Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:59

A dá sa pri tom raste ešte niečo robiť po uzavretí tých rastových štrbín?

To je totiž môj pain (a teda hlavne dcérin).

Ako sme všetci malí, takže sme nerátali, že by bola nejaká vysoká, ale....má o mesiac osemnásť a 149 cm (ok, keď sa riadne vystrie, tak 150).

A riešime to od detstva, s pediatričkou, s endokrinológmi, keď mala asi 13, boli sme (množné číslo, lebo som tam s ňou bola) hospitalizovaní na endokrinológii, keď z tabuliek vypadla definitívne, lebo za posledné dva roky vyrástla asi centimeter, kde skonštatovali, že má všetko úplne v norme a máme asi skôr čakať neskoršiu pubertu - tá začala o necelé dva mesiace a bolo po vtákoch. No a samozrejme, rastové štrbiny má uzavreté a ja mám dodnes výčitky, či som nemala trvať na podávaní rastového hormónu aj v situácii, keď ho mala podľa meraní dosť, lebo viem, aké je ťažké presadiť sa aj so 160cm, nieto, keď má človek výšku 12 ročného dieťaťa.

A už minulé leto mala prvý problém, keď brigádovala v zmrzlinárni, že majiteľ hovoril diskrétne s manželom, že aj keď je s ňou spokojný (ona má zase sily a energie dosť), tak ju nemôže ďalej zamestnávať, lebo mu to odrádza zákazníkov, ktorí ho podozrievajú z detskej práce.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 16:36

slniecko Pokial viem, uzavretie rastovych strbin je konecna, dlhe kosti uz nemaju odkial rast. Potom jedine nejake tie sialene operativne elongacie kosti, kedy sa kost zlomi a postupne natahuje na skripci.

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 16:48

MP Meri já jsem dětem kupovala rozumne hračky takřka bez omezeni. Takže měli dost puzzle, stavebnic, lega,geomagu, pastelek a plastelin. Ale vždy jsem razila zásadu, že když hračky tak radši méně a kvalitní, máma kolabovala, když starší dostala k druhým narozeninám kočárek za litr. Ale měla ho pak 10 let. Nebo kuchyňku, naši nám koupili levný Tesco šunt, který vydržel přesně rok. Tak jsem někde našla fakt kvalitní mluvící, loni jsme ji posílali dál, úplně bez poškození. 

Takze třeba kazda ma jednu panenku miminko k tomu výbavu (oblečky a kocarek), jednu malou panenku cestovni a tuším každá dve barbíny  - nasbíráno za celkem 8 let. A víc už jich nebude. Nemají žádného petshopaka ani podobné plastové kraviny.

 Osobitá kategorie je kinderbordel. To u vás ještě nastane, ale u nás bylo kinderko vždy příležitostná věc - třeba jim muž donesl dárek že sluzebky, nebo na výletě a tak. Stejně je to za chvíli přestane bavit. 

A užij si to, takové to echt hračkové období je celkem krátké, v devíti už menší chtěla hodinky a kapesní nůž. 

Offline continuity
Avatar
33718 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 16:52

slniecko hele já měla dvě takto malé kolegyně a obě se teda prosadili dobře. Jedná byla senior manager v 35. Takže to fakt není o výšce. Navíc alespoň tady v Praze je mnoho aziatu a ty Vietnamky jsou většinou ještě drobnější, takže se to už stratí.

Nič si nevycitej, udelali jste co se dalo. 

Já doufám u dcery alespoň v těch 150 cm, cílová výška podle výšky rodičů je v rozpětí od těch 152. A to nikdo léčit nebude. Tak asi tak. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 17:09

MP Meri blbý je že i když nemá třeba moc hraček,  ale kazda ta hračka má víc dílů a dohromady už je z toho hrozny bordel. Příšerka má v podstatě kuchynku, lego, koleje,panenku  a puzzle, ale ke kuchynce je nádobí a spoustu krajecich potravin, lego a koleje pokud se s tím má dát pořádně hrát,tak je toho krabice, k miminu kočár a mrtě oblečení a když roztaha puzzle, tak je toho taky dost kousků. Když si k tomu občas ještě vyžádá nějakou vkladacku, nebo něco co má už uklizene bokem, tak je plný obyvak krámů

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 17:17

mnum dekuji tobe i ostatnim (nejdete mi ted vsechny oznacit) za drzeni palcu.

Ja z toho temer nespim, protoze mi v podstate kazdy myslitelny vysledek prijde spatny. Dite navic strasne spatne ji a je jako kostricka, taky dost malo spi, tak si porad namlouvam, ze by treba pomohla uprava zivotospravy. Ale to je dost blbost asi. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 17:24

Gatita zkus tyto svoje obavy probrat na te kontrole u endokrinologa nebo u toho lekare kam se chystate na kontrolu. Mozna to bude i na kratkou hospitalizaci s celkovym presetrenim a pozorovanim. Drzim palce!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 18:01

Sairon to mi povídej. K zabordelení jakékoliv pokoje stačí jedna věc z výše uvedeného:) Jakmile syn řekne Já to vysypnu, mám děs v očích. Obvykle teda den začne tím, že mladší vysype svoji krabici v obýváku a starší lego nebo vaření v pokoji. Uklízíme zase až večer, než jsou spát. Takže mezi 8 a půlnocí být vypadá relativně normálně.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 19:43

mnum auvajs, tak to zas nie. Ale ďakujem, aspoň nad tým už nebudem furt špekulovať.

