Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:23

MPLee to malé miminko budeš nejspíš vozit se zvednutou boudou, pod ním není taková zima, je to trochu jako stan:)

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:25

Lamicka Jako předškolák uměla šachy i neteř a základy i náš mladší. Se starším hrát začala být nuda v první třídě, kdy dostal knihu o šachácha naučil se šachmat na čtyři tahy. Když si člověk nedal bacha, tak bylo rychle po hře.

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:29

Já prababičky a pradědečky nikdy nezažila, buď umřeli relativně mladí nebo měli děti ve vyšším věku. Děda se svým rodičům narodil, až se praděda vrátil z první světové, protože během ní umřely jeho dvě starší sestry. Třetí teda přežila.

Můj starší syn stihnul dvě prababičky (jednu asi o šest týdnů) a jednoho pradědu, mladší už jenom jednu prababičku, té je teď 90.

Ale nedávno umřela jedna vzdálená příbuzná, která byla praprababička.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:31

olte takmer celý rok spíme pri otvorených oknách, až do mrazov celodenne vetráme a syn aj teraz chodí von len v tričku, bunde a teplákoch. Studenou vodou dvojročného otužovať nebudem, stačí mi, že má hysáky zo sprchovania ;) 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:33

Evaeva Mrakoplas Lamicka ďakujem, pozriem :)

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:33

dynda Děkuju, do sedačky chci ušít teplou fleecovou zavinovací deku, ale máme výhodu garáže, tak auto nebývá nijak vymrzlé. A doktorku jsem sehnala 5 minut pěšky, nebo 2 minuty autem, tak to snad dáme  Já se rozhodně nesnažím nekoupit nic navíc. Asi kupuju i věci co nejsou potřeba, ale když se mi zdá, že mi to ulehčí práci a bude to praktický, tak to beru (hlavně že už má mimino krabice lega a několik knížek ). Ale třeba ta kombinéza se mi právě zdá vysloveně nepraktická, jen mě okolí nalomilo, že jsem třeba uplně mimo. Takže děkuju moc, budu si zatím stát za svým a kdyžtak pořídím pak  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33705 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:35

Moje babička umřela předloni v 98 , už jsem to tu asi psala, ze jsem trochu doufala, ze se trefíme s miminem do 100. výročí narozenin, přešvihli jsme to jenom o 9 dní. 
Taky jedno z hodně uvažovaných jmen bylo jméno po babičce, na to nakonec nedošlo, ale když se na mě dítě v porodnici divalo s výrazem mojí nespokojený babičky, tak mi to udělalo radost

Offline Mrakoplas
Avatar
8802 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:36

Naši chalani nespoznaju jednu babičku, sambova mama zomrela ešte keď mal 15 rokov. Občas v rámci prechádzky berie sambo deti na cintorín, zapáliť babke a prababke sviečku. Dnes bola u nás moja mama (druhá synova babka) a doniesla mu svietnik na sviečku. A on jej vraví: babka taku ti zapalujeme aj tam na cintoríne. Ešte tomu chudák nerozumie, čo to je smrť a že to tam táto živá babka neleží. Mama sa tomu zasmiala ale je to také smutno veselé.

Offline Mrakoplas
Avatar
8802 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:39

A sambova babka (čiže prababička deti) zomrela dva alebo tri týždne pred narodením staršieho. Tak sa naňho tešila ale stále opakovala, že už ho určite nestihne (zhoršil sa jej vtedy zdravotný stav). A mala pravdu, samba to doteraz mrzí, mal ju veľmi rád, ona bola fakt

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33705 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 21:40

MPLee Já jsem do auta do sedačky koupila z druhy ruky na vinted lehkej fusak od lodgeru minibunker, je to uvnitř flís, zvenku bavlna (asi).

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 22:08

Dneska mi mladší oznámil,, že mraky jsou antistresové míčky, které Bůh mačká a proto prší a dneska je hodně ve stresu. Věřící nejsme, kde přišel zrovna na Boha nevím, ale představuje si ho lehce nestandartně, protože potom říkal, že se Bohu asi narodilo mimino.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 23:01

brrr Ale vzdyt to je pravda, ne?

Potrefenáhusa Jee, a jak se babicka jmenovala? Moje kqmaradka ted chtela dat jmeno po babicce a nakonec si ro roznysleli, hele ja jsem z toho normalne zklamana, hrizne jsem se na to jmeno tesila, ze budu nekoho takoveho znat!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33705 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 00:18

Karja Marie

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 00:44

Potrefenáhusa moje babicky byly Marie a Libuse. Driv by me ta jmena vubec pro dceru nenapadla, ale postupem casu jsem o nich i uvazovala, asi ze jsou spojena s temi krasnymi vzpominkami. Muzi se ale zdala obe staromodni, tak jsem aspon nemela dilema, ktere vybrat. 

Offline dzizisketa
Avatar
7443 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 06:34

Potrefenáhusa

MMoje babička je taky Marie Druhá byla Ludmila, to se mi taky líbí. Ludmilu jsem měla i spolužačku (která měla sestru Drahomíru, LOL), Marie dokonce dvě, a malých Marušek pár znám. 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 07:21

dzizisketa Neco proti Drahomire?!:-) Tak se jmenuje moje babicka ( 96 ) a rikalo se ji Dajka.

Edit - uz to LOL chapu, nasla jsem si osud Ludmily a Drahomiry:-)

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 07:23

Potrefenáhusa Moje maminka je Marie, ale když jsem nadhodila, že bych tak třeba pojmenovala dceru, tak se hrozně ohrazovala, že to je takové nanicovaté jméno. A přitom je krásné :o)

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 07:24

dzizisketa No, jestli měly Ludmila s Drahomírou ještě bratry Václava a Boleslava, tak to mohli v rodině probíhat slušné masakry ;o)

Offline žluťásek
Avatar
7612 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 08:35

MPLee tu péřovou kombinézu dělá třeba Columbie a je úplně skvělá. Dá se po sezoně sehnat na bazaru za dobrý peníze, tak si můžeš udělat na jaře zásobičku napřesrok

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 08:43

Moje deti maji 3 prababicky Marie. Vsechny relativne vitalni, ale deti se pravidelne stykaji jen s jednou Marii. Kazdopadne syn svoji prababicku miluje, mozna nejvic ze vsech svych babiček. Vzdycky rika, ze pojedeme za babičkou Madlou, na ostatni si ani nevzpomene :), byt s nima ma taky super vztahy.

Pro dceru jsme taky Marii zvazovali, chtěli jsme k tomu Antonínovi nejakou ceskou klasiku. Chvili byla ve hre Jindra (takto zkracene), nakonec mame jinou klasiku, ktera je jedina siroko daleko. Driv to bylo podle ohlasu seniorů častější jmeno, ja jsem kdysi davno potkala jen jednu.