Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:53

711990 ja som bola v tom, že to odporúčanie WHO je hlavne kvôli krajinám kde je problém s dostatkom jedla/pitnej vody. Ale odkiaľ to mám, neviem

Ja som šla cca podľa tabuliek kedy zaradiť ďalší príkrm a v roku už obidvaja pili mlieko už len ráno a večer (ehm až na tohto Pazouta čo pije aj v noci). 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 14:53

Zuzuli tu vasi obvodacku si pamatuji z Tvych drivejsich postu. Co na to rict- kdyz ji nechces/nemuzes vymenit, vydrz jeste nekolik preventivek v intervalu 2 mesice a pak uz se to hodne rozvolni :) jinak se drz rady od Viktorky ;) btw, moje prvni dcera narozena donosena ale na 10. Percentilu mela ve 4 mesicich 5760g a nikdo nic nenamital, doted se hmotnostne sveho cca 10. percentilu drzi. 
ono v poslednich letech je vsude na pediatrickych sympoziich a v clancich dokola omilano jak je sledovani rustu u deti dulezite, ze rust je nejlepsim indikatorem zdravi ditete, a nekteri, jako ta Vase dr. to berou tak absolutne :) 

co se tyce kojeni, ano, pediatri se v tomto nevzdelavaji, cest vyjimkam. Nebo maji sve postupy ktere aplikuji leta a take se boji ze neco zanedbaji, tak jsou radeji opatrnejsi. Laktacni poradkyne maji v tomto lepsi pozici, protoze jednak maji vic casu na pohovor i pozorovani konkretni matky a ditete a take, jejich rady a tipy jsou jen rady, brz prevzeti odpovednosti za pripady, kdy by neslo jen o nedostatecnou duveru matky v sebe samotnou a v dite. Tak to se radi lepe z takove pozice :) 

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:04

Mrakoplas jj jsou, ale to jsou takovy ty ze kojit idealne do 3 let a tak:) protoze tohle fakt vyslovne zminuje ze je fuk jestli matersky nebo umely. Ja myslim ze je to kvuli vitaminum a zelezu, protoze kdyz by dite do roka nemelo mliko a krmilas ho necim hroznym, tak bude mit deficit. Ale to je muj tip, proc to tak je.

Online Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:35

mnum ja byla uz asi pred mesice rozhodnuta ji zmenit, rodina me presvedcila, at si to tak neberu a pockam na prohlidku po vikendu, ctyrmesicni, a tam se rozhodnu. No a na ni pani doktorka jen stala u prebalovaku u male, psala si poznamky na papir, prohlidla ji, naockovala, pochvalila, jak krasne pase kone a u vahy rikala, jak krasne pribira, ze je videt, ze ma na sobe poradne masicko odchazela jsem odtud uplne sokovana, ze teda asi uz v pohode a menit nebudu. No a dneska zase sedela u pocitace a vazila sestra

A s tim kojenim chapu, nechci srovnavat praci laktacni poradkyne, co si prijde popovidat, podporit a poradit idealni polohu. Jen by mi stacilo, kdyby nekteri pediatri nevykladali uz prekonane myty a nestresovali vykulene prvorodicky intervaly kojeni, maximalne deset minut z kazdeho prsa, slabym mlekem, predni a zadnim mlekem v souvislosti s bolenim briska, aby dite nepilo moc to sladke predni, a aby dite dostalo v horku vodu, aby neziznilo, by mi ke stesti bohate stacilo. Stacilo by rict kojte podle potreby a pri pochybnostech se obratte na laktacni, ta ma na vas cas. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:39

Zuzuli 

Ach, hubené dítě! Skoro jsem si říkala, jestli nemáme stejnou paní doktorku, ale ta dceřina mi teda neukazovala křivky na počítači, ta mi dokázala vyložit ústně, že dcera strádá, a to jen proto, že byla hubenější a delší, než jak kázala křivka. My jsme totiž doma všichni hubení a dlouzí. Přibírala normálně. Na krvi jsme taky byly...  Ve všem ostatním, včetně očkování, je doktorka velmi rozumná, ale to, že je dcera hubená, akceptovala až na roční prohlídce. Na tříleté prohlídce byla už úplně zlatá.

Trápilo mně to, ale teď vím, že jsem se měla zachovat jako Viktorka, odkývat a pustit z hlavy.

Jo a k nedonošencům - kamarádky dítě se narodilo o 3 měsíce dřív, vypiplali ho, ale pak na prohlídkách (v 6, 8, 10 měsících atd.) se pediatr blbě koukal, že dítě neumí to a neumí ono, a dokonce to byly dovednosti (typu přetáčet se, plazit se, lézt), které v tom daném věku neuměla ani moje (líná) dcera. Na tu nedonošenost nijak zvlášť nedbali ani v poradně pro nedonošence, kam chodili až do dvou let na kontrolu, což mi přišlo absurdní, a kamarádku to dost nervovalo, obvykle tam dostala papír se seznamem dovedností, ve kterých její dítě zaostává za (donošenými) vrstevníky

Držím palce, a přeju pevné nervy.

