Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:11

Emerald ja to tak mela taky, mela bych byt vyssi, ale vse v poradku, ms jsem dostala ve 12 a pak jsem jeste vyrostla 2cm. Mam 158 cm a jedinou ujmu vidim v tom, ze je na me videt kazde 1 kg navic, z policek a regalu mi veci pokazde nekdo poda.

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:13

Gatita řešila jsem stejný problém u syna před 10 lety. Byli jsme v Motole. Hladina růstového hormonu byla v norme, ale syn byl neustale tesne nad minimalni normalni vyskou pro svuj vek. Lekari to zhodnotili, ze jeho tělo nevyužívá ten růstový hormon efektivne. Nemohli mu napsat dodatecne davky hormonu a jediná alternativa byla pozdrzet nástup puberty. Pry by stacil rok, bohužel už bylo pozde. Kluk přerostl me, ale tatu ne a ma 163 cm. Stale lituju, ze jsme nesli dřív 

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:26

Dnes jsem šla koupit nové botičky. První jsem koupila před třemi týdny a už jsou malé. Myslím, že ani oblečení nám nevydrží dva roky, vidím to tak do října nebo listopadu. A taky u nás platí poucka, že je snazší ho satit než živit, ne že by jedl nějak přehnaně, ale rád si dá a víceméně všechno, taky když jde, tak jde nejdříve pupík, pak nic a až pak zbytek dítěte. Jak jsem si tu stěžovala, že ho nezajimaji knihy, tak to už taky neplatí a s mou vášní pro ně se neovládám mu každý měsíc nějakou nepořídit. Jediné, kde se dá ušetřit, jsou hračky, doma ho nejvíc zajímají kastroly, lahvičky a krabičky, těch pár autíček a Duplo a samozřejmě pes a venku se rype v zemi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:55

Malenge tak to pozor ja rozhodne netvrdim ze to pomuze na nejezeni, na to totiz nepomuze nic. az se dite rozhodne ze se chce stravovat, tak s tim zacne 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:56

dzizisketa Jediné, kde se dá ušetřit, jsou hračky,

neboj, to prejde!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 11:58
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 12:29
Reakce na Malenge:

barbucha viktorka_od splavu no myslet si to můžete, na nějaký model to třeba fungovat bude, na ten můj ani omylem, vyzkoušeno x-krát. 

​Tak když to nepomáhá, tím spíš neni důvod nechávat rozjedený jídlo na stole, aby na něj zbytečně lezly mouchy.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 12:45

Malenge taky si myslím, že to nefunguje

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 12:48

Hele, když už jsme u hraček - a doufám, že se nerozjede nějakej flejm, ale mě to fakt zajímá - jak často kupujete svým dětem hračky? Řekněme dětem cca mezi 1,5 - 4 lety? Nemyslím nějaké větši věci typu spectry a odrážedla, to předpokládam dostanou k Vánocům/narozeninám a podobným výjimečným příležitostem. Myslím "drobnosti" typu autíčko, knížku, omalovánky, bublifuk...?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 12:57

MP Meri bublifuk kupuju skoro furt:) Jinak takové ty drobnosti kupuju, když na něco narazím, co by ho mohlo bavit. Pak to vyndám, když mi přijde, že se nudí nebo je jinak vhodný čas, řekněme jednou za měsíc, možná dvakrát.

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:13

MP Meri Takove drobnosti kupujeme asi dost casto, za posledni mesic to byly tak 3x bublifuky, pro kazdeho hracka na blesim trhu, odznacky z vyletu na hrad, figurky ptacku - jsou to takove hlouposti za par korun, co si deti vyskemraji, kdyz jsou s nami v obchode atd. Samozrejme o ne velmi rychle ztraci zajem nebo se to rozbije. U drazsich veci skemrani odolavam. Knizky moc nekupuju, pujcujeme si v knihovne a vracime, kdyz uz je nebavi cist.

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:14

barbucha Hele, ty seš se vším hned hotová, já to tam nemám a ani nechci. nepomáhá to, že bych jídlo odnesla nebo vyhodila na to, aby to snědl všechno, teď nebo příště. Prostě to na něj neplatí, nezajímá ho to. A snídaně tam leží, jak už jsem psala, proto, že vždycky jednou za čas přijde a kousek sní. Kdybych ji vyhodila co já vím po 10 minutách třeba, tak od rána do oběda nesní vůbec nic. Vyzkoušeno. A pak nesní ani oběd, třeba, někdy jo. Proč jsem ráda, když sní aspoň něco, jsem tady taky psala už několikrát. Ale to je fuk.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:31

MP Meri no začínám s tím mít trochu problém, protože kolem těch 2 let už ty hračky začínají být zajímavé i pro mě. Takže kupuji když u někoho uvidím něco, co "musíme" mít, nebo nebo mi někdo, nebo tady něco doporučí (např. 10 knížek od Dobrovského že) ale drtivou většinu věcí kupuji z druhé ruky. Na druhou stranu třeba k narozeninám teď od nás nedostala nic, protože si myslím že z toho stejně nemá rozum a bohatě stačí co dostala do prarodičů.

