Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:11

tenzie tak ale to by me zajimalo to jmeno k Tonikovi! My chteli Medu, ale ted jich je uplne priserne moc. Na Instaci je to sama Meda!

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:19

Mas sz :) Medu jsem zvažovala taky, ale znam dve. Pak ještě Astrid, ale to se nelibilo manzelovi.

Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:21

Já jsem měla 2 babičky Emílie a jednu Alžbětu. Bětek je teda dnes jako nastláno. Jedné z babiček Emilií se říkalo Miluška, i má vyšitý M na utěrkách. A jednu Emílii jsem učila, hned první hodinu si vymínila, že jí nebudu říkat Emo :)

Online faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:27

Prababičky byly Anna a Emma, babičky Svatava a Ludmila. Pro jednu dceru vybral Annu muž. A druhá je Svatava. Ludmila byla v plánu taky, ale pak už máme kluky. Občas se dozvím, že Svatava je exotické jméno

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:27

moora Emilie by se mi bejvala taky libila a mne se teda tyhle jména moc libej ve slovenských variantách, Emília a v porodnici s nama ještě byla Amélia

711990 taky mi přijde, že má teď Medu kazdej instadruhej

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:33

Potrefenáhusa No to je moc hezky, ted je malych Marusek opravdu dost! A napis mi do SZ, jak se jmenuje husicka prosim! Samba babicka sejmenovala jmenuje Milena a jako chvili jsem o tom premyslela, ale asi by to byl pro dnesni miminko moc velkej bizar:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8799 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:34

Tu dosť frčí teraz Stela a Olivia, Oliver a Tobias. Amelii už tiež pár poznám. Syn má na ihrisku tri kamošky podobneho veku -Klarka, Karinka a Kiarka. No mám vzdy dosť problém rýchlo určiť, ktora je ktorá.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:36

Mrakoplas Kamoska rikala, ze na Slovensku frci Nina, to ma ted jedna znama a trochu me mrzi, ze jsem si to neprosadila!

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:36

tenzie jezis Astrid jsem chtela taky!!!! Lotte, Astrid a Meda:) 

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 09:39

711990 haha, dobra shoda!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:01
Reakce na Sweet Potato:

froolish To jsem milovala. A hrály to i moje děti.

​ja taky.

Offline Mrakoplas
Avatar
8799 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:06

Karja áno, ťa už fičí trocha dlhšie. Edit.Aj spolu s Tamarou.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:08

Ja mela babicku Jirinu a mam jeste babicku Frantisku.

Frantiska by se mi libilo pro vnucku,ale bude to vnuk.

Offline Garfie
Avatar
23916 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:08

Potrefenáhusa  Mojí sestřenici se loni narodilo miminko, chlapeček teda....ale je celá babička (zemřela v 95), je na ni neuvěřitelně podobný! 

Jinak já taky uvažovala o jménech po babičkách (ev. prababičkách), jen jsem se nemohla rozhodnout který!! :-) Ale mužova babička zemřela asi měsíc před narozením dcery, tak tam to bylo hodně intenzivní přemýšlení (Josefína)...ale hezké bylo, že při poslední návštěvě se na dítě vyptávala a úplně viditelně jí udělalo radost, že to bude holka, věděla, že umírá a myslím, že to vzala jako takové uzavření kruhu. 

brrr To je vtipné, s těmi mraky!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:09

Karja Milenu jsem mela v detstvi kamaradku a zda se mi to normalni pohodovy jmeno.

A hezci nez Nina.

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:15

Mezi mými známými se teď ujala "tradiční" mužská jména, Rudolf, Eduard, Alois. Václavů a Josefů je nepočítaně. 

Offline dorota
Avatar
848 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:21

Kamarátka má dcéru Emíliu, ďalšia Helenu, iná Svetlanu, tie mená nie sú až také bežné dnes, skôr sa s nimi stretávam v generácii mojej mamy, resp. starej mamy. Poznám aj malú Grétu či Almu. Známi majú Ester, Sofiu, Ninu, ale medzi známymi a v rodine sú aj mená ako Anna, Katarína, Kristína, Veronika. V našej rodine je meno Mária úplne bežné, volá sa tak moja sestra i teta, aj prastaré mamy sa tak volali, jedna starká sa volala Ľudmila, druhá Magdaléna.

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:25

V me i muzove rodine se praktikuje dedeni jmen pradeda-deda-otec-syn, to same u holek, a mne se to nelibi, vzdycky jsem byla rada, ze to u me mama pretrhla a pojmenovali me jinak. No a protoze cekame kluka, tak na nas hlavne muzovo pribuzenstvo tlaci, aby to byl paty XY v rade, nastesti manzel na tom netrva, takze jsme se domluvili, ze vybereme jmeno, ktere se nevyskytuje u nasich nejblizsich zijicich pribuznych, coz teda eliminuje i ta dedicna jmena, protoze se tak jmenuji nasi otcove, bratri a ve vedlejsich liniich strycove a bratranci a jejich deti. 
Zatim jsme nase vybrane jmeno nikomu nerekli, protoze to jeste porad neni uplne stoprocentne jiste, ale asi i az bude, nechame se to pro sebe do prorodu, abychom nemuseli odrazet široké pribuzenstvo, ktere si i pres nase vysvetlovani porad predstavuje, ze to bude dalsi malej XY. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24440 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:27

Jedna moje teta se jmenuje Anděla a mně se to hrozně líbí. A pak máme v rodině Květoslavu (Květuška) a Květoslava (Květoš) a jsem na ta jména odmalička zvyklá, tak mi to nepřipadá zvláštní, ale lidi se nad nimi občas docela podivují ;)

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 10:40

Pinot Noir Anděla byla moje favoritka. Manžel sice nebyl úplně proti, ale láskou pro to jméno nezahořel. Nakonec se to ukázalo dobře, protože by to k naší extrovertní a temperamentní holčiček vůbec nesedelo :-)