Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:43

continuity nikdo netvrdí, že je to řešení pro každého (i v tom článku jasně píšou, že je to zejména pro ty, co jsou rozhodnutí už děti nemít - četla jsi ho?), spíš narážka na to, že u nás se vůbec neuvažuje, že to není věc jenom ženské a ta si to má nějak vyřešit. Takže ne, že ty po něm něco chceš, ale je to váš společný zájem. 

S bolestivou menstrucí to samozřejmě nic nepomůže. 

Offline Lamicka
Avatar
13346 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:47

Ava kamaradka s hrdosti v ocich rika, ze po 2. diteti poslala chlapa na sterilizaci, az mi z toho byva uzko. Bylo mu 30 a to mi teda prijde strasne brzy. Hlavne fakt clovek nevi co se muze v zivote prihodit. 

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:47

Ava Ten můj povzdech měl být: Škoda, že neexistuje nějaká spolehlivá pilulka pro chlapy. O vasektomii vím a spadá dle mého mínění do stejné kategorie jako rada, ať se, když už jdu na tu sekci, tam s nimi domluvim, aby mi podvázali vaječníky, když už další děti neplánujeme, že budu mít klid. Ale toť můj názor. Jo a život je pestrej, za  5 let klidně chtít dítě můžeme, a aby to bylo možná možné jen po narkoze, ne díky.

edit: jo a můj muž je z toho celkem nešťastný, že nechce, abych "musela" brát HA nebo do sebe nechat cpát tělísko. No a z kondomu nadšeni nejsme ani jeden. Takže se to dost zužuje. On si právě vůbec nemyslí, že by antikoncepce měla být věcí ženy, a chlapem s takovými názory bych určitě nebyla.

Online continuity
Avatar
33599 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:51

Ava

Četla, jenže život je dost spletitý. Co je to definitivní rozhodnutí v životě?  jak v třeba v 35 letech vis, že už nikdy nebudeš chtít mít další děti? Okolnosti se taky muzou změnit. 

Ségra si taky myslela, že už končí. Pak se rozvedla a s novým chlapem si ještě pořídila jedno dítě. A to je žena, kde je to rozmnožování vekem dost omezené.

Nebo se stane nějaké neštěstí. Já nejsem příznivec těchto definitivních řešení, mě se to už tedy uz moc netýká, ale i kondom mi přijde lepší. 

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:53
Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:57

continuity Tak spokojeny prece muze byt i se soucasnym stavem, ne. Asi malokdo nespokojenej si rekne ,,ty dve holky me stvou, chci jeste kluka, pak to bude dobry,,. Mne to prijde normalni a prirozeny chtit to svoje pohlavi, i mi prijde normalni si rozumne postesknout, kdyz to nevyjde, zvlast napotreti:-D. Zas bych nedelala z komara velblouda. Ja jsem ta treti holka, tata teda asi chtel kluka, ale trauma z toho asi nemel, mama si v porodnici pobrecela, ale nic co by se dalo oznacovat za strasny tam nevidim. Ani nic k litosti, kdyz jeden z partneru vyrukuje se ,,do tretice vseho dobreho,, je to spis dukaz te rodinne lasky ne? Ze ani tretiho se nezalekne, zas do tech posranejch plin a brobdelych noci pujde znovu a predpokladam ze vstavat v noci pak budou se stejnou radosti jak ke klukovi tak k holce;-)'

Online Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 20:59

Ava Jo a ještě teda nevím, jak třeba u mladší generace nebo možná v jiné sociální skupině, ale to uvažování o tom, že antikoncepce je pouze věcí ženy, to je jako odkud, že by to mělo být nějak zažité? To snad ne! Ale možná žiju v nějaké bublině, nevím. Možná to platí u náhodných známostí (kde bych trvala osobně na dvojí ochraně), ale asi všichni, s kým jsem to kdy probírala, to měli jako jasnou záležitost páru.

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:03

Malenge Ten edit, to je jak u nas doma!:-D Tak ja nevim, ja fakt zkusim ten odstup dvou metru:-D

continuity

No, v tomhle s tebou souhlasim. Zvlast u chlapa teda jako clovek nikdy nevi, kdy je ten vek, co bude chtit jeste vodit deti do skolky.

Lamicka Prijde mi to desny, neumim si predstavit, tohle po nekom pozadovat. A jako ani s tim ve triceti zit, ja myslim, ze pro chlapa to musi byt i trochu jako takove tezke pro sebevedomi, jedine pro nejakeho, co nikdy deti nechtel, ale ve triceti po dvou detech chlap....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:12

Ono to stačí otočit. Nechali byste se sterilizovat třeba v 35, pokud byste už další děti neplánovaly? Jasně, že u ženy to je o dost složitější, ale i kdyby stačilo spolknout prášek, tak bych na to nepřistoupila.

