Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24552 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 12:01

Malenge Promiň.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 12:10

Malenge Pinot Noir jo, dcera nosí teď ve 3 a 1/4 kraťasy z předloňska, na kterých je napsáno 6-8 měsíců akorát předloni je měla je kolenům a teď jsou to trencle pod zadek.

Ale ona teda jí, a ne málo. Akorát roste jenom nahoru. Teď už má přes metr, na tabulky nekoukám. Když ji chci pozlobit, počítám jí žebra

Offline notna
Avatar
6556 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 12:52

Malenge Pinot NoirMáte můj obdiv, že se ptáte. Já naopak si řekla, že to stejně jíst nebude, tak jsem uvařila, co jsem chtěla já nebo muž.

Malenge Jo, střevní chřipka byla moje noční můre. To bychom asi skončili v nemocnici. 

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 13:33

notna přesně, u případné střevní chřipky to vidím na kapačku  tohle byla nějaká předkorona nebo co to bylo za hnus, šílený kašel a strašlivé horečky, jíst samozřejmě nechtěl, měli to oba kluci na dovolené, rakouská pediatrička mu naměřila 40,6. Hrůza hrůz, zažít už to nechci!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 13:35

notna mně na tom teda nepřipadá nic hodného obdivu, krom toho že má člověk doma nejedlíka, což není nic neobvyklého, ho ještě navykne že kolem jídla se dělá nějaký cirkus. přijde mi to zbytečné. já teda byla aspoň ušetřena těch nejhorších scén, protože to znám z vlastního dětství tak třeba nechat dítě sedět 3 hodiny nad jídlem bych rozhodně nepraktikovala, neb jsem to sama z duše nenáviděla (a rozhodně mi to žádnou chuť k jídlu nevyvolalo)

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:04

Ja jsem vcera naprdla to nase dabelske trio sdelenim, ze v 9 vecer urcite nebudu varit jednomu kasi, druhemu spagety a tretimu patlat palacinky. Rekla jsem jim, at se dohodnou, jestli testoviny vrtule nebo maslicky a jestli je chteji s kecupem nebo i se syrem

Jo, vim, ze to neni vyziva podle predpisu, ale mym cilem je zajistit preziti vsech, tedy i moje. Behem vareni muz rozbil sklenici od piva, takze vysavac a vytrit (stal bosy mezi strepy, tak jsem musela ja), dve deti postupne vylily sklenice s vodou, dve dostaly zachvat, ze nesmi sbirat strepy a vsechny tri jecely, ze maji hlaaad a kdy to budeee.

Offline notna
Avatar
6556 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:08

viktorka_od splavu To já obdivuji, že tu sílu nabízet apod ještě mají. Já ji neměla. Že vymýšlení způsobů, jak do dítěte dostat jídlo nemá cenu a ještě to zhorší si myslím taky. Ale to hubený dítě odmítající jíst dokaže člověka dohnat k různým zoufalým činům. To naprosto chápu. Já měla fakt velký štěstím na kombinaci svojí lenosti s tím doktorem, který mě dokázal uklidnit. a taky říkal, že to ničím nezlomím, a nemá cenu vymýšlet nic.

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:09

viktorka_od splavu Jestli ty tři hodiny mají být reakce na to, co jsem psala já, tak sis to špatně vyložila a děláš si závěry ze svých zkušeností z dětství. Dítě samozřejmě nesedí nad jídlem tři hodiny, jak bych to jako dokázala?  Přivázala ho lanem k židli? Ta snídaně tam leží od rána a on nechce, abych ji odnesla/vyhodila, protože jednou za 20 minut přijde a sezobne malé sousto.

jestli to bylo nějaké vyjádření jen tak k tématu, to je jiná. Ale jsem přesvědčená, že žádná z nás, co máme nežravce, ho nenechává sedět tři hodiny nad talířem

a to, že se ptám, co by chtěl jíst, mi opravdu nepřijde jako dělání cirkusu, jen tím zvyšuju šance, že něco sám a v klidu sní.

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:16

notna Toho doktora docela závidím, nám báječná doktorka bohužel zemřela  s ní jsem byla v klidu a pohodě.  S tou, co ji nahradila, v klidu a pohodě nejsem, protože je mimo jiné dost milovnicí tabulek a vlastně už s ní téma jídlo radeji vůbec neřeším, protože jsem si vždycky akorát vyslechla... takže se prostě musím smířit se situací a dělat, co se dá, aby syn něco jedl, protože se opravdu bojím následků nějaké případné vážnější nemoci, aby na to organismus měl nastřádanou sílu, aspoň trochu.

Online Pinot Noir
Avatar
24552 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:45

Malenge přesně, nežere to, ale odnést, nedej bože to sníst, nesmíš!

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 14:47

Malenge me to desi, jak se to stane ze je dite takhle nejedly:(( je mi vas s Pinot Noir fakt lito. Zvlast kdyz druhy deti mate jedly....jen me zajima, jestli pediatr treba vzal krev kvuli zelezu? Nebo jen prudi?

