Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:21

Evaeva To je hezké, čáry si živě pamatuji. A zrovna u toho kreslení mě moc baví pozorovat ten vývoj. I když já sama nakreslím tak možná sluníčko

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:38

Lamicka hele ale asi bys mela byt uprimna a rict predem, ze to muze byt narocny? Mne to mama nerekla a pak se tvarila ze je treba zatnout zuby...nerikam vypravet hororovy historky, ale mozna na rovinu rict, ze stejne jako jiny bolesti, kazdej to snasi jinak a at rekne? Ono taky zpocatku to hned nebyva masakr...

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:39

Evaeva Když jsem byla těhotná,synovi byly už 4 roky. Jako,jak se dítě dostalo do břicha ho moc nebralo,ale popovídali jsme si o tom. Ovšem,jak pujde ven ho zajímalo moc. Akorát na mojí přednášku o porodu reagoval,že to není možný a vyleze pusou. A když jsem se mu snažila osvětlit,že naše miminko půjde ven cisařem,ta prohlásil,že já nejsem vlk. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:40
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:46

Jos preptej se na to hormonální tělísko. Já HA nemůžu kvůli depresím a to tělísko znasim dobře. Teď se mi sice zhoršili migrény, ale mám ho už 8 let, tak si myslím, že to nesouvisí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:54

miuu když jsem byla těhotná já, syn byl malý, začíná ho to zajímat až teď v necelých třech. Má encyklopedii, ve které to je, tak se občas na něco zeptá.

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:57
Reakce na miuu:

prohlásil,že já nejsem vlk. 

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:57

Malenge tiež som tipovala koľaje, je to krásny obrázok

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:05

Když jsem čekala druhou, starší byly tři a její představu, jak na to miminko v mém břiše padá všechno to jídlo, jsem z hlavy nedostala dodnes. Švankmajer hadr!

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:08

Sweet Potato to jsem někde četla, že děti si svoje tělo do docela vysokého věku představuji jako takový vak, kde je to všechno naházeno bez ladu a skladu.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:18

Ja o teliesku uvažujem uz rok a stale nie som schopna sa rozhupat. Mate niekto aj zle skúsenosti, kludne hororove, piste pre aj proti .

Ja by som totiz HA potrebovala, bez nej mam pri pms chut zabit sama seba aka som desna! A to som este pred par rokmi pms povazovala za urban legend

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:18

Provedla jsem průzkum bojem, u kterého jsem mimo jine zjistila, že:

- menstruace je známá věc, nosí se takové pleny a teď o tom přece četla ( přitáhla domu nějakou červenou knihovnu pro predpubertalni dívky)

- když je žena až teď, tak doted byla asi kluk ( prohlášení v pubertálním vzdoru)

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:27

Mrakoplas 

Hormonální tělísko jsem si pořídila po čtvrtém dítěti, že už fakt další nechci. A tuto funkci teda plní, což jsem ráda :-) Ale bohužel nepatřím mezi ty šťastné, které menstruaci nemají. Před tělískem jsem měla menstruace hodně silné, silné krvácení, s tělískem jsem prvních 6 měsíců skoro pořád špinila. Pak se to srovnalo do zhruba 28 denním cyklů, kdy jsem vždycky 7-10 dnů špinila. Posledního půl roku 10 dní špinění a 10 dní pauza, na palici, nejspíš se přidal i stres. Teď už tři měsíce zase lepší, tak to hned zaťukám. Jinou hormonální antikoncepci jsem předtím nebrala.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:31

Taky jsem zvědavá na zkušenosti s tělískem. Před dětmi jsem brala HA a už pomalu přemýšlím, co zvolit.

Offline dupali
Avatar
371 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:43

Mrakoplas 

já také budu ráda za veškeré osobní zkušenosti s hormonálním tělískem. Mě pro změnu trápí po dvou porodech velmi silná menstruace, kdy jsem se po pár letech dopracovala k anémii, takže ideální scénář by byl nemenstruovat. Hormonální antikoncepci nemohu kvůli horším jaterním testům a dr. se netvářila ani kvůli věku (40+). Momentálně zkouším hormonální kroužek bez týdenního vynechání, ale zatím je to chvíli, na závěry to není....

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:45

Mě tělísko taky zmenšilo myomy, za což jsem dost ráda, ségra je už po operaci

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 14:58

Mrakoplas dupali ja vam to napisu do sz :)

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:05

Sweet Potato continuity my se ted bavili se synem, ze to si nemuze pamatovat, protoze byl jeste v brisku a on uplne jiste odpovedel: "Ja z briska koukal pres maminy oci a videl jsem vsechno!"

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:17

711990 JJ, to ja to s ni nejak takhle proberu. Zrovna nedavno jsem podobnou debatu vedla s kamaradkama, asi protoze mame holky, co se blizi do puberty a vsechny jsme se shodly na tom, ze se s nami matky to menstruaci nebavily a pak nam vubec s nicim neporadily. Fakt nevim, to to pro ne bylo tabu nebo je to o problematicke komunikaci dcera - matka?

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:27

Lamicka jj, taky by me zajimalo cim to je!