Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Myrtila
Avatar
2911 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 12:37

dynda Jo, to je krasny jmeno pro holcicku :-) Mne by se byvalo libilo taky, jeste spolecne s Karlou nebo Magdalenou, ale u muze jsem se všemi narazila, nakonec to teda stejne neni aktualni. Kdybychom meli dceru, shodli jsme se na Klare. 
Jinak taky cekame, ze s casti pribuzenstva to sekne, hlavne s babickama a prababickama z manzelovy strany, ktere se vytrvale vyptavaji, jak se ma malej XY (zdrobnelina muzova jmena). A taky si rikam, ze vsechno jsme prozradili, posilame fotky z ultrazvuku, tak at maji aspon nejake, i kdyz mozna infarktove, prekvapeni

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 12:49

Evaeva Jo kdyby místo kluků byla holka, byla by Theodora (protože Dorota je taková dorota, pardon).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:06

brrr my se na ní neshodli nebo už nevím, takže naši mohli být Mariana nebo Dita

Online Garfie
Avatar
23801 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:07

Jos Fakt? Já mám dva malé Teodory v rodině, z každé strany jednoho :-) Jeden má rok a je to taky Teouš Evaeva  Druhýmu je 17 a je to Teo (doprčic, ale teď si nejsem jistá, jestli není Teofil...) a žádné divné reakce na jména nebyla zaznamenána. 

Pamatuju si, že když byl syn mimino, někde v hospodě mi říkal číšník, že mají doma jmenovce a když jsem se zeptala, jestli psa nebo dítě, tak se smál asi půl hodiny a prý "dítě, ale taky jsme si užili svoje!" Rodina to akceptovala, ale maminka pokaždé když přišla na kafe, zmínila někoho, kdo má dítě s "krásným jménem, to by se ti nelíbilo?"

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:09

Garfie já mu říkám tak i tak, Teoušek je zdrobněle, od toho ten Teouš

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:10

Garfie jo psí jména. Jedna známá má Maxe a Bena, mě se to líbí, ale přesně tak se jmenovali babiččiny psi.

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:13

Zatiaľ najzvlastnejsie meno z ihriska bolo Lukrecia, boli to sestry dvojičky, ale meno ten druhej som nezistila.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 13:16

Garfie No my mame takove poeticke, typicky ceske prijmeni, tak je to lehce zvlastni kombinace jak pro prvorepublikove basnika . A rikam mu spis Tedy (podle americkeho prezidenta jmenovce ). No a muz chvili navrhoval, ze by se syn mohl jmenovat jako nas 65 kilovy pes, ale to mu neproslo

Offline notna
Avatar
6495 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 14:58

letfenixa Pro mne byla nejvíc zvláštní kombinace novorozence a jména Bivoj. Ale už mi to přijde úplně normální. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 15:33

notna s námi chodí na plavání miminko Ignác, ale říkají mu Igy.

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 15:38

Já vždycky přijdu do nejlepší diskuze pozdě! Tady zaznělo tolik krásných jmen. Ta Meda je přesná, fakt krásný jméno, který jsem si vysnila před pár lety, že je krasný a neobvyklý... A úplně mě otrávilo, jak jsou teď všude. No a manžel by zrovna tohle schválil, jako skoro žádný další holčičí, co se mi líbí. Toužím mít Emilii nebo Ninu, ale Nina byla odmítnuta a na Emílii se dost pravděpodobně může narodit, takže to jsem taky zavrhla.

Jak nejsem nakloněná tomu dávat jména po blízkých příbuzných (přijde mi to trochu nepraktický a obvykle se mi ty jména ani nelíbí), tak po babičce bych pojmenovala hned. Mám na výběr z Evy a Lucie, což se mi líbí oboje, ale nechci, aby to dítě mělo chudák narozeniny, svátek i Vánoce v jednom měsíci.

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 15:40

Evaeva 

Igy mi zní kupodivu dobře. Moje "top" jméno z nejdivnějších, na který jsem u miminka narazila je jednoznačně Ragnar. Furt vidím nějakýho černkněžníka z pohádky.:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2020 16:00

Len mě to Igy právě taky přijde celkem v pohodě. Ragnar je drsný:)

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 16:40

Len ha, manzelovi se Emilie libila, ale termín jsem mela 24. 11., tak jsme ji zavrhli. Ja jsem ji teda nechtěla i proto, ze by to byla zkracene pro každyho Ema a tech je fakt hodne.

Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:24

Prosim, co davate ted na nohy detem co nechodi ale uz maj velkou hnatu? Capacky mi prijdou malo teply, v takovejch tech nosicich botickach mi prijde ze zas nemuze lezt poradne....chtela jsem koupit Froddo Prewalkers zatepleny, ale stojej 1400

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:28

tenzie Mela jsem v detstvi kamaradku Emiliu a rikali jsme ji Milka. Pak v dospelosti ji to zacalo vadit, ale nevim zda si prosadila aby ji lide zacali oslovovat jinak nez byli zvykli...

Offline Mrakoplas
Avatar
8764 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:29

711990 nás stále nechodí a tak do kočíka nosí topánky po staršom, aj tak ide len o ten chlad. Ak v tom nebude chodiť, tak je to aj dost jedno, podľa mňa capacky stačia, ešte nie je tak zima a v kočíku ho môžeš ešte prikryť dekou. 

Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:30

Mrakoplas ma perovej fusak, tak asi budou stacit obyc capacky. Bala jsem se abych ho nejak netrapila, i kdyz je dost otuzilej.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:30

Jinak z neobvyklych jmen v okoli- znam maleho Zachariase, Benedikta, potkali jsme se s Alvou, Kasparem i Herbertem.. vsechno ceske/slovenske rodiny 

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 17:35

Len Meda je krásna, Meduška by som sa vykaslala na modnost/nemodnost a dala podľa seba