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:01

711990 krev ne, ale my jsme tam byli naposled už strašně dávno, na prevenci myslím, ona prudila od toho roku do dvou hodně a pak jsem to s ní přestala řešit, akorát mě to stresovalo. na tříleté prohlídce byl muž, já byla týden po porodu a to tam byla doktorka na záskok. Jinak tam nechodím. Syn je zdravý, krom té šílené choroby, kterou jsme si odbyli v cizině, takže ani tehdy jsem tam nemusela. vlastně ji vídám jen s mladším poslední dva roky

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:04

Malenge tak aspon ze tak, posilat tam muze je nejlepsi reseni

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:08

711990 malá ségra byla nejedlá od narození, dodnes jí jídlo nezajímá. Praktická to řešila akorát ze začátku, hlídala, aby nabírala, ale třeba um mámě nenutila. Také jí dělala krevní testy a taky nějaké testy na ty různé intolerance a pod. Nakonec to uzavřela s tím, že prostě bude taková hubená a je potřeba hlídat akorát nějaké výkyvy. Když začala jíst klasické jídlo, mamka  v podstatě přestala s nějakým nucením a kejkly, akorát hlídala, aby jídlo nenahrazovala sladkým apod, ale to u ní nebyl problém, sladkost po jídle jako motivace absolutně nefungovala. Teď je jí jedenáct a když jí nepřipomeneš, že je čas jídla, klidně nejí. Když je třeba doma a máma v práci, sní ráno snídani a klidně pak jí až odpoledne, když máma přijde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:11
Reakce na Evaeva:

711990 malá ségra byla nejedlá od narození, dodnes jí jídlo nezajímá. Praktická to řešila akorát ze začátku, hlídala, aby nabírala, ale třeba um mámě nenutila. Také jí dělala krevní testy a taky nějaké testy na ty různé intolerance a pod. Nakonec to uzavřela s tím, že prostě bude taková hubená a je potřeba hlídat akorát nějaké výkyvy. Když začala jíst klasické jídlo, mamka  v podstatě přestala s nějakým nucením a kejkly, akorát hlídala, aby jídlo nenahrazovala sladkým apod, ale to u ní nebyl problém, sladkost po jídle jako motivace absolutně nefungovala. Teď je jí jedenáct a když jí nepřipomeneš, že je čas jídla, klidně nejí. Když je třeba doma a máma v práci, sní ráno snídani a klidně pak jí až odpoledne, když máma přijde.

​jojo, já to takhle měla až do pětačtyřiceti

711990 dokud jsem neměla vlastní "vzorky", byla jsem pevně přesvědčená že je to vina rodičů. no, pěkně se mi to vymstilo:P první dítě bylo naprosto bezproblémový, takže jsem ještě našim předhazovala, jako aby viděli jak to funguje, když ty tanečky neděláš na oplátku se mi narodilo další, který nechtělo jíst nic

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:15

viktorka_od splavu tak to je mi jasny, ze na to clovek vliv nema, spis me zajimalo, jestli se treba doktori snazili prijit na opravdovou pricinu nebo jestli jen prudej a doporucujou dostavat jidlo do ditete nasilim, coz tu taky nekdo zminoval, ze dostal jako radu od pediatra.

Evaeva taky bych chtela nemyslet na jidlo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:16

viktorka_od splavu oni nefungovaly ani ty tance. Když do ní babička vítězoslavně "nacpala" rohlík ke svačině, tak pak nejedla večeři a někdy ani snídani. Když se všechno točilo kolem jídla, akorát to všechny stresovalo, ale víc stejně nesnědla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:18

711990 to si taky někdy říkám, tohle fakt nemáme společný;) Ještě teď bych u nich doma našla sladkosti od Mikuláše. Bohužel nemyslí ani na pití, to je horší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:19
Reakce na 711990:

jestli se treba doktori snazili prijit na opravdovou pricinu

takový přístup se mi jeví jako zcela výjimečný u kteréhokoliv zdravotního problému

jinak tehdejší pediatrička byla dost pohodářka, a chlapeček byl vysmátej na cizí lidi, takže jak se začal řehnit, nad jakoukoliv mou stížností mávla rukou. až když už jsem jí vyjmenovala, co přesně za den sní, trošku se zamyslela a pak mi dala nějaký reklamní vitamíny na zvýšení chuti k jídlu a letáčky co dokoupit. pak jsme se přestěhovali a nový pediatr to bral vážně, poslal ho na nějaká vyšetření, bral ten krevní obraz a tak..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 15:20
Reakce na Evaeva:

viktorka_od splavu oni nefungovaly ani ty tance. Když do ní babička vítězoslavně "nacpala" rohlík ke svačině, tak pak nejedla večeři a někdy ani snídani. Když se všechno točilo kolem jídla, akorát to všechny stresovalo, ale víc stejně nesnědla.

​však to já vím, že to nefunguje