Popravdě moc nechápu, jak to vypadá, když je antikoncepce jen záležitostí ženy. Pokud mám s někým vztah, tak snad i on děti chce/nechce. To jako řekne já dítě nechci, nějak to zaříď?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:18

Karja ha, třetí holka:) Ta moje druhá ségra nebyla plánovaná, ale táta si přál, aby to byl kluk, když už. Ale nepamatuju si, že by si někdy potom posteskl ve smyslu, když nemá toho syna, tak... Ale ta ženská energie u nás byla hodně v převaze, navíc babička z matčiny strany je hodně silná žena, s tou jsme teda nebydleli. Vtipné na tom je, že za pár let se to samé stalo jeho bratrovi. Taky má třetí dítě s větším odstupem, taky neplánovaně a taky třetí holka:)

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:20

Evaeva

MMyslím, že hodně žen, hlavně v dnešní době, kdy už se člověk může většinou realizovat víceméně podle svých představ, by o sterilizaci uvažovala, pokud by to byl podobně nenáročný zákrok jako třeba vasektomie. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:20

Sairon mně se jednoho nejedlíka povedlo dochovat až k dospělosti a asi nejmíň stresující bylo: nevařit nic zvlášť jen pro něj, předkládat prostě stejné jídlo/varianty jídla pro všechny, mimo to ale dostal kdykoliv projevil přání některé jídlo, které spolehlivě snědl - což teda v začátku byl pouze bílý jogurt, hrozny, chleba s taveňákem a rajče sladkosti jsem oproti tomu nedávala žádné, zas ale Lipánek jsem považovala za normální jídlo a ne sladkost. Brumíky a podobné věci jsme doma nikdy neměli. Strašně mi vadilo že třeba ve školce je krmili sladkostmi neustále část těch potíží byla určitě způsobená potravinovou intolerancí, což se zjistilo až na imunologii, takže pak měl i nucenou dietu (bezlepkovou atp), no a dnes jí prakticky vše a až moc..

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:22

Lamicka no,tak ale to bude spíš problém někde jinde,protože důvod k hrdosti v tom žádnej nevidím  a hlavně jaký "poslala, na tom se snad lidi domlouvají.

continuity ale s takovou by ses nemohla pořádně rozhodnout nikdy pro nic (navíc je i to řešitelný).

Malenge tak ale ženská sterilizace a vasektomie se nedá srovnávat. A právě jak říkáš, těch možností zas není tak moc. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:27

dzizisketa mě osobně to přijde příliš definitivní

Offline letfenixa
Avatar
7950 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:28

Malenge my používame pharmatex, chcela som to nehormonalne teliesko, ale nebolo dostupné v lekárňach, gynekológ mi navrhol spomínané

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:28

Evaeva

AA někomu zase ta definitovnost vyhovovat určitě bude. Ženám i mužům. 

Online continuity
Avatar
33599 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:32

Ava tak já se třeba rozhoduji dobře i celkem rychle, v některých věcech jsem učiněny strelec. Jenže většina těch rozhodnutí není takto definitivních a nějaké zadní vrátka tam obvykle jsou. 

Pokud řešitelným rozumíme šance 60% po deseti letech, tak to je teda dost málo. 

Já v těchto reprodukčních věcech nikomu nic nebudu vymlouvat, ať se každý zařídí jak mu to vyhovuje, ale nabízet sterilizaci jako řešení rovnocenné s tělískem je prostě mimo. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:34

Zuzuli mne sa trebárs po tehotenstve tie strašné bolesti, nevoľnosti a odpadávanie už nevrátilo. Ten prvý/druhý deň už zvládam na 1 ibalgine, predtým som brávala algifen kvapky a neskôr na predpis napsyn. Inak gynekológ mi kázal piť aj 2x denne výluh z alchemilky, myslím, že od 17. dňa cyklu až do MS a to tiež pomáhalo.

Offline Lamicka
Avatar
13346 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 21:58

Ava zrovna tady to bylo bud vasektomie nebo zadny sex, proste vztahy jsou ruzne...

Offline Lamicka
Avatar
13346 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:00

letfenixa pharmatex fungoval perfektne, tak jsem se bala, ze znovu otehotnim, ze jsem sex radsi nechtela