Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:29

Zuzuli asi ne, ta moje se nedívá na grafy v počítači, ale podle váhy a věku si asi ze zkušeností řekne, jak je to dítě hubeny/tlustý. Dcera měla taky relativně nízkou porodní váhu, ani ne 3 kila, ale my to prostě máme v rodině. Teď má o něco málo víc než metr na výšku, boty velikosti 26 a s bídou 13 kilo, ještě že další prohlídka je zase za dva roky

Ale třeba na očkování a vlastně všechno ostatní je ta doktorka moc dobrá.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:59

Ava trochu se to resilo. Ja jsem o chlup starsi nez ty a nejake tabulky existovaly uz tenkrat, kamoska na gymplu se dokonce jednou chlubila svou rustovou krivkou, tak to asi sledovalo, ale moc se to nejspis nehrotilo. Ja mela vzdycky podvahu a nevybavuji si, ze by z toho moje staricka dr.delala halo. To je ale jen moje zkusenost.

Zrovna kolem rustu a jeho podpory neco resime, tak kdyby nekdo mel odkazy na nejake clanky, rada si to prectu - rizika, jak dlouho se da s lecbou otalet, a jestli vubec jde odhadnout, kolik bude dite merit v dospelosti...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:06

Gatita jestli si to ještě dobře pamatuju, tak důležité je právě neprošvihnout dobu, kdy ještě nejsou uzavřené ty růstové štěrbiny v kloubech (zjistí se tím rentgenem ruky, uplně triviální vyšetření). výška se dá vypočítat dle rodičů (rozmezí od-do), přes geny jít nelze (i kdybys to dítě cpala hormonama horem spodem, víc ti nevyroste), ale pokud přirozených hormonů je z nějakého důvodu nedostatek (to už je nutné odborné vyšetření a pátrání), tak samo bez pomoci to dítě té přednastavené výšky není schopné dosáhnout - pak se podávají hormony. aspoň takto jsem to já ve zkratce pochopila.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:15

viktorka_od splavu A pak jsou deti, ktere jsou podle vsech testu zdrave, ale stejne nevyrostou. Jako moje dcera.... Podle rodinnych dispozic by mela mit minimalne 167 a ma 157. Ja 175, muz 193, moje mama 182, tata 185, tchan 185, tchyne 168. Malinka je moje babicka - taky 157. Puberta ji - dceri - sice zacala pred desatym rokem, ale menstruovat zacala ve 12, takze zadna anomalie. Doktori mi rekli, ze holt si nekdy ti potomci vyberou z nabidky genu ty nejmene pravdepodobne. Uz jsem se s tim smirila, ale taky jsem to hodne resila. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:19

Emerald 157 není u dívky moc ale rozhodně to není žádná katastrofa, pokud je zdravá tak je to fajn. nevím teda jestli už je dospělá ale pokud ne ještě by vyrůst mohla. to pravidlo že po první menstruaci už děvče nevyroste považuju za blbost, u nás jsme ještě nějakých 5-10 cm vyrostly, sice už žádná sláva ale každý cenťák se počítá:-)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:22

Emerald A kolik jí je? Ono se teda píše, že po 1. menstruaci se už neroste, ale jsou výjimky. Já měla rodiče fakt malý, máma 155, táta 162. Takže se nikdo nedivil, že moc nerostu. Na gympl jsem nastupovala v patnácti se 156 cm. A ve čtvrťáku jsem měla mých 164 cm, se kterejma jsem spokojená. Takže se to třeba ještě hne.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:22
Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:24

viktorka_od splavu v zari ji bude 15, takze vyska je konecna, kostni vek mela na 15 uz ve 13, po menstruaci vyrostla asi o 3 cm. Nenadelas nic. Ona byla vzdycky mensi, podsadita, podle grafu by mela 164, jenze ta menstruace to u ni proste zarazila. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:25

Jennyfor mně ještě po osmnáctce i vyrostla noha (ale tam je to prý dané poklesem klenby, nicméně, zdravotní problémy v tomhle směru nemám)

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:25

Jennyfor viz vyse

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:28

Emerald nj nenaděláš nic:-/ já bych taky byla ráda aby kluk byl velkej chlap a vypadá to že když doroste aspoň mojí výšky bude to úspěch.. no tak mi nezbývá než mu držet všechny palce, aby přes ty handicapy byl v životě šťastnej

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:35

viktorka_od splavu Na sveho syna jsem taky zvedava. Je mu 12, ma cca 158, slachovitej hubenour, zacina si trochu stezovat, ze je ve tride jeden z nejmensich, jenze pak z nej leze, ze uz nekterym klukum rostou fousy apod... proste je u nich puberta v plnym proudu a u nej zatim nic. Stejne je zvlastni, jak muzou byt deti z jednoho hnizda tak rozdilne.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:36

Emerald ver mi ze i se 156 cm se da v pohode zit a byt stastna... 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:37

rasaNori ja vim, ale kdyz ja na takove prcky v rodine nejsem zvykla:-) 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:39

Emerald Tak jestli je to podložený vědou, tak asi už ne. Nám nikdo kostní věk tenkrát neměřil.

Ta genetika je stejně zajímavá. Mám kamarádku, která je tedy taky malá, asi 155 cm, je jí o trochu míň než mně, je ale i celá drobná a je i v tomhle věku hrozně roztomilá a šmrncovní. Vypadá jak holčička. A ta má tři dcery, všechny vysoké kolem 180. Když se někdy sejdem a přijdou i holky, připadá mi nemožný, že ty žirafy jsou její  a to ani jejich otec není nijak na chlapa vysokej, asi jako já je.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:39

rasaNori dalsi problem je, ze jak je mala, tak ji porad vnimam i jako malou holku, kterou uz fakt neni. Ale bojuju s tim.

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:58

viktorka_od splavu ale niekedy tie umelo dodané hormóny narobia v tele doživotnú šarapatu, to tiež nie je všetkoriesacie

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:01

letfenixa tak dítě by bez těch hormonů vyrostlo třeba na 130 cm dospělé výšky. To fakt nechceš. 

Ten růstový hormon se podává více mene ve dvou případech: je ho málo nebo u dívek s turnerovym syndromem. 

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:01

continuity je to dvojsecne, ako skoro všetko

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 00:02

viktorka_od splavu snad se nepletu, ale tu výšku syna řešíš myslím už po několikáté. Má to i nějaká zdravotní rizika, nebo jde fakt jen o vzhled? Nechci rejt, myslím to vážně. Mně nepřipadá malej chlap vůbec jako problém, ani by mě nenapadlo se tím nějak zaobírat. (mám ale metr šedesát, tak se na to možná dívám z jiné perspektivy. Doslovně