Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:02

letfenixa to teda bys musela asi dát nějaký příklad, jinak nerozumím o čem píšeš

Offline continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:11

letfenixa no pokud myslíš, že růstový hormon způsobuje rakovinu, tak to se u dětí s těmi endokrinologickými indikacemi nepotvrdilo. Studie na to jsou, docela dost se to řeší. 

Že to může způsobit paseku u kulturistů, to je jasné, ale tam je to čistě nadužívání absolutně neindikovane. To mají všechny léky vedlejší účinky mimo kontrolu, pokud se to přežene. 

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:15

Napr. uz dospely muž, v detstve dostával rastové hormóny, stále mu musia dodávať testosterón umelo

Online Potrefenáhusa
Avatar
33653 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:29

žluťásek  Mne stačí, když je větší než já

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:48

viktorka_od splavu jo, na těch vykrmovacich pobytech  byli oba moji otcové.  Po jejich 40 se to projevilo z mých vrstevníků si to u nikoho nepamatuju. 

Offline 711990
Avatar
17104 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:07

letfenixa ale rustovy hormon neni testosteron

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:51

711990 to samozrejme viem, ale jemu to rozhodilo hormonalny systém

Offline continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:02

letfenixa no těžko říct takto vzdálené, ale to může být i tak, že je problém s hypofýzou, která řídí všechno. 

A to nebylo způsobeno podáváním růstového hormonu. Určitě bych na základě toho léčbu pro svoje dítě neodmítala. Člověk s výškou dejme tomu 130 cm na to společenské uplatnění hodně ztižené. 

Offline 711990
Avatar
17104 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:05

letfenixa expert nejsem, ale nemuze to byt spis nez nasledek, tak soucast komplexnejsiho problemu ktera by se projevila tak jako tak?

Jinak si pamtuju ze nekdejsi sousedi u prvniho syna odmitli podavani a pak teda dost litovali a u druhyho uz to povolili. Ten prvni meri fakt sotva 145cm, druhy se aspon vysplhal na nejakych 160. 

Offline Gatita
Avatar
7129 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:19

continuity a ty sis k tomu rustaku neco cetla? Kdybys mela v pameti odkaz, byla bych rada. Nic moc jsem nenasla, krom nejakeho zakladniho info na strankach kliniky. No klasika, mela jsem rok na nastudoovani, zitra tam jdem zas na kontrolu a zas jsem si nic nenacetla

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:43

Gatita Zítra budu držet pěsti, ať vám to dobře dopadne! U kluků mi to přijde takové náročnější. Malé holky jsou v pohodě. Tam vlastně cokoli nad 150 cm vnímám jako zcela běžnou výšku. Ale my jsme prckové celá rodina z obou stran (s výjimkou mého bráchy, o kterém máma na blbé dotazy prohlašuje, že je sousedův), tak možná proto. Přesto ale moc doufám, že synové vyrostou aspoň na těch 170cm, aby to měli v životě víc v pohodě.

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:44

continuity ok, každý si zváži podľa seba a dostupných informácii

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:46

Gatita aj ja držím palce

Offline letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:48

Tieto medicinske/zdravotné rozhodnutia sú veľmi náročné a keby mal človek veštecku guľu, bolo by to jednoduchšie, mám to teraz denne s našimi, následky rozhodnutí u otca pred skoro 2 rokmi a u mamy pred viac ako rokom, viedli k veľkému zhoršeniu zdrav.stavu

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:50

endokrinologove nas ucili ze pri prvni menstruaci je divka na cca 95% sve budouci telesne vysky, takze tech priblizne 8cm co pak vyroste, je prumer. Smerodatny je kostni vek, ten kdyz ma na 15 let, tak uz jsou rustove sterbiny uzavrene a konec. 

letfenixav tomto pripade sa priklanam k nazoru, ze problemy s testosteronom boli aj predtym v ramci sirsieho endokrinologickeho problemu, len u dietata sa riesil primarne rast a na testosteron sa prislo az neskor. 

Gatita tady neco najdes, ale je to snad prvni odkaz ktery vyhodi google, takze pravdepodobne si uz cetla  

Offline continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:50

Gatita četla, ale už nevím kde. Ale dospěla jsem k závěru, že lékaři těm dětem lecbou nechtějí ubližovat. 

Pokud má růstového hormonu dost, nikdo mu ho dávat nebude, ani kdybys na kolenou prosila a pokud málo, je to fakt na místě. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:57

jinak kamaradka take aplikuje rustovy hormon svemu synkovi. Je prostredni ze 3 kluku, od batoleciho veku drobny a hubeny, ona nejdriv neresila a odmitala vysetreni se slovy ze oni ho prece maji radi takoveho jaky je. Postupem casu, kdyz nejmladsi trilety mel temer stejnou hmotnost nez ten sedmilety, to zacala resit, prokazal se u nej nedostatek, tak zahajili lecbu a efekt vidi znacny. Chlapecek je porad drobnejsi, a asi i bude, ale mel  by se dostat aspon do prumeru.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:51
Reakce na Pinot Noir:

Malenge přesně, nežere to, ale odnést, nedej bože to sníst, nesmíš!

​Náhodou ten odnos nebo sežrání se mi jeví jako dobrá metoda, kterak prudičovi naznačit že dělat drahoty s jídlem se nevyplácí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:53
Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 10:57

barbucha viktorka_od splavu no myslet si to můžete, na nějaký model to třeba fungovat bude, na ten můj ani omylem, vyzkoušeno x-krát.