Online Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:54

mnum jen teda jeste dodam, ze na prohlidkach, kde se nevazi, problem nemame. Casto odmitnu, protoze vazit pri kazdem ockovani po dvou tydnech mi prijde zbytecne, prece jen to jsou takove prirustky, ze i to, jak je zrovna vycurana ci vykakana nebo najedena tam hraje dost roli. A na ockovani nebo na reseni slznych kanalku v lete se dohodneme bez potizi. Jen ten rustovy graf

Mohučanka zni to hodne podobne. Tak snad taky po roce budeme mit klid. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:55

Zuzuli Tak jsem zvedava, co moje pediatricka zitra. Na prvni kontrole se jen zeptala, zda kojim, pochvalila miminko a jen rekla, ze pribral jen malo, ale ze to nevadi a at prijdeme za tri tydny...jdeme driv, protoze ma asi zanet spojivek. A kojim, kdy si rekne sam, nebo kdyz mame neco v planu (vydrzi tri hodiny uplne v pohode), cas nemerim a vlastne ani ty intervaly, v noci ho nebudim...

Online Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:12

Abych byla i pozitivni, tak kdyz se tu resily satky, tak jsem psala, ze idealni pro me by byl celocerny, z vlny nebo hedvabi, se zajímavou strukturou... Tak jsem ho nasla a ted mi v nem mala spinka po ockovani. Woven bliss 8 planets back to black

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:26

Zuzuli ten je pekný!

A mňa postrcila Sweet Potato a vyskúšala som ten babasling keď som šla pre staršieho do škôlky a ako alternatíva k noseniu na rukách rozhodne super! Mala som voľné ruky a dokázala s tým v škôlke aj obliecť mladšieho. Ešte to možno aj využijem Bordel si prosím nevšímajte.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:28

711990 jo, 250ml je hodně, ale stejně jsem to jídlo staršímu musela prakticky odtrhnout od úst, zato mlíko ho moc nezajímalo. Mluvím teda o tom sedmém měsíci, ve 4m je to fakt brzo. Dohromady má mlíka dost, denně sní minimálně půlku velké Hollandie, 2x denně mléčná kaše.

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:31

Zuzuli jezis ten je krasnej! Kde jsi koupila?

Online Karja
Avatar
35849 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:38

Mrakoplas To vubec neznam, vypada to dobre. Malamala to nositko nema rada, vzdycky jednou za cas to vyzkousim a rve jako blazen, asi jsem zacala pozde, ale rekla bych, ze ji vadi, ze malo vidi, tohle by mohlo byt na rozhled lepsi. Protoze ona nosit se u maminky na rukach to jo, ale v nositku vubec. V patek jdu na ortopedii, porad me boli to zapesti a mam tam uz bouli.... z toho tahani samozrejme!

Online Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:42

711990 na fb Noseni deti ale maslove zanoseny teda v popisku nebylo

Na jeden kus jsem ted jeste narazila na bazosi, pod heslem woven bliss

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:43

Karja ja ti to pošlem, chces? 

Inak naši ani jeden na prvý krát nechceli byť v nosiči, musela som ich navyknut. Edit. Sa mi to odoslalo predčasne. Tiež najprv vrieskali, ale keď som ich uspala tak potom už fajn..podľa mňa ide dosť o zvyk, tak by som to úplne nevzdávala.

Online Karja
Avatar
35849 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:45

Mrakoplas Ja si to zkusim tady od nekoho pujcit, at zas neporizuji zajice v pytli! Aby to nedopadlo uplne stejne, prece jen princip je stejny. A to nositko, co jsem chtela a pak nechtela se ti uz povedlo prodat?

Ja nevim, jestli ted v 9mesicich uz neni na zvykani pozde.

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:46

Zuzuli uz jsem pani psala a nema:D no kdyby te prestal bavit, dej vedet:D

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:48

Karja nepodarilo, lebo nie som schopná ani inzerát zavesiť . Inak ja som tieto babaslingy videla na bazari za smiešne peniaze, to by nebola moc veľká investícia.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:52

Mrakoplas já mám nějaký babyvak. To je ono?

Online Karja
Avatar
35849 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:54

Mrakoplas No uz jsem v rychkosti vygooglila, ze snad lepsi je ten ringsling, kvuli zadum, a taky jde dat pekne nabok. Ale nevim, zda to neni moc obtizne vazat/nosit. Pripadne neprodavate to ted nekdo?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:55

Evaeva ja neviem . Ale podľa Googlu asi hej.