Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:50

Karja to je hezké. U nás je teď spíš období rozčarování. Mladší staršímu všechno boří, když si čteme, tak se po nás sápe,.. ani se mu nedivím. Říkám mu, ať se zavře sám v pokojíčku, ale to se mu moc nelíbí, chce být s námi. Snažím se mu věnovat, když mladší spí, ale taky musím trošku obstarávat domácnost, navíc spí čím dál méně.

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 21:07
Reakce na Karja:

Jo a proste velka mala je s tou malou fakt vtipna, ona ji hrozne zere. Vcera jsme sli do obchodu, potkali jsme jednu znamou pani,tak prohodila se starsi nejakou vetu a ona se cejtila dost ukrivdene a rikala ji ,,Taky Ňáňa, na ňanu se podivej a pozdrav:-D:-D,,

 to je tak zlatý! 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 21:17

MP Meri já pořizuju pořád něco, ale spíš jak píše continuity výše, rozumné hračky. Duplo, koleje, kostky, puzzle, deskové hry, schleich, výtvarné potřeby, časopisy a knížky. A teda naprostou většinu nekupuju novou, buď charitativní obchody typu Sue ryder nebo Cesta domů, občas něco ulovim na marketplace nebo na regionálních bazarech. Hodně věcí máme ze swapu, což je výborná cesta, jak se zároveň zbavit těch, co nezaujaly :) 

Zdaleka ne všechno dostane hned. Mně se dost často stane, že natrefim na krásný věci za neskutečnou cenu, tak si to syslim a postupně vytahuju. Když přijde nemoc, blbej den, hnusný počasí, zvládne něco novýho, za co ho chci odměnit... Jako kdyz najdu. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 21:54

Evaeva To mi povidej, mala mala spi pres den klidne treba jen hodinu! Ona je fakt nespavec, takze ubyva casu dost. Kdyby nekdo udelal strih pred rokem a ted, jak bude vypadat ,,domacnost,, a jak ja, tak bych snad neverila:-D. Nastesti ny muzeme jeste delat spolecne vsechno hrani, jen musim davat pozor aby se malinka nezranila - klasicky otevirani ruznych dvirek, a dneska jsme treba spolu prohlizely knizku, tak je rozervana. S tim se musi pocitat!

Tabea 

Jo ona je fakt zlata, treba kolikrat vezme jeji rucicku a da ji na ni pusinku, furt ji musim prinaset, aby se na nas koukala jak snidame/obedvame, pri koupani ji polyva brisko. Ale musim rict, ze to neni zadarmo, my ji jako ucime dost te lasce a celkove opatrnosti k ni, ale az nebude mimino a takova jeste chatrna na urazy, tak musim vystihnout, kdy toho nechat nebo je to ucit i naopak, jak by k tomu velkamala prisla furt se starat a pecovat o segru kdyz jsou pomalu stejne stare;-).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:04

Karja jen hodinu!? Ne, já jsem zhýčkaná. Ale obvykle mladší spal dopoledne 2 hodiny, poslední dobou je to spíš hodina a to už moc nestihneš. Navíc s ním už toho moc neudělám a pokud vstoupím do kuchyně očekává jídlo:) Pak spí ještě po obědě, ale to spí oba, tak mám většinou siestu, to se mi úplně rušit nechce;)

Ale abych staršímu nekřivdila, tak mladšího teď často hladí, povídá si s ním nebo na něj doráží. Ale prostě ho štve, když mu boří stavby z Lega a bere všechno, co položí, což chápu. Holt nás čeká pár náročnějších měsíců.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:23

Evaeva Jj, ona spi ted fakt malo, malokdy si to spani natahne, siesta mi vyjde tak jednou dvakrat tydne, ne ze by me tq pulhodina nejak vytrhla:-D(ale jo vytrhne a dost!:-D)

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:25

Dnes som 3 hodiny počúvala o sliepkach na záhradke, aký majú kurín, kde je, kohút kikirikal, lebo chcel jesť, čo jedia, ako sa samé kúpu vo vani v maštali, ako sa samé utru do uteráka pomocou krídel, že babka ich doma nechcela, lebo smrdia, ...

