Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 17:46

Garfie Úplně se mi vybavilo, jak tam nad tím sedí :-).

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 17:57

999 Garfie to jsou hezke vzpominky :) moje deti zazily obe prababicky, jedna byla hodne aktivni, tak jsem zvedava, jake si uchovaji vzpominky. Ja sama si pamatuju pradedu, mel obriho psa a v obyvaku obrovsky obraz, na ktery jsem se jako dite nemohla vynadivat. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:01

tina mě přijde fusak pro malé miminko praktičtější, já měla i tu plyšovou kombinézu takovou, že místo nohavic měla pytel. Oboje bylo rovnou nachystané v kočárku, stačilo navléct mikinu a šlo se.

Offline tina
Avatar
5882 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:20

Evaeva to asi jo. U prvniho jsme ale driv poridili tu kombinezu a pak jsme si tak zvykli, ze na fusak nedoslo a u dcerky jsme vlastne jeli uz v zajetych kolejich.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:28

Lamicka To nám pak musíš napsat! Moje kamarádka, která má stejně staré děti, má pořád ještě vlastní babičku, úžasně aktivní, dokonce ještě pracuje  tak to jí (a jejím dětem) moc závidím. U nás se bohužel velké věkové rozdíly dost táhnou napříč generacemi (třeba moje sestřenice má syna staršího, než jsem já), takže já zažila kromě té jediné babičky jen dědu z jedné strany, ale zemřel, když mi byly tři roky a vždycky mi ten "dědeček" chyběl. Prarodiče jsem nezažila žádné a například tatínek mojí mámy zemřel, když mu bylo 26 let, o tom mi dělá potíž i jen přemýšlet jako o dědečkovi. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:35

tina já to vlastně ani nemyslela na tebe, spíš jako obecnou poznámku;)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:44

Moje děti mají ještě všechny prababičky a tři pradědečky. Ale nějak víc se stýkají jen s maminkou a nevlastním otcem mé mamky. Tahle babička je pořád hodně aktivní, ale nedávno prodělala těžkou nemoc a ten rozdíl před a po je hrozně znát. Teď jsou ještě malý, snad budou mít ještě dost možností si nějaké vzpomínky udělat.

Já si jakž takž pamatuju obě prababičky a jednoho pradědečka. Na toho pradědu mám nejvíc vzpomínek, přestože byl po několika mrtvicích a paměť už mu moc nesloužila (jména netrefil nikdy), měl vždycky obrovskou radost, když jsme přijeli. Jeho žena umřela až několik let po něm, ale jí si paradoxně vůbec nevybavím.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:46

Garfie Prarodice v aktivnim stavu jsou strasne fajn. My to mame doma asi jako vy, rozmnozujeme se relativne pozde., akorat se skoro vsichni dozivaji vyssiho veku (pradeda 97, prababi 95, deda 94..) Kdyz jsem se narodila, tak bylo treba dedovi skoro 70, ale jeste v 90 ridil auto a vyrabel domaci vino , takze jsem si ho uzila. 

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 18:58

Jos Tak to je super!!! :-) Ten dědeček v 26 je pochopitelně výjimka  většinou se taky dožíváme vyššího věku! 

Ale teď jsem si vybavila zvláštní historku, nevím jestli už jsem to tady neříkala...moje babička umřela, když byly synovi dva roky a asi tři měsíce....teď je mu osm a nedávno večer, když jsme si povídali, se mě zničeho nic zeptal, kdo bydlel v pokojíčku u tety, kam si teď chodívají s bratrancem hrát, že si pamatuje, jak tam jako malý chodíval a někdo tam sedával v křesle....no úplně mě to dostalo

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 19:05

Garfie u nas v rodine se deti rodi docela pozde, takze ja mela starsi prarodice, ale byli dlouho aktivni, tak jsem si je uzila. Navic jsem tam travila cele prazdniny, to bylo super.

Jinak u nas je to celkem vesele, moji prababicka byla svobodna matka, prarodice se nikdy nevzali, do toho nezname puvod dalsi prababicky, rodice ji dali na vychovu a uz si pro ni neprisli. Moje babicka ma o 20 let mladsiho brachu, ten mel deti ve 20 a pak dalsi ve 40, takze pro meho muze je nerozklicovatelne, kdo je ci stryc, neter, bratr, otec... protoze podle veku se to vubec neda urcit.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 19:08

Garfie ja si takhle pamatuju dedu z tatovi strany. Umrel, kdyz mi byly dva roky a kousek a pamatuju se, jak sedime na gauci a prohlizime fotky. Jsem za tu vzpominku moc rada. 