continuity možno je to aj môj problém, že som vždy mala pocit, že keď niekoho niekam vyberali, tak vyššie dievčatá tak nejako automaticky, čo sa týka brigád, ale tak keď si to tak premietnem spätne, asi to bola aj vec, ehm, vývinu, že ak chceli na rôzne brigády a tak, tak vybrali vyspelejšie vyzerajúce dievčatá. No ja som mala vždy pocit, že je to výškou a dorantala si nohy čo najvyššími opätkami. Ako áno, už v normálnom zamestnaní som mala obrovskú výhodu, že som ovládala jazyky, ale aj tak som mala pocit, že keby nie, tak ma všetci prehliadnu:))) a v začiatkoch som fakt musela byť dosť tvrdá, aby ma niekto vôbec počúval, lebo "čo taká malá žaba mi tu bude hovoriť".

No a teda veľmi držím palce, ja som sa najviac asi bála tej hranice 150cm kvôli vodičáku.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:01

slniecko

Myslím, že to není výškou, ale náturou a taky vrozeným výrazem obličeje. Já mám skoro 180 a pivo mi nechtěli nalít ještě v pětadvaceti. Ale znám mrňavé holky, které se prosazovaly velmi dobře, díky tomu, že měly takové dospělejší rysy. A ano, když jsem šla poprvé učit, taky jsem si vzala pořádné podpatky, narovnala záda a na obličej nalíčila "dospělý" výraz

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:15

Dík za zkušenosti, já ho tema hračkama nechci moc rozmlsat, na druhou stranu mám fakt pocit, ze toho moc nemá, po nikom nededi a babičky nic nekupujou (což je OK). Tak proste tak nějak balancuju, no.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:22

MP Meri Ja bych mu kupovala, ty s kterymi si nebude hrat bych pak poslala dal. Jako ja taky mela pocit, ze neni potreba nic moc kupovat, jenze my jsme dedili.Jenze ted je uz ve veku s pribuznymi, kdy maji hracky stejne, tak nic nedostavame a je to znat, tak kupuju. Vychazi mi to zatim na jednu vec tydne asi? Ale my ted s miminem nepodnikame moc vyletu, jsme vic doma, takze ty hracky se uzijou;-)

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:33

MP Meri ja som tu našu zabordelenu obývačku prezentovala fotkou, tie veci, čo si písala, považujem za základnú výbavu zdravého vývoja dieťaťa , aj som čítala nejaký článok psychologičky, že aké hračky má dieťa mať, aby sa správne vyvíjalo, a toto všetko tam bolo, plus kuchynka, domček pre bábiky, ...

My máme už fakt všetko, a až teraz sa celkom ucelene hrá, hlavne s legom, čo ma veľmi teší, a prikupujem mu ďalšie, ale teda maximum vecí sa snažím z druhej ruky

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:35

Ja z tech hracek doma dost rostu abych se priznala, asi udelam probirku a zacnu je tocit. Jenze ona dokaze zkombinovat veci na vareni, zvirata a duplo a co z toho ji mam zabavit, ze? 

Online dzizisketa
Avatar
7464 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:38

Já dneska koupila hopíka za patnáct korun. A zábavy s ním bylo až až. Jo, a taky vařečku, dřevěnou pinzetu a louskáček na ořechy ve tvaru hribu. Ho ale teď fakt nejvíc baví s něčím točit a jezdit, něco někam vkládat a vyndávat a otvírat a zavírat. K tomu má dost příležitostí i s běžným vybavením domácnosti. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:41

dzizisketa Jo, ja taky kupuji ,,blbosti,,. Typu dve razitka nebo modelinu co za tri dny znici. Kdyz dcera tak pekne dekuje:-D. Dneska koupila babicka dsrek pro tu mensi a starsi ji rikala, dekuji ti babicko, dekuji, zes koupila pro Nanu, dekuji!:-D A vubec ji nevadilo, ze ona nic nema.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:44

Jo a proste velka mala je s tou malou fakt vtipna, ona ji hrozne zere. Vcera jsme sli do obchodu, potkali jsme jednu znamou pani,tak prohodila se starsi nejakou vetu a ona se cejtila dost ukrivdene a rikala ji ,,Taky Ňáňa, na ňanu se podivej a pozdrav:-D:-D,,

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:44

dzizisketa tvůj je ještě malý, čas hraček přijde. Syn si začal hrát s hračkami někdy mezi 1,5 a 2 lety asi. Do té doby jak píšeš, věci z kuchyně, gumičky, hřebeny, kancelářské sponky,...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:46

rasaNori to má syn podobně. Navíc jakmile uklidím hračku, na kterou týdny nesáhl, tak ji nejdéle za dva dny hledá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:49

rasaNori my jsme kdysi s kamarádkama z mateřské měly takový výměnný obchod, prostě jsme si zapůjčovali hračky navzájem, aby měl každý pořád nějakou novou a neomrzela, tím že to bylo výměnou a ne nějaké zabavení bez náhrady, tak ani nikdo neprotestoval:-) samozřejmě jsme nenutily aby zapůjčovali hračku kterou si chtěli nechat