Ale nedávám jí vše hned, i teď jsem většinu narozeninových dárků zabavila a vždy to vytáhnu, když vidím, že aktuální hračky už má obehrané.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:33

MP Meri Moc casto ne, vlastne dostava hracky jen k narozeninam, svatku a Vanocum plus velmi vyjimecne i jindy, takze treba 5x za rok. Ted treba dostane od miminka ktere se nam narodi, novou plastelinu s knizku o prichodu miminka do rodiny.
hlavne nekupuji takove ty hlouposti za par korun ktere zaujmou na 10 minut a pak se jen vsude vali a vyhazujeme je, tohleto zbytecne plytvani (nejen penezi) se snazim nepodporovat. Stejne tech blbosti dostane vzdy dost od babicek nebo u lekare, v obchode... 

knizky, to je jina vec, ale na ty uz jsem si dala stopku, uz jich ma 2 plne police v knihovnicce. Stejne chodime do knihovny pujcovat

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:35

Malenge já jsem měla a mam nezerky doma dvě, taky s podvahou, doteď se řeší růst. A casem jsem došla k závěru že se zaměňuje příčina a následek. Ty deti nejí, protože nerostou a nepotřebují to. Kdyby teoreticky jedly víc, nebudou vyšší, jenom tlusté. Když je dítko podmerecne, je potřeba jej nechat vyšetřit. Pobíhání s jídlem k ničemu nevede - vůbec to totiž nepomůže.

Navic, vsechny tanečky kolem jídla děti akorát stresuji. Oni teda brzo pochopí, že jim to ( ne) jezení dává nad rodiči celkem moc a jeste to nezakládá úplně zdravé stravovací návyky do budoucna. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:36

Malenge 

Tak já reagovala spíš na Pinot, která si stěžovala že mladej sice nejí, ale jídlo se sklidit nesmí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:45
Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:54

continuity To se učím už dlouho, být v klidu a nestresovat se tím, ale moc mi to nejde. Tvé nežerky jsou asi jiný případ. Syn roste, výškově je v pohodě, pohybuje se teď okolo 10.percentilu, což není žádná hrůza.  Vlastně tak byl asi vždycky. On není ten případ, že neroste, a tak nepotřebuje jíst, drží si svoji křivku. Ovšem s váhou to hrůza je. Tam byl pod tabulkami, hodně, třeba v 1,5 roce měl normální výšku, ale slavně dosáhl 9kg, to měli jeho kamarádi v 6 měsících. a tak se to s ním vleče, je hubený, oblečení z něj padá nebo aby nepadalo, jsou mu kalhoty mega krátké. Bojím se těch nemocí, proto to řeším. A proto se ho snažím cpát co to jde, i za cenu těch scén. A výsledky vidím, od toho ledna, kdy to bylo moc zlé, už jednak vypadá aspoň trochu normálně a taky už ho pojmou ty tabulky. Ale možná by přibral i sám. Takhle mám aspoň pocit, že něco dělám.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:55

Dík za zkusenosti. Syn si právě s hračkami hraje hodně, ale přijde mi, že jich moc nemá. Od příbuzných nic nedostává a když nepočítám takové ty větší veci okolo (jako houpátko, knížky, plyšáky a věci na písek), tak má všehovšudy dvě ty krabice 30x30. A mně přijde, že každé nové autíčko mu udělá radost a fakt si s ním vyhraje, zároveň mám pocit, že toho strašně moc ještě nemá. Chtěla bych mu koupit tu kreslící magnetickou tabulku, nějaké kostky na stavění, duplo má jednu malou sadu s autama, urcitě by užil víc, baví ho puzzle, ty bych mu taky chtěla pořídit, nějaké vkládačky, pak taky omalovánky, něco k vláčkům, ty ho baví moc, figurky zvířátek má 4, taky ho moc baví ... no prostě chtěla bych mu koupit všechno na světě a poslední dobou mu právě kupuju docela často, to je pomalu každý týden nějaká drobnost, tak se bojím, abych to nepřepískla, no ... 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:57

MP Meri já nekupovala skoro nic, o hromady serepetiček se postarali prarodiče. Sem tam jsem koupila třeba sešit s nálepkami nebo nějaké věci v papírnictví, ale to spíš z nějakého puzení, že by se to mělo, než že by pastelky u nás někoho zajímaly. A občas knížku, ale frekvenci nevím, tak párkrát do roka. Tyhle věci ale syn nepovažuje vůbec za dárek. Hračky se na nás hrnuly ze všech stran, takže já jsem spíš škrtila kohouty.

Teď jsou už prarodiče střízlivější a dávají synovi dárky "jen" k různým příležitostem typu narozeniny, tak mu ráda něco koupím jen tak. Teď jak byla ta korona, tak jsme asi třikrát kupovali lego a nějaké knížky. Proč se ptáš, máš strach, aby se dítě nezpovykalo? Já z toho měla taky strach, ale nepřijde mi, že by byl syn nějak blazeovaný, naopak má pořád radost z každé kraviny. Jen teda trpím, kolik máme doma krámů.