Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 20:25

Evaeva Sairon eM Gatita Dekuji vsem za tipy, prave vodovky a prstove barvy bylo jedine, co me napadlo, tak to vodove malovani je super napad. Ja ji prave neumim ani moc zamestnat na zahrade, pisek ji nebavi, vsechno tak par minut. Ji bavi prave furt neco stourat, mozaiky, malinky vecicky prendavat, ale to nechci mit doma kvuli mladsi, to fakt neuhlidam.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 20:35

Karja K vodovemu malovani: meli jsme takovou podlozku, vypadalo to trochu jako prebalovaci podlozka a na ni se malovalo fixem, ktery se naplnil cistou vodou. Delalo to modry cary a pak uschnulo. Nejlepsi v horkem lete, to schnulo dost rychle... Hledej podlozku pro vodove malovani. (Ale ty karticky jsme meli taky!)

Offline Tabea
Avatar
4726 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 20:40

Karja dcera nosila z jeslí umělecký díla složený z rozstříhaných katalogů s hračkami nalepených na papír

Nebo různý cetky, bambulky a tak, taktéž nalepený na papír. 
Nebo tam sami vyráběli modelínu, děti ji samy mixovaly mixérem...

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 20:43

Karja fajn mozaika pro mimina je Fantacolor Junior od Quercetti. Dílky jsou velký, jdou dobře nacvaknout i vyndat.

K výtvarným věcem, teď jsme zkoušeli doma tuhé tempery a syn je z toho dost nadšený. Vypadá to jak tubičky od lepidla, šroubováním se vysouvají a malují podle toho, jak na ně tlacis buď jako voskovka nebo jako barvy. Nemají to nikde v papírnictví, obešla jsem jich nejmíň pět, spíš objednat z netu.

Syn ještě od mala fakt hodně rád fixky (vím že to není dobře, ale já s nimi kreslím taky ráda, tak mu je kupuju) a ty rozmývací pastelky stabilo Woody.

Z výtvarných věci ho teď dost nadchlo kreslení voskovkou a pak to pretrit vodovkama, kreslení bílou pastelkou nebo voskovkou na černý papír (taková blbost a přitom je to úplně kouzlo) a zapouštění barev na mokrý papír.

Kdyz budete matlat venku, zkus ji nabídnout i jiný věci na malování než štětec. Třeba jehlicnatou větvičku, svazek trávy, namáčet a obtiskávat kytky, barevnou louzicku vodovek rozfoukavat na papíře brčkem.

U nás má dost úspěch i lepení. Možná by se jí už mohlo líbit trhání kousků barevného papíru a lepit to třeba do tvaru jabka, sluníčka... Na to je nejlepší Herkules, namatlat celou plochu a papírky dávat na to.

Edit: jsem se trochu rozepsala, nemá to hlavu a patu, pardon

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:07

žluťásek tohle baví i Ríšu, malujeme bílou čajovou svíčkou na bílý papír, pak to přetře vodovkami a divíme se, co se objevilo (vždycky je to tornádo ).

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:12

Pinot Noir Prekvapive tornado...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:14

Karja záleží, jak je ukázněná. Třeba bys ji naučila, že některé hračky jsou jen ke stolu v kuchyni, kvůli těm drobnostem. U syna je tohle bez šance, ale třeba ta malá ségra by to zvládala bez problémů, kdyby bylo tenkrát třeba.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:14

žluťásek dej, prosím, odkaz na ty tempery

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:17

Pavlena nějaké takové malování mají teď v Lidlu

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:49

Mohučanka sa máš

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:50

Potvrzuji, že tuhe tempery jsou skvělé. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 21:53

Já jsem dnes nechala v papírnictví za výtvarné potřeby litr (dostane to tedy k narozkám). Teď mají tak krásné věci a tolik. Jsem si myslela, že nebudu projektovat své touhy a přistihla jsem se, že jí to vše pořizuji, protože bych si to sama přála :) Všechny ty barvičky, fixy, akvarelové, perleťové, stínované... Objevila jsem takové blbosti jako gumu v tužce, lepidlo v tužce :), moc se mi to všechno líbí. S dcerou teď děláme přáníčka quilling technikou (to tedy není pro tak malinké děti). A já si asi budu přát od ježíška toto :) (sranda, je to drahé jak sv..., ale krásné)

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 22:03

nonemy já se musím moc ovládat, jsem si vědomá, že spoustu věcí pořizuju synovi hlavně proto, že se to líbí mně a chci si s tím hrát a tvořit :)

Dnes jsme byli v prodejně kohinooru a to fakt bolí, chci všechny ty obří sady fixek a pastelek ve všech odstínech světa.

V první třídě jsem za první vysvědčení dostala velkou sadu fixek, mohlo jich být tak k padesátce. To bylo takový blaho. Myslím, že to byl jeden z nejlepších dárků, co jsem kdy dostala. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 22:05

žluťásek taky jsem tehdy dostala nádhernou sadu fixek

a pak výprask, protože jsem si jimi ušpinila tričko a sukni

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 22:06

žluťásek mám to úplně stejně, ty sady jsou nej. Dceru to baví moc, kreslení, tvoření, ale už toho má mraky. Ale stále je co objevovat a pořizovat nového :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. srpna 2020 22:35

žluťásek díky

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 23:21

Tak tady šmejdím po papírnických eshopech, fakt dík Karja 

A napadá mě, není náhodou tuhá tempera totéž co gelová voskovka? Podle popisu to vypadá úplně stejně. Znám naživo jen to první, ale efekt by asi měl být stejný, nebo ne? 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 23:38

Karja Ještě mě napadá - malou neteř baví malování na všechno možné krom papíru, takže si na zahradě barvi kameny, kousky prkynek, ulity od sneka, betonovou skruz studny... A pak má ještě svou malou konvicku, se kterou vytrvale zaliva. Kybl vody a zábava na půl hodiny.

Online letfenixa
Avatar
8064 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 23:58

To sú skvelé nápady, s tým vonkovnym maľovaním, skúsime to na záhradke. Výtvarné potreby, och, musim sa tiež ovládať, priznám sa, že som dokonca syna zapísala na predpredprimarny odbor na ľudovej škole, je to pre deti s rodičmi on o tom ešte nevie, aby som nepočúvala, že tam nechce ísť, budem to musieť nejako zaobalit, dúfam, že to vyjde