Vivat detská fantázia!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 06:39

Tak dite ma za sebou dve vosi zihadla, nastesti kamaradka sebou nosi ocet, tak byl aspon rychly zasah... Fujtajksl! 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 07:01
Reakce na Evaeva:

Karja to je hezké. U nás je teď spíš období rozčarování. Mladší staršímu všechno boří, když si čteme, tak se po nás sápe,.. ani se mu nedivím. Říkám mu, ať se zavře sám v pokojíčku, ale to se mu moc nelíbí, chce být s námi. Snažím se mu věnovat, když mladší spí, ale taky musím trošku obstarávat domácnost, navíc spí čím dál méně.

​Tohle u nás bylo taky. Chlapeček spokojeně demoloval byt a ségrám všechny hračky. Tak jsem koupila ohrádku. Stručně: chlapeček dál spokojeně demoloval byt a holky se před ním schovávaly do ohrádky.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 07:05
Reakce na Karja:

Dneska koupila babicka dsrek pro tu mensi a starsi ji rikala, dekuji ti babicko, dekuji, zes koupila pro Nanu, dekuji!:-D A vubec ji nevadilo, ze ona nic nema.

​velká malá je super :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 08:56

OliveOyl o tom jsem taky přemýšlela, že bych ji pořídila pro staršího, ale to by nic nevyřešilo, mladší by akorát stál u ní a chtěl dovnitř.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 09:58

rasaNori doporučuju tuhle kuličku z DM. Koupila jsem ji trochu s nedůvěrou, že je to levný a v podstatě přírodní, že to bude nanic, ale funguje skvěle. Mám ji pořád v batohu a když ty štípance, kousance a žihadla namažeš hned po akci, strašně rychle pomůže, uleví. O stipancich od komárů pak už ani nevím, vůbec nesvědí. Vosy bodly letos jen syna, ale taky si po utěšení už nestěžoval ani na to místo nesahal, tak to asi funguje dobře. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 10:03

žluťásek Diky! Taky se mi to hodi, uz jsem uvazovala ože preliti octu s sebou, ale podle me to pripravou akorat privolam!

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 10:11

Karja já jsem byla lakomá koupit fenistil za dvě kila, to už mi přišlo fakt moc, tak jsem hledala levnejsi variantu máme i ten jejich repelent a přijde mi, že funguje fakt dobře. Ozkoušeno v pražských lesích a v jizerkách, klíště jsem měla jen já jedno na koupališti, když jsem ten repelent z lesa smyla ve vodě. Letos je těch hajzlů nějak moc, pořád mi někdo říká, jak jeho dítě mělo klíště a boreliózu, mám z toho už docela vítr a stříkám syna i sebe už na jakékoliv trávě včetně pražského hřiště mezi domy. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 10:13

žluťásek Zrovna vcera mela velkamala ze zahrady a to ani nesedela v trave, byla to takova vysekana zahrada, nikde nic, ono staci nejakej ten aktivnejsi klisteci den a je to. Pak jsme cely den u vody na louce a nic!

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 11:53

žluťásek kulicku i repelent nejspis poridim, diky!

A pokracujeme ve sberu hernich tipu:)

hledam  hry jako je prsi nebo zelena louka. Jednoduche hry s obyc kartami pro hrace, kteri jeste neumi moc pocitat. Respektive napocitat umi, ale scitat a odcitat jen malinko. Kdybyste vedely, budu rada za nazvy.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 11:57

Gatita není to úplně to, co jsi chtěla, ale černý Petr a kvarteto by šlo, jestli ještě nemáte

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 12:06

Gatita Tak s kartama stará dobrá válka? To je jednoduchý a malý děti to baví. Nebo stavět "záchod" :-) Vole lehni, jejda, na to už jsem málem zapomněla, to musím děti naučit! Černý Petr je klasika, kvarteto jak je psáno výše, já miluju tohle obrázkový.

Dobble by taky asi šel zařadit k podobným hrám? Je i verze pro děti a pobaví se i dospělí 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 12:13

žluťásek Karja rasaNori Gatita 

Tu DM kuličku potvrzuju, respektive mám gel ze stejné řady, a mně to taky pomohlo, dělají se mi otoky a po gelu jsem krásně přežila.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 12:27
Reakce na Mohučanka:

slniecko

Myslím, že to není výškou, ale náturou a taky vrozeným výrazem obličeje. Já mám skoro 180 a pivo mi nechtěli nalít ještě v pětadvaceti. Ale znám mrňavé holky, které se prosazovaly velmi dobře, díky tomu, že měly takové dospělejší rysy. A ano, když jsem šla poprvé učit, taky jsem si vzala pořádné podpatky, narovnala záda a na obličej nalíčila "dospělý" výraz

ja som si dala spraviť aj okiuliare bez dioptrií