Offline letfenixa
Avatar
8085 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 19:29

Pekne píšete o starých rodičoch, moji (z oboch strán) sa nám nikdy tak babicovsky/dedkovsky nevenovali, preto som rada, že naši sa synovi totálne venujú

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 19:46

Lamicka  jo, tak to je jako u nás, táta měl sourozence starší o 20 let a máma o 14 let mladší...máž v tom má hokej totální. Jinak i tu vzpomínku mám podobnou jako ty, toho dědečka, co umřel, když mi byly tři roky si taky z pár záblesků pamatuju

letfenixa To je hrozně super, já myslím, že ten vztah je absolutně nenahraditelný...

Online Vilemina
Avatar
2269 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:09

Garfie se připojím, táta byl z 12 dětí, jeho nejstarší sestra byla ročník jako mámina matka. A mámina babička byla moje nejmilejší babička, i mě hlídala, když mi byl cca rok vzdy od pondělí do čtvrtka, měla jsem ji strašně rádabyla ročník 1900, dožila se ještě mé starší dcery, zemřela v r.91. Se omlouvám za pleveleni v dětským vlakne, ale normálně jsem teď uronila kroupu...

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:12

Vilemina To ale není plevelení, to sem patří, ne? Jako se dvanácti dětmi, to už bez patřičtných rozestupů nejde, to je jasné!! :-) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:24

Garfie někdy ani ty rozestupy nejsou potřeba. Bratr mé mamky je mladší asi o tři roky, ale první a zatím poslední dítě se mu narodilo, když mi bylo 21. Můj táta je s mamkou stejně starý, jeho bratr je o 12 let mladší, první dcery se mu narodily, když mi bylo 13 resp. 14, třetí je jen o rok starší než můj první syn. Musím říct, že je mi někdy líto, že nemám žádné sestřenice ani bratrance stejného věku. O to víc mě těší, že se švagrovou máme děti ve věku 4, 3, 2 a 1 rok:) Bohužel moje ségra se na děti zatím, zdá se, nechystá.

Online Vilemina
Avatar
2269 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:27

Garfie babička moje z tatovy strany byla svatá žena, první dítě v r.23,-posledni v r.44, děda zemřel v r.47. Voják z povolání,legionář, macho, teda dle vzpomínek strejdu a tet. Dozila se taky devadesatky. A jmenovala se Berta, mám to jméno ráda

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 20:30

Lamicka my jsme na jaře naučili syna šachy, protože jsme zjistili, že má kamaráda, který je hraje. Tak pak kluci spolu hráli šachy online a u toho si povídali (s videem) přes Skype. Jako to nám dost ulehčilo situaci, kdy po pár měsících už dětem ti kamarádi vážně chyběli.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:16

Mockrát všem děkuju. Kombinézu teda kupovat nebudu, pořídím maximálně jeden medvědí overal   Já jen aby to i u mimin nebylo v obchodech jako u dospělých a v lednu nebylo v nabídce zboží na léto  

tina Mě se právě zdá ten fusak mnohem praktičtější, ale vyzkoušené to ještě nemám. Jednak teda sama jsem si na peří zvykla a na bundy, spacáky i kraťasy na hory nedám dopustit.. Péřová kombinéza nevím, jestli se vůbec dělá a když, tak bych musela řešit velikosti, ten fusak je univerzálnější a navíc si teda naivně představuju jak mimino vezmu tak jak je doma a šoupnu do fusaku bez dalšího oblíkání a pak zase hned svlékání... Ale možná zjistím že je to blbost

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:20

MPLee 

Zas tak velká blbost to není. Já někdy fakt šoupla, jak bylo, v zavinovačce do fusaku, utěsnila dekou a šlo se.

A do vajíčka doporučuju fusak do sedačky. Já to měla jako plnohodnotnou náhradu zimních vrstev oblečení. Velká pohoda, hlavně jak se na začátku pořád lítá k doktorovi.