekdy odklada o ten mesic ockovani. Ale je zdravej, prospiva, neresim:)

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:34

viktorka_od splavu jo, k tomu jsem uz nastesti taky dospela, a rikam ji to, co chce slyset, pochyby konzultuju radeji jinde. Na to se teta vrchni sestra na detskem hodi. Ockovani a detske nemoci podle me doktorka zvlada dobre, tak se tesim, az cetnost preventivek proridne. Ale tesne po sestinedeli me dokazala hodne rozlozit. A ze jsem od ni s placem odchazela z prvni navstevy, protoze podle ni nedokazu dite nakrmit, uz jsem tu taky psala. Ted me akorat obcas vytoci, jako dneska

711990 presne tohle kojeni do roka a ochutnavani bych rada praktikovala

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:36

Zuzuli urcite se bude darit:) mne to prijde i dost pohodlny, ted mu rostou stolicky a jidlo moc nechce, tak se nemusim stresovat ze by mel malo energie.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:39

711990 Já jsem to tak dělala, zcela svévolně, nabízet nějaké neznámé divné cosi hladovému netrpělivě řvoucímu kojenci mi přišlo nesmyslné.

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:39

Muj je taky narozeny 35+3 tt a nikdo na to nebral ohled. Jediny co, tak jsme ze zacatku chodili častěji na prevazeni.

711990 O vigantolu a odkladu ockovani slysim nastesti az ted. 

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:40

711990 mala je 36+0 a ockovani ma korigovane, ale az po tom, co jsem si to na doporuceni neurolozky vybojovala. Sama neurolozka nesouhlasila s tim, davat nekorigovane ockovani tomu malemu, ani ne trikilovemu drobkovi. A na ockovani pak nemela zadne reakce a uz ma i tak skoro vsechno za sebou, vcetne nepovinnych, tak treba ten mesic navic pomohl. Ale vigantol ma jednu kapku denne. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:40

Sweet Potato presne

tenzie ja se to docetla v pribalovym letaku vigantolu minulej tejden, kdyz sem ho chtela davkovat sobe